Zorlanma sonucu tansiyon yülselmesi?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve thekinger tarafından 29 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Dün akşam Z barla alna triceps çalışması yaparken aslında normalde kaldırdığımdan daha hafif bir kilo ile çalışıyor olmama rağmen (henüz 2. sette) biraz zorlandım. Sanırım beslenmem veya günlük yorgunlukla ilgili olabilir.
    Ancak antremana devam ettim. Son tekrara doğru nefes alıp verirken sanırım kendimi kastım, o anda nefesimimi tuttum ne yaptım bilmiyorum birden başımdaki basınç arttı ve ensemden alnıma doğru inanılmaz bir başağrısı oldu.
    Kalktım doğruldum, aynaya baktım alnımda kaşlarımın ortasına doğru gelen iki damar çok belirginleşmiş ve kızarmıştı.
    Biraz korktum açıkcası. Hafif baş dönmeside yaşadım.
    eve gidince tansiyonumu ölçtüm. Normalde 10-11/6-7 aralığındadır tansiyonum. En ideali 10,5/5,5 dir genelde. Ancak büyük tansiyonum dün akşam evde dinlendikten sonraki ölçümümde 13/5,5 olmuştu. Baş ağrısı ara ara geldi gitti. Sabah kalktığımda ensemdeki ağrı devam ediyordu. Halende hafif bir ağrı var. az önce yine ölçtüm tansiyonumu 12/7 çıktı. Göz kapaklarımın üstünde ağırlık ağrı var, gözlerimin beyaz kısımlarında kızarıklık var.
    Acaba bu zorlamada biyerleri patlatmış olabilirmiyim? Ne gibi sakıncalı durumla karşı karşıya olabilirim?
    Böyle bişey yaşayan varmı?
    Belki komik gelecek ama beyindeki kılcal damarları patlatmaktan ve beyin kanaması geçirmekten korktum :(

2. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Konuya pek cevap ilgisi olmamış ancak ben yinede devam eden sorunu yazmak istiyorum.
    Spora 2 gün ara verdim. Dün yeniden çalıştım. Zorlandığım zaman baş ağrısı oluşuyor.
    Dinlenince geçiyor. Böyle olunca dinlenme aralığı uzun oluyor maalesef.
    Bunun nedeni ne olabilir geçicimidir acaba?

Sayfayı Paylaş