ZOMACTON -GROWTH HORMON--> EN BABASI PROSPEKTUSU

Konusu 'Anabolik Androjenik Steroidler' forumundadır ve trundirs tarafından 23 Şubat 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. trundirs

trundirs Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    24,5
    Yer:
    istanbul
    BENİM BİLDİĞİM EN ETKİLİ BUYUME HORMONU (HATAM OLABILİR)

FORMULU
    Bir Zomacton® 4 mg flakonda : Somatropin 4.32 mg Mannitol 25.9 mg Bir çözücü ampulde : Sodyum klorür 31.5 mg Benzil alkol 31.5 mg İnjeksiyonluk su k.m 3.5 ml

Kontrendikasyonları
    Somatropin, epifizleri kapanmış çocuklarda kullanılmamalıdır. Aktif kafa içi lezyonu veya tümörü olanlarda kullanılmamalıdır. Zomacton®’un tümör büyümesini arttırıcı etkisi göz ardı edilmemelidir. Zomacton® tedavisine başlamadan önce kafa içi tümörlerin inaktif durumda olması ve antitümör tedavinin tamamlanmış olması gereklidir

UYARILAR ÖNLEMLER
    Somatropin tedavisi, büyüme hormonu eksikliği tedavisinde uzman bir hekim tarafından yürütülmelidir. Büyüme hormonu insüline direnç oluşturabileceğinden hastalar, glukoz intoleransı bakımından izlenmelidir. Zomacton®, diabetes mellitus’u olan veya bu hastalığa ailesel eğilimi bulunanlarda dikkatle kullanılmalıdır. Bu hastaların idrar ve kan şekerleri düzenli olarak kontrol edilmelidir. Diabetli çocuklarda Zomacton® uygulanırken, glukoz kontrolünü sağlayabilmek için insülin dozunu arttırmak gerekebilir. Hipopituitarizmi olan çocuklarda bazen açlık hipoglisemisi görülür ve bu durum büyüme hormonu tedavisiyle düzelir. Bu çocukların bazılarında haftada üç günlük büyüme hormonu tedavi rejimi uygulanırken, tedavi görmedikleri günlerde hipoglisemi oluştuğuna dair raporlar vardır. Bu nedenle hipopituitarizme bağlı açlık hipoglisemisi görülen çocuklarda, günlük büyüme hormonu uygulaması önerilmektedir. Kafa içi lezyona bağlı olarak büyüme hormonu eksikliği görülen hastalarda, altta yatan hastalığın seyri sık sık kontrol edilmelidir. Lezyon nüksederse veya lezyonda ilerleme tespit edilirse, Zomacton® tedavisi kesilmelidir. Büyüme hormonu ile tedaviye başlamadan önce ve tedavi sırasında periyodik olarak fundoskopik muayene yapılması tavsiye edilir. Özellikle hastalar, intrakraniyal hipertansiyonu işaret edebilen tekrarlayan başağrıları, görme bozuklukları, bulantı ve/ veya kusma semptomları gösteriyorsa bu muayene yapılmalıdır. Büyüme hormonu tedavisinde hipotiroidi gelişebilir. Hipotiroidi yeterince tedavi edilemezse Zomacton®’a optimum cevap alınamaz. Bu nedenle, hastalar periyodik tiroid fonksiyon testlerine tabi tutulmalı ve endikasyon varlığında tiroid hormonu verilmelidir. Endokrin bozukluğu olan hastalarda femur başında epifiz kaymaları sık görülür. Zomacton® tedavisindeki bir hastada diz veya kalçada ağrı ya da topallama gibi şikayetler görülürse, uzman bir hekim tarafından muayene edilmelidir. Gebelik ve Laktasyon: Zomacton® , gebelik ve laktasyon sırasında kullanılmamalıdır.

YAN ETKİLER
    Deri altına uygulandıktan sonra, injeksiyon bölgesindeki yağ dokusunda artma ya da azalma görülebilir. Bu nedenle injeksiyon yeri değiştirilmelidir. İnjeksiyon bölgesinde nadiren ağrı ve kaşıntı görülebilir. Somatropine ve E. coli’ye karşı antikor oluşumu henüz görülmemiştir. Büyüme hormonu replasman tedavisi sırasında geçici baş ağrısı bildirilmiştir. Büyüme hormonu tedavisinde nadiren, hafif ve geçici ödem görülebilir. Bireysel bazı vakalarda, özellikle tedavinin ilk haftalarında, selim kafa içi hipertansiyonu bildirilmiştir. Semptomlar genellikle başağrısı, bulantı ve/veya kusma ve görme bozukluklarıdır ve fundoskopik muayene gerekir. Şiddetli vakalarda, doz azaltılmalı veya tedavi durdurulmalıdır. Vakaların çoğunda tedaviyi durdurmaksızın semptomlar ortadan kalkmıştır.

İLAÇ ETKİLEŞİMİ
    Glukokortikoid tedavisi, Zomacton® ‘un büyümeyi arttırıcı etkisini inhibe edebilir. Aynı zamanda ACTH eksikliği bulunan hastalara verilen glukokortikoid replasman dozu, Zomacton® ‘un büyümeyi arttıran etkisini bozmayacak şekilde, dikkatle düzenlenmelidir. Yüksek doz androjenler, östrojenler veya anabolik steroidler kemik olgunlaşmasını hızlandırarak, büyümedeki artışı durdurabilir. İnsan büyüme hormonu insüline direnç oluşturabileceğinden, Zomacton® uygulanan hastalarda insülin dozunun yeniden ayarlanması gerekebilir. GEÇİMSİZLİK Zomacton®, parenteral olarak uygulanan hiçbir ilaçla karıştırılmamalıdır. Zomacton® sadece ambalaj içinde bulunan çözücü ile hazırlanmalıdır. Zomacton® , %0.25 mkrezol taşıyan serum fizyolojik ile hazırlanırsa, hazırlanan solüsyon bulanık olur.

DOZU VE KULLANIM SEKLİ
    Somatropin, dozu ve uygulama programı her hastaya göre ayrı düzenlenmelidir. Genellikle, haftada 0.17- 0.23 mg/ kg’lık bir dozun (vücut yüzey alanına göre 4.9 mg/m2- 6.9 mg/ m2) 6-7 defada deri altına uygulanması tavsiye edilir. Günlük injeksiyon, 0.002 mg/kg- 0.03 mg/kg veya 0.7-1.0 mg/ m2 vücut yüzey alanına tekabül eder. Bir haftada toplam 0.27 mg/kg veya 8 mg/ m2 vücut yüzey alanı ve günde 0.04 mg/kg dozun üstüne çıkılmamalıdır. Genellikle birkaç yıl süren tedavi dönemi, ulaşılabilecek maksimum terapötik yarara göre düzenlenir. Hazırlanması Zomacton® liyofilize toz, steril serum fizyolojiğin flakona zerk edilmesi ile hazırlanır. 3.3 mg/ml, 4 mg formuna çözücü ampulden 3.2 ml eklenmesi ile hazırlanır. Solüsyonun köpürmesini engellemek için çözücü flakonun kenarından akıtılmalıdır. Tozun çözülmesi ve tamamen berrak ve renksiz bir solüsyon olması için flakonun, hafifçe iki yana sallanması gerekir. Zomacton® bir protein olduğu için kuvvetle çalkalanmamalı veya karıştırılmamalıdır. Eğer karıştırıldıktan sonra solüsyon hala katı madde içeriyorsa ve berrak değilse, flakon kullanılmamalıdır. Buzdolabında saklandıktan sonra solüsyonda bulanıklık olursa ilacın oda ısısına gelmesi beklenmelidir. Eğer hala bulanıklık varsa flakon kullanılmamalı ve atılmalıdır. DOZ AŞIMI VE TEDAVİSİ Tavsiye edilen doz aşılmamalıdır. Doz aşımına ait rapor bulunmamakla birlikte, başlangıçta hipoglisemi ve bunu takiben hiperglisemi ile sonuçlanan akut doz aşımı görülebilir. Uzun süre tavsiye edilen dozların üstünde tedavi görenlerde Zomacton®’un etkisi bilinmemekle beraber, insan büyüme hormonunun bilinen etkilerine ilişkin belirti ve semptomlar ortaya çıkabilir, örn. akromegali gibi.

ESDEĞER İLAÇLAR
    Saizen, tam esdeğer sayılmaz aslında :)

2. kerem

kerem Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    selam

Merhaba önce sağlıklı günler dilerim. Bu farklı isimler adı altında üretilen GH lar birbirinden farklı mı? Bazıları da Norditropin in diğerlerine göre daha etkili olduğunu söylüyor ne dersin? Mesela günde 2 ünite kulannım ile bir haftada ne gibi etki olur ne dersin?? Yağ yakar mı? Testesteron ile kombine edilip 12 ünite kullanılsa ne olur ?? Bu konularda bilgin var mı? Teşekkür ederim...

3. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    merhabalar

aynı şekilde hafta da 4 iu genotropin ; etkisiz olmaz di mi? illa hafta da 8 veya 16 iu gerekmez di mi? Çünkü hafta da 16 iu veya 8 iu , 1 ayda pahalıya geliyor ! 16 iu genotropin 230 ytl ! zaten başlangıç doz hafta da 16 iu çok olur ve ayrıca daha fazlası kansere veya şeker hastalığına yol açabilir ! örnek ; hafta da 32 iu 'dan fazlası ; en azından hasta etmese bile fakir edebilir ; onun için hafta da 4 üniteden ( 4 iu ) 1 ay veya 2 ay alsak ve böylece hem maddi yönden hem de fiziki yönden yorulmasak,riske girmeden keyfini çıkarsak ; çünkü sonuçta growth ! ; en temiz en etkili takviye ! ; testosterone'e fazla abanamazsın ; ucuz ama fazlası zarar ! ... onun için 4 ! ; dört dörtlük olur di mi? 4*4 ! :)

4. Myostatin

Myostatin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Antrenör-dieyetisyen
    Yer:
    frankfurt
    somatropin kulanılırken
    Kesinlikle kan tahlileri yapılmalı !! yani somatropin alırken bir zaman sonra kesinlikle t3 i talviye etmeniz gerekecektir.
    Somatropin kulanırken testosteron takviye etmeniz sart dır,iyi sonuc almak icin . Somatropin nin iki sekilde etki yapar .
    1. yag yakımını hızlandırır bu direk olan etkisi dir .
    2. indirek etkisi vardır buda karacaigerde igf1 (insuline benzeyen büyüme faktorü) üretimini kamcılayarak adele yapımını üst düseylere cıkarır . Fakat karaciger bu hormonu üretebilmesi icin t3,testosteron ve insulinin beli miktarda olması sartır !!!!
    Somatropini beli miktarların üstünde vurmanın cok da zeki ce olmadıgını düsünmekteyim ( eger büyümek icin kulanılacaksa ) cünkü karacigerin bir defasında igf1 i üretimi kısıklı dır o yüzden günlük dozun bölünmesinde cok büyük yarar vardır !!! Yani eger kafnıza koyduysanız ( günlük 4 iu ) kulanmasını bu dozu kesinlikle 2 bölün su sekilde olabilir .
    sabah kalktıktan hemen sonra kahvaltıdan önce 2 iu ve idmandan önce 2iu bu sekilde en iyi sonucu alcanızı düsünüyorum.
    tabiki simdi ben burda kac mg testosteron kac mcg t3 alcanızı yazmak istemem ( kulanımını tesvik etmek istemiyorum ).
    somatropini alırken de özelikle protein ihtiyacınız en üst düzeylere cıkmaktadır ( kg-minimum 2,5 maximum).
    Gelelim somatropinin kulanım sürelerine bence 3 ayın altında kulanılmayacaksa bu ise hic baslamayın !!!!
    hergün 2 üniteyle baslanır ve beli bir süre sonunda 4 üniteye cıkılır buda zaten hobby vucutcu icin yetrlidir aslında amatör vucutcu icin de yetrlidir !!! yapılması gereken en önemli huzus bunu kulanırken testosteron ve t3 hormonunu iyi ayarlamaktır !! t3 ü de anca tahliler ayarlayabilirsiniz kafanıza göre degil !!!!!
    bu arada bunu kulanmak istiyorsanız kesinlikle konntrolerden gecmekte fayda var !
    burda kulanımı tavsiye etmiyorum ve burda az da olsa bir kac bilgi vermek istedim yani bu ise girerken bazı seyleri bilmeniz gerekir tüm olayı burda bilgi olarak vermek cook zaman alir cünkü bu hormon gercekten güclü !!!!!!!
    selamlar

5. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Myostatin abi ,

hobby vücutçu , amatör vücütçu için günde 4 iu yeter demişsin bu demektir ki 4 * 7 = 28 yani yaklaşık hafta da 32 iu ! üstelik bi de en az 3 ay demişsin yani bu ancak amatöre yeterse , profesyonel ; hafta da kaç ünite alıyor ki ??? hafta da 50-100 ünite mi? 5-6 ay boyunca mı ? kanser , şeker hastası veya yoksul,fakir olmaz mı insan ??? profesyonelse de nereye kadar yani ???
    ben yarın başlıyorum ; hafta da 4 ünite growth'a ; genotropin 16 iu 'u 4 günde değil 1 ay da bitirecem ; bakalım etkisi ne olacak ? herhalde , başlangıç doz olarak uygun (bence) ve amatör olarak ve finans ve sağlık açısından... herhalde , umarım , etkisiz kalmaz ; tatmin eder !.... bence faydasını görürüm ; tatmin edicektir,şaşırtacaktır,etkileyecektir buna inanıyorum ; sadece 5 gr creatin,5 gr glutamine, 40 gr protein tozundan bin kat daha iyi olacağına inanıyorum ; ister optimum olsun ister weider; weider mega mass 4000 7 kg 'a 275 ytl vereceğime , genotropin 16 iu 'a 230 ytl verip ; öyle 4 günde değil sadece 1 ayda bitirsem bile ondan bin kat daha iyi etkili olacağına inanıyorum...

6. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Myostatin abi kızma ama...

ben şimdi onu da düşündüm ; ilerde , mesela seneye veya 6 ay sonra ; ben günde 4 iu somatropin alacam yani hafta da 32 iu alacam yani hafta da 2 kutu 16 iu ; hafta da 230 * 2 = 460 ytl ayda 460 * 4 = yaklaşık 2000 ytl ! ve bir de diğer supplementlar , diğer androjen,anabolizan vb.ler AYRICA kan-karaciğer-hormon testleri VE ayrıca normal beslenme ; ayda en az 10 kg tavuk , 10 kg peynir , günde 10 yumurta beyazı,1lt süt ve benzeri bir sürü şey.... yani ayda yaklaşık 4-5 milyar para verecem ; 4000-5000 ytl verecem ve bu en az 3 ay olacak yani 12 milyar , 12.000 ytl verecem ve bu en uygun fiyatlardan ve kaliteli.... en az 3 ayda 10.000 ytl verecem VE HALA BEN "amateur-hobby bodybuilder" mı kalacam????!!!!
    lütfen abicim,biraz daha açıklarmısın...

7. Myostatin

Myostatin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Antrenör-dieyetisyen
    Yer:
    frankfurt
    Sevgili arkadasım gorgeouskykhan :lol:
    vucut gelistirmeye hosgeldin !!!!!!!!!
    evet bu isler malesef böyle!!!!!!
    Somatropin kulanmak beli bir miktardan sonra ( büyümek icin !!) cok ama cok mantıksızdır!!
    neden? büyüme hormonun bir indirek etkisinden bahsetmistik degil mi ( igf1 ) karacigerin bunu günlük üretimde beli bir limiti vardır ,buda insandan insana degisir . Fakat simdi biz somatropini kulanırkın büyümeye yönelik istedigimiz bu hormonu somatropinle kamcılamak fakat sen nekadar somatropin inject edersen et beli bir limit den sonra artık üretemeyecektir bundan sonra somatropin vurmak da bunu kamcılamaz !!!!!!! ö yüzden profesionel vucutcular soamtropin le long igf1 i kombine ederler yani igf1 i direk gene dısardan alırlar !!!! evet bu bahsetimiz kürler elit tabakanın kulandıgı 20 hata 30 000$ kadar ulasabiliyor ( jay cutlerin bu isten geliri 2000 000 $ üstünde mucle tech!!! ) simdi bu adamlar icin tyabiki bu kürler bizim hafta da 1 sustanon kulandıgımıza denk gelir heheheh . artı long igf1 in de söyle güzel bir etkisi vardır buna cok dikkat et simdi adele üzerinde ki bölunmeye neden olabiliyor !!!!!!!!!! bunun ne anlama geldigini biliyormusun ???? sen o bir kactane adele hücresini aminoasitlerle doldurmaya calısırken herif bir hucreden 2 hucre yapıyor hehe simdi bir bizeps adele sinde kac hüce oldugunu düsünürsek ve bunların beli bir oranı bölündügünü ozaman anlarsın benim ne demek istedigimi . neyse oda cook uzun bir konu senin cevabını cevaplamaya calısıyom o yüzden o konuya girmeyecem cok uzun sürer . malesef öyle evet günde 4 iu en az 3 veya 6 ay boyunca !!! profesioneler 16-24 iü de de kulandıgı oluyor fakat bunun nedeni büyüme den sonra somatropinin yani hgh nın cok büyük yag yakma potansiyel olmasından dır heriflerin artık adele yapımını gecmisler herifler diaet yaparken hic veya minimum adele kaybetmemek icin ve cok hızlı bir sekilde yag yakmak icin bu seviyelere cıkıyolar. neyse
    simdi gelelim sana :
    sen bu bahsetigin doz ve zamanda hic bir fark etmeyeceksin gercek anlamda !!!!!!!!!! kesinlikle ( lütfen kızma :) )
    ha gelelim ek besinlere . sen glutamin kulanmadan growth alıcaksın ?? tamam senin dozunda zaten bisey olmaz da fakat ilerde eline para gecer gercekten bir hgh kürü yapacak olursan sunu da unutma hgh gercek anlamda aldıgın zaman tetikledigin igf karacigerindeki l-glutamini emip düsürücek adeleye götürecek fakat bu sefer karacigerdeki glutamin azlından bagısıklık systemin gücsüzlesecek buda o an vucudun savastıgıcogu savsı kaybedecek en kötüsü bir kanserhücresi basını alıp gidicek ( büyücek ) damarlanıcak ve basına bela olucak yani benim burda demek istedigim bu konu coooooooooook detailı
    sevgiler ve saygılar arkadasım kesinlikle seni incitmek icin yazmadım biraz bilgilen bu konuda istersen .

