Zorlanma ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve online253 tarafından 1 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. online253

online253 Yeni Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar spora başlayalı 3 hafta oldu beslenmem de düzenli ve güzel size sormak istediğim şey hoca ağır girme dedi ilk 1 ay başlangıç programı dedi falan yaşım 18 ekmorfum hacimlenmek için spora başladım zayıf olduğum için yaşıma oranla ufak ağırlıklara giriyorum butterfly hareketinde mesela 10 kg ile çalışıyorum falan buda biraz moralimi ve motivasyonumu azaltıyor sizce bu normal birşeymi 10 kg ile butterfly ı 3 set 12 tekrar yapınca zorlanmıyorum fazla ama bu seferde gelişimime faydası olmaz diye düşünüyorum ama ağırlığı arttırınca 20 kg yapıncada 1.setten sonrası gelmiyor :( ne yapmalıyım yardımcı olun lütfen motivasyona ihtiyacım var :(

---------- Post added at 17:22 ---------- Previous post was at 17:20 ----------

Ayrıca son gittiğim iki antremanda bacak hareketlerini yapamadım bacak hareketlerine geçerken midemde biraz bulantı oldu bende üstümü değiştirip çıktım bu neden oluyor sizce ?

2. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Vücut biyokimyana, merkezi sinir sistemine, kaslarına, tendonlarına, kısacası tüm vücut sistemine bu duruma adapte olması için biraz süre tanı.

Bu işi yıllardır yapanlar bile bir antrenman sisteminden daha yoğun bir sisteme geçerken adaptasyon süreci yaşarlar.

Normal, şu aşamada kendin için yapacağın en iyi iyilik, egzersizlerinin formuna odaklanmak.

online253 bunu beğendi.
  3. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    10'dan 20'ye geçeceğine 12-13 yapsan mesela bi sorun olmaz heralde yavaş yavaş arttır:) 100 bench kendin yaparken 120 yapamazsın dimi sonuçta bi anda.

online253 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş