Zorla Smile adsl Abonesi olmak

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve spudd webb tarafından 17 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
 1. spudd webb
  Offline

  spudd webb Üye

  Katılım:
  31 Aralık 2006
  Mesajlar:
  382
  Beğenileri:
  168
  Ödül Puanları:
  53
  benim başıma gelen bir olay.netten bulma, kopyala yapıştır değildir.eğer adsl kullanıcısı iseniz bir gün sizinde başınıza gelebilir.ne kadar çok kişiye duyurursanız o kadar iyi olur.çünkü adı geçen elektronik imza günümüzde oldukça yaygın ve sık kullanılmaya başlanan bir yöntem.biraz uzun ama tamamını okuyursanız sevinirim.  31 ocak 2010 tarihinde ev telefonundan “Smile Adsl “ den Eylem Hanım olduğunu söyleyen kişi arayarak Smile Adsl tanıtımı yapıp hattın kimin üstüne olduğunu sordu.bende hattın babamın üzerine olduğunu fakat interneti benim kullandığımı söyleyerek yardımcı olabilceğimi söyledim..Tanıtımı yapan kişi hizmet sağlayıcı olarak TTnet yerine Smile Adsl ‘e geçmek isteyip istemediğini sordu ,bende istemediğimi söyledim fakat arayan kişi ısrarla neden düşünmediğini sorunca Smile adsl ‘in hizmet sağlayıcı olarak daha avantajlı olmadığını fakat daha ayrıntılı bilgi sahibi olursam düşünebileceğimi söyledim.
  Bunun üzerine sözleşme göndereceklerini ve sözleşmeyi inceledikten sonra hizmet sağlayıcıyı değiştirmek istersem ;hattın sahibinin kimlik fotokopisi ve imzası ile gönderilen sözleşmeyi tekrar kendilerine iletmemi söyleyerek ev adresini ve cep telefonu numarasını aldı.Arayan kişi kendisine ısrarla telefon üzerinden işlem yapıp yapmadıklarını sormam üzerine karşılık olarak telefonda kesinlikle işlem yapmadıklarını ,hat sahibinin onayı,imzası ,kimlik fotokopisi olmadan işlem yapmayacaklarını söylemiştir.

  4 ocak 2010 tarihinde eve sözleşme olarak gönderilen 2 sayfalık kağtta hiçbir açıklayıcı bilgi yoktu.sadece hattın değiştirilmesine dair 4-5 cümlelik formalite bir yazı vardı.açıkçası daha kapsamlı bir yazı bekliyordum.hiçbir açıklayıcılığı olmayan 2 sayfalık yazı bir şey ifade etmediğinden hat sahibi olarak babam onay vermedi.sözleşme denilen kağıtta evde durmaya başladı.
  Fakat 11 şubat 2010 tarihinde cep telefonuna Smile Adsl ‘den gönderilen “Aboneliğiniz 1 saat içinde aktif olacaktır.” Mesajı üzerine Smile Adsl müşteri hizmetlerini aradım.

  Müşteri hizmetlerindeki ilgili görevli adsl hizmet sağlayıcısı olarak aboneliğimin TTnet’ten alınarak Doğan İletişime ait Smile adsl’e taşındığını belirtti.
  Hat sahibinin herhangi bir onayı ve isteği olmadan bunun nasıl mümkün olduğunu sorduğunda kendilerini başvurduğumu ve değişiklik talep ettiğimi belirtti.Bunun üzerine benim böyle bir talebim olmadığını kendilerinin ev telefonumdan bana ulaştıklarını söyledim.Arayan kişinin kendileri olmadığı ve Smile Adsl bayisi olduğunu yapılan telefon görüşmesi kayıtlarını inceledikten sonra bana bildirdi.Bu görüşme üzerine Smile Adsl aboneliğimin derhal iptal edilmesi istedim.

  Haber vermeden yapılan üyelik,hizmet sağlayıcı taşınması sırasında sorulmayan hat sahibinin onayı ve Tc kimlik no su bu görüşmeler sırasında sorulmaya başlandı.
  Smile adsl müşteri hizmetlerinde 3 farklı kişiyle konuşarak 11 şubat 2010 tarihi sonunda Smile adsl aboneliğimin iptal edileceğini ve 2 gün içerisinde telefon ile yanıt verileceği öğrendim.
  Fakat 14 şubat pazartesi günü henüz smile adsl abonelği iptal edilmemişti.çekilen fax ve edilen birkaç telefon sonucu zorla yapılan aboneliği iptal ettirmeyi başardık.

  Bu görüşmeler sonunda öğrendim ki telefondan yapılan görüşmelerde dediğiniz evet ler sesli imza olarak kullanılıyor.internet sağlayıcı şirketler TTnet te 2 yıllık aboneliği dolanları arıyor tamamda ilk defa bir şirket bu kadarını yapmayı başardı.


  unutmadan birde ek:müşteri hizmetleri ile yapılan görüşmenin birinde karşımdaki kişi eve gönderilenin sözleşme olmadığı asıl sözleşmenin hattın açılıp interneti kullanmamdan sonra gönderileceği söylemesi nasıl çalıştıkalrının göstergesi gibiydi.aslında sormak isterdim;eve gelen sözleşme değilse adsl hizmet sağlayıcımı nasıl değiştirirsiniz diye.


  Yarın bir gün sizleride ararlarsa aman dikkat…
   
  burakula01 ve celeron bunu beğendi.
 2. MyShadowKing
  Offline

  MyShadowKing Üye

  Katılım:
  20 Ekim 2011
  Mesajlar:
  123
  Beğenileri:
  138
  Ödül Puanları:
  53
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  İstanbul
  vay be . oğrendıgım ıyı oldu bızde gecen sene cok ugrastık kapılarımıza gelıyorlardı bıze gecın felan dıye . ya ınsanları salak yerıne koyuyorlar yada kendılerı salak yaptıkları seylerı baskaları yemışse de buna guvenıyorlarsa vay hallerıne .
   
 3. shaq
  Offline

  shaq MOD Yönetici Moderator

  Katılım:
  21 Nisan 2010
  Mesajlar:
  2.503
  Beğenileri:
  1.614
  Ödül Puanları:
  123
  Benzer olay bizimde başımıza gelmek üzereyken babam olayı anladı. Evden bizi aramışlardı ve kim olduklarını söylemeden laf kalabalığı yaparak ısrarla bir pakete geçmek için onay aldırmaya çalışıyorlardı. Birazcık üstüne gidince Smile'dan aradıklarını söylediler. Biz sormasak TTNET aramış gibi yapıp kendilerine geçireceklerdi.

  Bu arada son zamanlarda şu olay çok türedi. 4440375 yada 02124440375 numaralarından nasıl oluyorsa aranıyorsunuz ve bazı kampanya karşılığında sizden bazı bilgiler isteniyor. Sakın ama sakın vermeyin TTNET sizden hiç bir bilgi istemez. Kendi sitelerinde bu uyarılar mevcut. Hatta arayan arkadaşların konuşmalarına bakarsanız ve azcık üstlerine giderseniz üslupları bozuluyor :)
   
  burakula01 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş