Nox İncelemesi ve Önemli Hususlar

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve uykusuzburak tarafından 21 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Forumda başlangıç seviyesinde ve ilk defa nox kullanmaya hazırlanan çok sayıda üye var. Bilgilerin güncellenmesi ve tek bi çatı altında toplanması açısından böyle bi konu açmanın yeni sporcular açısından yararlı olucağını düşünerek konuya giriyorum. Konuda nox seçiminde gerekli önemli hususlara vurgu yapıcam. Nox ürünü alırken karbonhidrat, yağ oranının yüksek olmamasına ve içeriğinde bulunan etken maddelere dikkat edin.

İdeal Nox Ürününde Olması Gereken Vitamin, Besin ve Maddeler

B12: B12 vitamini kansızlığı önlemek için gereklidir, alyuvar üretiminde folik asitin(B9) düzenlenmesine yardım eder ve demir kullanımına yardımcı olur.Sindirim sisteminin doğru çalışması, kan üretimi, protein sentezi, karbonhidrat ve yağ metabolizması için gereklidir. B12 eksikliği, kronik yorgunluk, halsizlik ve sindirim bozukluğuna yol açabilir.

B6:
    B6 vitamini B12 vitaminini tamamlayıcı niteliktedir. Karbonhidrat protein ve yağların enerjiye dönüşümünde rol oynar ve hormonların yapımında yer alır. Beslenme şeklimiz protein oranı yüksek, karbonhidrat oranı düşük olduğunda B6 vitamini eksikliği böbrek taşına neden olabilir. Bu nedenle yüksek miktarda
    protein yüksek miktarda B6 vitamini gerektirir.

Arginin ve Citrullin:
    Vücuttaki nitrik oksit seviyesini arttırarak vücuda enerji ve zindelik veren maddelerdir. Damarları genişleterek kan akışını hızlandırır böylece kaslara daha kolay besin taşınmasını sağlarlar. Kandaki laktik asit ve amonyak seviyesini düşürerek yorgunluğu önler, büyüme hormonu ve insülin salgılamasını tetikleyrek anabolik süreci destekler, Atp seviyesini arttırarak enerji döngüsünü sağlar.

Creatin:
    Creatin monohidrat, creatin ethyl ester, creatin malat gibi çeşitli formları vardır. Creatin vücutta creatin fosfat formunda bulunur. İdman sırasında
    vücuda ani enerji aktarımını sağlar, ATP seviyesinin düşmesini önler. Vücutta mevcut ATP molekulleri gerekli enerjiyi yalnizca yarim saniye karsilayabilir.
    Kreatin fosfat molekulunun miktari ise ATP'nin yaklasik 20 kati kadardir.

Beta Alanin: Beta Alanin vücutta carnosin seviyesini arttırır. Yakın zamanda yapılan araştırmalar, kasların yorulmasının sadece laktik asit toplanmasından
    değil, ayrıca hidrojen iyonlarının tutulmasına da bağlı olduğunu göstermişlerdir. Carnosin ise laktik asit tutulumunu ve hidrojen iyonlarının çoğalmasını
    engeller. Böylece bu iki sebepten oluşan kas yorgunluğunu engellemiş oluruz.

Caffeine: Kafein, kan akışını, kişinin algılama seviyesini, odaklanmayı, beyni ve kasları arasındaki (neuro muscular) performansını artırıcı bir maddedir.
    Ayrıca yağ yakıcı etkisi de vardır.

Bcaa: Leucine, Isoleucine ve Valine amino asitlerinden oluşur. Kullanıldığında çok kolay kaslara absorbe olur, idman sırasında ve sonrasında katabolik etkiyi engeller. Anabolik etkiyi arttırarak kas yapımını ve onarımını hızlandırır.

Yohimbe Ext: Yorgunluğu giderir, damarları genişleterek kan basıncını dengeler, testosteron seviyesinin yükselmesine yardımcı olur.

MP Assault: İçerik olarak iyi ve bi Nox ürününde olması gereken çoğu etken maddeye sahip. Karbonhidrat seviyesi kabul edilebilir düzeyde.

