Zorlanma-Kalp

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve akinkadi tarafından 20 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. akinkadi

akinkadi Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    28
    genelde biceps hareketlerinde son setin sonuncu kaldırışlarında zorlanıyorum,biraz kendimi sıktığımda oluyor haliyle ve son sette kendimi zorladğım günlerden sonra bikaç gün kalp de şöyle bir his hissediyorum.her bicepsden sonra değil zorladığım antremanlardan sonraki günler oluyor

:mesela nefesimi iyice alıp gögsümü sisirdiğimde kalpde çok hafif ağrı oluyor

Sizdede oluyormu acaba ?

Son düzenleme: 20 Mayıs 2011
    FJieQuen.RAA bunu beğendi.
  2. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Hareketi icra ederken (biceps için ağırlığı kaldırırken) nefes vermeyi unutma. Nefesle ilgili açıklmaları oku. Şikayetin devam ederse MUTLAKA bir kardiyologa görün.

3. akinkadi

akinkadi Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    28
    teşekür ederim.nefes alma olayını nizami yapıyorum araştırdım....herkesde olmuyor mu acaba ozman anormal bişeyler olduğunu anlayabilrim

sonuçta doktor gibi bilemeyiz pek ama en azından herkesde olmadığını bilirsem demekki anormal olduğunu anlarım en azından

çok iyi kardiyolok profösre 4 ay önce check up oldum.bişey çıkmadı...

4. akinkadi

akinkadi Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    28
    bakıp geçmeyin ama.bu his sizdede oluyor mu arada sırada?.zorlayarak çalışınca...

kas ağrısı desem diğer gögsümde yok yani

5. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Benim de sağ göğsüm ağrıyo kendimi zorlayınca çok canımı sıkıyo. 3 ay önce gitim kalp doktoruna bişey çıkmadı.

6. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Onun kas çalışmasıyla ilgili olduğunu zannetmiyorum. Kalp ağrıları ya da göğüsteki sancılar çok yorgunluktan da olabiliyor ben alerjik bronşittim eskiden ama küçük yaşta bu hastalığı yendim hala oluyor ara sıra her insanda olur eğer anormal bir ağrı var diyorsan yine de doktora gitmelisin.

7. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Sağ ğöğsün ağrıyorsa kalple ilgili olduğunu düşünmüyorum şahsi fikrim bu.Çünkü kalp sol taraftadır.Tahminemce 1-üşütmüşsün kendini 2-karaciğerin fazla zorlama yapmış olabilirsin protein vb. 3-Hepatit göstergesi olma ihtimali de var.Bir diğer sebebi de kardiyovasküler(yağ yakma) şeklindeki egzersizler de bu tür ağrılar olabilir.Son bir neden ise sigara kullanımıdır.

Son düzenleme: 24 Mayıs 2011
    judgementday bunu beğendi.
  8. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kalp kası ağrımaz. kas çok güçlü bir kastır, ağrımaz...
    kalbinde bir sorun olursa bunu, kol ağrısı, ritm bozukluğu, yorgunluk, baş dönmesi-tansiyon düşüklüğü-yüksekliği, göz kararması, aşırı yorgunluk, soğuk terleme şeklinde anlarsın...

ağrının nedeni başka bir şeydir...

9. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Damar tıkanıklığı olabilir mi

10. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Tabi tıkanmadan da kaynaklı olabilir.Ben ağrının şiddetini bilmediğim için şöyle anlatayım.Eyer sağ göğsünüzdeki ağrı çok şiddetli ve sık sık başınıza geliyor ise damar tıkanıklığında şüphelenebilir.Eyer damar tıkanıklığı varsa tıkanan kısmın alt tarafında morarma ve şişme meydana gelir.Tabi eyer yüksek tansiyonunuz ya da şeker hastalığınız varsa bu gibi hastalıklarda ağrı ilk başta hafif ağrı yapar biraz da ateşlenme olur.Zamanla ağrı daha da artar ve ağrı olan bölgede şişme meydana gelir.Bu hastalıkları taşıyan kişilerin kesinlikle sigara içmemesi gereklidir.Eyer ki bu tip hastalıkları taşıyor iseniz ya da ağrılar çok şiddetli ise doktora gitmek için geç kalmayın derim.

judgementday bunu beğendi.
  11. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    olağan efor kalp ağrısı biraz dinlenme ile geçer.
    5-10 dakikalık dinlenme ile geçmez ise tehlike arz edebilir.
    sonuç olarak öfke sinir ağır kaldırma gibi durumlarda ağrı yapabilir kambur oturma ile bile..

12. akinkadi

akinkadi Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    28

teşekür ederim fikirler için.22 yaşında zayıf saglıklı biriyim.kalbin olduğu tarafda oluyor agrı.ama cok hafif.derin bi nefes alınca mesela oluyor agrı....
    kendimi dinledim biraz üsütmekden de olabilyor fakat ozman iki tarafdada oluyor..mesela vgde 5aylık biri olrak 2 haftada bir azar azar kaldırdığım ağırlıkları artırmaya çalısıyorum.piramit sisteminde son sette arttırcağım ağırlığı taktığmda nefes de çok yeterli kalmayabiliyor.aşırı olmamakla birlikte zorlanıyorum.yksa artıraamam ağırlıkları yani......ve böle yapınca 2 ,3 gün ağrı oluyor....buarada gögüs üstüne uyyuyunca bu agrı sıklasıyor fakat denedm yani düz yatsamda oluyor..
    weightlifter

Son düzenleme: 26 Mayıs 2011
  13. benchpress23

benchpress23 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    sana tavsiyem doktora gitmen bi daha ekg efor testi yaptırman ne oldugunu anlayamazsın öyle ama iyi bi doktora gitmeni tavsiye ederim zaten film çektirdinde herşey ortaya cıkacaktır belki gögüs kaslarını zorlamışta olabilirsin ama belkiler aklında kalmasın bi doktora git sen geçmiş olsun iyi günler.

14. akinkadi

akinkadi Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    28
    check up amaçlı son bi yılda 3 farklı kardiyoloji prof doktorlara eko.ekg ne varsa yaptılar fakat yok hiçbierşey yani.yazın tekrar gitcem hatta...bazı şeyler anjusuz anlaşılmaz gerçi

15. OVERPAC

OVERPAC Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Günde 1.5 satten haftada 3 gün 2 aydır v.g yapıyorum,geçen 1.5 haftada toplam 4 saat yaptım(nispeten birazdaha az).Son idmanda 2 saat normal ağırlıkta, hızda bir idman yaptıktan sonra kalpteki bir zorlanmadan duramayıp acil 1 saat yüürüyüş yapmak zorunda kaldım.ayaklarda üşüme,kalp bölgesini tutma isteği vs.Kaslar şimdiye kadar hiç hissetmediğim kadar şişkin duruyor gibi

Şu anda 1gün oldu ve hala ciddi rahatsız oldum ve psikolojikman moralim bozuldu doğal olarak.kaplte bir zorlanma olduğu kesin.

Neden,nasıl,ne yapmak gerekir .nefeslşe ilgili bir yanlışım yok,bu bu kez cidden sporu bırakmak istemiyorum lütfen yardım!

Doktorada gidicem ama sanki bu sporun btün yan etkilei beni buluyor.VG kalp yapamz,işte tozdan bir şey olmaz,sarkmaz, boy kısaltmaz gibi şeylere direk yok öyle bir şey diyenelrede itimatım yok.Sen denk gelmeyebilirisin ama ben çok denk geliyorum.Ateş olmayan yerden duman çıkmaz.
    Doktorada gidip araştırıp tekrar yazıcam,editleme yok..

Son düzenleme: 5 Ocak 2012
  16. OVERPAC

OVERPAC Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap yokmu beyler,önemli konu

17. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    anlattığın şikayetin bana sporla ilgili gelmedi..

Denk gelmiş olabilir...

Gripal enfeksiyona bağlı perikardit, plevrit gibi durumlar benzer şeyler yapar...

Sonra kalp ağrısı her zaman göğsün tam ortasında olur...
    Göğsün solunda olmaz...

Bir kaç gün dinlenip sonra devam etmen uygun olur...

Birkaç gün ile kasların hacmi azalmaz... aksine daha fazla güç toplamış olabilirsin...

OVERPAC ve Azi bunu beğendi.
  18. douchanpasha

douchanpasha Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    pazartesi günü vücut geliştirmeye başladım hocamı dinlemeyim setleri birer defa fazladan aldım kaslarım yani zaten sahip olduğum kaslarım oldukça şişkindi toplam bir buçuk saatlik bir çalışmadan sonra eve geldim uyumadan öncede hamlık ağrılarım çok fazla olduğundan kasein proteinimden 2 ölçek aldım ve aynı zamanda sosyal sigara kullanıcısıyım arkadaşlar inanırmısınız 20 yaşındayım ve hayatım boyunca hiç hissetmediğim kadar şiddetli bir ağrı önce iğne ucu gii tam kalbimin olduğu yerde hissettim ve 2 saniye sonra asıl ağrı geldi bi anda inme indi sandım sanki kalp odacıklarımdan biri yabancı bir madde yada bir kütleyle tıkandıda kalp onu bir anda fırlattı 3 saniye sürdü bende tedirginim böyle şeyler olmazdı!

19. kralst12

kralst12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bendede bugunlerde oluyor derın nefes alayım derken bı agrı oluyor ben nefes alıp vermeyı yapmıyordum ve ıdmanda kendımı zorladım 1 -2 gün sonra ılk kez bole seyler olmaya basladı bende dedim 1 hafta dinleneyım nefes artık cok dıkkat edıyorum

20. pasha1050

pasha1050 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul
    merhaba arkadaşlar aşırı derecede kalbim agrıyor tam çözemedim aslında mevzuyu üni hazırlanıyorum lise bitti malum güvencem yok yani hasekiye gidip baktırmayı düşünüyorum kendime 21 den gün almama az"bir zaman kaldı 5 yıldır bu sporun içindeyim son 6 aydır sıkıntı var hayatımda kalp üzerine doktora gitmiş bir insan degilim ki hiçbir zaman problem çıkarmadıda son 6 ay haricinde sol yanımda hep bir çarpıntı aşırı hızlı atıyor kalbim nedendir acaba ne yapmalıyım bilemiyorum spora 2 yıl ara vermiştim döneli 5-6 ay oluyor kas agrısı degil eminim ççok derin nefes"alamıyorum sanki kalbime birşeyler oluyormuş gibi üşütme gibide degil en kısa zamanda doktora gidip buradan durumu paylaşacagım edit hayatımda hiç steroid kullanmadım suplement olarak max 200 gram creatine , whey proteini şimdi gasp aminomax kullanıyorum ayrıca red kick güç verici diyor vermiyor o ayrı bir mevzu tabi birde hardline yag yakıcı 1000ml 2 kşişie almıştım 1 şişe duruyor ötekininse çeyregi kaldı durum bundan ibaret agırlıgı kaldırırken her daim nefes verilir burda bir sıkıntı yok sorunsa şu sülale tarafında herkes kalple ilgili sorun yaşıyor nedendir bilinmez genetikde olabilir düşüncesindeyim dedem kalp yetmezliginde öldü amcam baypas oldu, babamdada kalp büyümesi var inş bende birşey çıkmaz daha yaşım ufak... ama hayırlısı olsun dualarınızı eksik etmeyin durumu paylaşacagım daha sonra hayırlı akşamlar arkadaşlar

Sayfayı Paylaş