MuscleTech Nano Vapor: İçerik olarak rakiplerinden daha zayıf. Önemli vitamin ve etken maddeler düşük seviyede, Taurin çok gerekli olmamasına rağmen yüksek seviyede, karbonhidrat oranı makul.

Gaspari SuperPump: Vitamin ve besin oranları iyi, etken maddeler dengeli şekilde dağıtılmış. Karbonhidrat oranı iyi, orta derece bi pre workout.

BSN Noxplode: En iyi pre workout ürünlerinden biri, vitamin,besin ve etken madde dağılımı çok iyi. Karbonhidrat oranı yüksek fakat kullanılan karbonhidratın Modified Glucose Polymers olması durumu biraz kurtarıyor. Bu tarz karbonhidratlar kana çok hızlı karışıp creatin, protein ve amino asitlerin taşınmasında önemli rol oynarlar.

Ekli Dosyalar:

• 1.jpg
      1.jpg
      Dosya Boyutu:
      112,4 KB
      Görüntüleme:
      2.211
    • 2.jpg
      2.jpg
      Dosya Boyutu:
      136,3 KB
      Görüntüleme:
      2.205
    • 3.jpg
      3.jpg
      Dosya Boyutu:
      143,7 KB
      Görüntüleme:
      1.957
    • 5.jpg
      5.jpg
      Dosya Boyutu:
      178,5 KB
      Görüntüleme:
      1.957
    SoldiersOfGod, mkaya, kdrklc54 ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  2. gry666

gry666 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Muhasebe
    MP Assault fiyatı en makul olan sanırım heryerde var bsn denemek istıyorum ama fiyat cok cidi abartı sayılı yerde var sanırım zaten

3. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    teşekürler güzel bir konu olmuş ;)

4. shumi-206

shumi-206 Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    satış temsilcisi
    Yer:
    İstanbul
    BPI 1.M.R hepsininde servis oranının 3/1'i kadar bir dozaj alınmasına rağmen bana göre bsn noxplode'dan daha etkili bir nox ürünü onunda unutmayın.

5. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    Bende MpAssult kullanıyorum şuan bitmek üzere ama hiç memnun kalmadım ne pump ne enerji aldım.. nutrex hemo düşünüyorum çok iyi diyorlar sırada şimdi onu deneyeceğim..

6. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
  7. gry666

gry666 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Muhasebe
    grenade el yakıor nutrex hemo denemeyi düşünüyorum bıtınce bakalım

8. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Pre workout ürünlerinden tam anlamıyla verim alabilmek için uymamız gereken bazı kurallar var, bunlara dikkat ederseniz alıcağınız etkiyi arttırabilirsiniz.
    * Yemekten 2 saat sonra, antrenmandan 30-40dk önce almaya dikkat edin.
    * Mide aça yakın bi durumda olmalıdır, dolu veya boş mideyle kullanmayın
    * Antrenmandan önceki öğününüzde bol C vitamini ve karbonhidrat içeren besinler yiyin (emilimi arttırır)
    * Vücut tölerans seviyenizi deneyip ona göre kullanım dozunu arttırıp-azaltın.
    *Bol miktarda su tüketerek vücudun Alkali-Asidik dengesini koruyun. (Su Ph değeri = 8 ve üzeri )

PeNa, maietnigri, Akay ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  9. takoz40

takoz40 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cyto sport-monster pump ıda yorumlarmısınız

10. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm

CytoSport Monster Pump: Artıları:
    + Zengin ve eksiksiz bi içeriğe sahip.
    + Vitamin C, Citrulline Malate ve Arginin gibi damar açıcı, kan akışını ızlandırıcı, growth hormon aktive edici etken maddeler mevcut.
    + İçeriğindeki B6 ve B12 vitaminlerinin protein sentezine olumlu etkileri vardır.
    + Creatin monohidrat ve Beta Alanin Atp seviyenizi koruyarak idman performansınızı arttırır.
    + Caffein metabolik hızınızı arttırarak dinçlik ve zindelik sağlar, ayrıca dolaylı olarak yağ yakımına etkiside vardır.
    + Leucine idman sırasında ve sonrasında kasların en çok ihtiyaç duyduğu güçlü anabolik bi amino asittir.
    Eksileri:
    - Tek eksi yani fiyatı 600gr 140 TL

Ekli Dosyalar:

uzk bunu beğendi.
  11. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    sormak istediğim bişey var örneğin ben antrenmandan 1.5 ila 2.5 saat önce proteinli karblı besin tüketiyorum antrenmandan önce nox ve creatini aynı anda alsam midede dolu etkisi mi yapar bu dağılımı nasıl yapmalıyım önce nox antrenmandan sonra kreatin ve pro.tozu mu olmalı yoksa kreatin ve noxu aynı anda antrenmandan önce alabilir miyiz ?

12. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    1.M.R ,Hemo rage gibi ürünler 5 gramlık prosiyonda yüksek miktarda cafein içerdiği için çok etkili ,içlerinde ne vitamin var ne recovery hiç biri X-plode içeriğine yaklaşamaz ama gerçekten iyi etki ediyorlar özellikle 1,3 Dym eski versiyon Hemo Rage
    Assult ve -Xplode ertesi gün recovery özelliğini hissettiriyor

13. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Yemekten 2 saat sonra Nox ve creatin'i aynı anda alabilirsiniz bi sıkıntı olmaz. Fakat kullandığınız nox ürününde creatin varsa ekstra creatin alınımını ona göre ayarlayın. Bi önemli tavsiye daha bulk dönemdeyseniz, elinizde dextroz veya maltodextrin içeren gainer varsa nox-creatin karımınına ekleyin (miktarı abartmayın), idmanda size ekstra enerji sağlıyacaktır.

ineedpower bunu beğendi.
  14. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    1,3 dimethylamylamine çok fena :) eski versiyon USPlabs Jack3d nin içinde de vardı. benim vazgeçilmez pre workout supplementimdi.

uzk ve PeNa bunu beğendi.
  15. Lakot

Lakot Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Bsn nxplode aldim, niye aldim inanin bilmiyorum 179tl cok pahali :))
    Ama bugun ilk defa kullandim, 1:30dk idmandan isim oldugu icin ayrildim daha giderdi oyle soyliyim, bu urunleri kullanicak arkadaslara onerim mutlaka iyi isinin cunku kendinizi cok iyi hissetirdiginden farkinda olmadan fazla yukleme yapip sakatlanabilirsiniz!!!
    Bsn pahali ama gorevini yapan bir nox urun yapmis....

Sent from my iPhone using Tapatalk

16. fitinsan

fitinsan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Mp assault kullanıyorum bir aydır uyuyamıyorum bu yüzden biraz araştırma yaptım sadece ben de değil bir çok insan da nox uyku sorunu yapıyo perfonmas açısından çok iyi direk ağırlıkları arttırıyorsun etkisi tartışılmaz ama uyuyup kasları dinlendirmedikden sonra boşa şişiriyoruz kutu bitince creatinle devam edicem oda iş görüyo uyku sorunu yok en azından.

ulas26 bunu beğendi.
  17. Lakot

Lakot Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Nox urunlerde yogun creatine var buna ek olarak yine yogun olarak kafein ve uyari maddeler var, idmandan 30 dk once ve aksam 6 yi gecirmeden kullanabilirseniz uyku sorunu yapmaz, ancak idamlari daha gec saatlerde yapanlar icin uyku problemi yapar yatmadan once 2 bardak filtre kahve icmeye benzer bu durum...

Sent from my iPhone using Tapatalk

18. fitinsan

fitinsan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Genel de akşam antreman yapıyorum bırakıp creatine dönücem mecburen teşeklür ederim bilgi için

19. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Nox ürünleri kullanıpta uykusuzluktan şikayet edenler, ürünü uyku saatinin 4-6 saat öncesinde kullanmalarında yarar var. Bende de Jack3d uykusuzluk yapıyodu ve idmanlarımı akşam saatlerinde yapıyodum. Gaba ve melatonin gibi supplementlerle uyumaya çalışıyodum baya da işe yaramıştı. Ama uyku için sürekli supplemete bağlı kalmak doğru bişey değil tabiki. Antrenman saatini değiştirmek veya nox kullanmamak daha mantıklı.

20. fitinsan

fitinsan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Antreman saatimi değiştirme gibi bir şansım yok mecburen bırakıcam creatinle idare edicem (:)

Sayfayı Paylaş