8. Myostatin

Myostatin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Antrenör-dieyetisyen
    Yer:
    frankfurt
    ha sunu yazmayı unutum
    nekadar ilac alınır sa alınsın istersen limitsiz alınsın herkes pro olamaz en sert idmanları da yapsa burda en büyük faktör GENETİK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    SAYGILAR

9. pit-bul

pit-bul Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence cok gereksiz bunlar

hic birimiz paramizi vücutnan kazanmiyacak onun icin bu kadar risk demez

steroide yetmiyormu ?

10. flexarnold

flexarnold Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    tv
    Yer:
    istanbul
    daha cok dokuman

usa adkiler ne alıyosa steroidden daha üstün şeyler olduğu belli bence growth olayına eğilmek gerek

11. Myostatin

Myostatin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Antrenör-dieyetisyen
    Yer:
    frankfurt
    evet pitpull cok haklısın ,
    benim burda demek istedigim zaten bunlarla sidikyarısına girmek hem gereksiz hemede cok saglıksız dır
    ben birtek bu bütce meselesini anlatmak istedim !!!!!!!
    ama bide su var hgh ila da almak istiyorsan onun da beli bir sekli semali var, yani arkadasımız parasını bosu bosuna harcamasın !!!!!!
    hepinize saygılar en azından hepimiz bu isle kafamızı yoruyoz .
    bide su var beyler yaza nekadar define girerseniz okadar iyidir yani soyundunuzda lifler teker teker beli oluyosa zaten basarmısınızdır demektir
    saygılar :!:

12. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Teşekkürler Myostatin abi...

beni (ve bodyforumtr) sitesini aydınlattığın için teşekkürler ; 1.DOĞRU ; onlarla sidikyarışına girilmez hatta jaycutler ile değil normal ulusal yarışmalarla da olmaz... 2.DOĞRU ; definisyon varsa , adam olana bu yeter !... ama gene de bi hafta da 4 iu'e deniyecem ; 1 ay olmasa da çok ay deneyecem , hiç yoktan iyidir,herhalde,çünkü hafta da 1 primobolan , günde 1 virigen , 1 sustanon bile az-çok tatmin etti aslında... ; yarışmayı kazanmama yardım etmese de istediğim o kızı kazanmama yardım edebilir , buna inanıyorum... :)

13. Myostatin

Myostatin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Antrenör-dieyetisyen
    Yer:
    frankfurt
    sunda haklısın
    birseyi kafamıza koydumuz zaman bunu yapmak icn elimizden geleni yaparı ( türküz cünkü!) :)
    yanlız suna dikkat et bu deneyi yaptıktan sonra eger haklı cıkarsam kendine zarar vermeme icin biraz da anlatılanların pesine düs ve arastır arastırki salonda ki hocaların eline düsmeyesin !!!!! bu konuda ben neler duydum neler gördüm bi bilsen
    insallah istedigin gibi olur ve tatmin olursun o kızı da alırsan zaten kim tutar delmi :!:
    hoscakal

14. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Teşekkürler Myostatin abi...

evet bi bu deneyi yapıcam ama tabi ki ; " doctor approved " olacak , en azından " doctor observed "... : )
    ayrıca , evet , sonuçta sen haklı çıkacaksın , çünkü söylediklerinde ve söyleyiş tarzında bu bilgi , bilgelik kendini belli ediyor...
    *evet ,dozunu kaçırmadan,her işin başı sağlık... ve benim hocam da senin gibi düşünüyor , şanslıyım benim hocam da ihtiyatlı,basiretli,bilgili ve tabi ki bu işi seviyor falan filan yani : ) ayrıca,teşekkürler " kız dileği " konusunda ... iyi günler !

15. kerem

kerem Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    selam

Herkese sağlıklı günler diliyorum. Gorgeous hocam kullandınızmı? Eğer bir kür uyguladıysanız sonuçlarını yazarmısınız bize de . Şimdiden çok teşekkür ederim..

16. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    mrb kerem

aslında ben hoca değilim ama teşekkürler... daha kullanmadım bu hafta doktora sorup sistemi kurup haftaya başlamayı umuyorum.1 ay sonra 1 aylık sonuçları buraya yazarım,kardeş...

17. kerem

kerem Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkürler

Tamam sayın arkadaşım teşekkür ederim ilgine. Benim okudğum ve bildiğim kadarıyla en az 42 gün kanda bulunması gerekiyor herhalde growth hormonunun birde testo ile ve T3 ile kombine olacak doğru mu? Senden gelecek haberleri dört gözle bekliyorum. Kendine ii bak sağlıklı günler...

18. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    evet öyle...

growth ile birlikte t3 lazım olabilir test sonuçlarına göre ; çünkü öbür türlü hipertroid yani guatr olma pozisyonu var...
    ayrıca insülin de lazım olabilir çünkü öbür türlü diabet şeker hastası olma pozisyonu var... özellikle büyük dozlarda,büyük kürlerde kontrol şart... bi de gene endokronoloji uzmanına kontrol de ettirmeli ; tümör ve kanserojen açıdan...
    AMA bunları bi halletti mi !... ; growth ile T3,androjen,anabolizan,PCT ve protein tozu,amino vb. supplement'larla birlikte ve iyi bir şekilde protein ağırlıklı az yağlı beslendin mi ; seni kimse tutamaz !!! tam ölçü olarak olmasan da ARNOLD,SUPERMAN vb. gibi olursun , en kaliteli kas kütlesine sahip olursun falan filan...
    ben de o işleri halledip , yani sistemi kurup haftaya başlamayı düşünüyorum,teşekkürler ilgin için , tabi ki diğer arkadaşlarında... :)

19. kerem

kerem Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    devam gorgeous

Sana bu etkili küründe başarılar diliyorum. En önemlisi sağlık. Kesinlikle kontrollü olsun yaptığın bu kür. Muhakkak bir endokrin ile birlikte götür bu kürü. Şimdiden başarılar ve sonuçları bekliyoruz senden...

20. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.084
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler konustuklariniz sırf teori, uygulamada patlayacak seyler konustuklarınız.
    Blitz'den ve bir arkadasimdan biliyorum, hormon tahlil'i yaptirmanin maliyeti 330 YTL.
    Bunun disinda GH kuru 2 aylik 2000 dolardan asagi degil, ve evet, insulinle yaptirmak lazım.
    Insulinsiz nasil bir fayda elde edeceksin merak ediyorum.
    Insulini yaptiginda, idmandan sonra, sokakta yururken fenalasip agzinin ustune dusmeyecegini kimse garanti edemez.
    Insuline nasil bir tepki verecegini bilemezsin cunku...
    Amacim asla kırıcı olmak değil, ama yazılanlara bakıyorum, elle tutulur birsey yok, sanki kucuk bir cocugun ayagi yere basmayan hayallerini okuyor gibiyim, bunu yazmamin sebebi, bu isten anlayan bir cok insan eminim benim gibi dusunuyordur.
    Biraz daha gercekci olmayi oneriyorum, zamaninda herkes Xandercage isimli arkadasin soylediklerine kahkahalarla guluyordu, ama aslinda son derece yanlis uygulamalari vardi (18 yasinda kure baslamak gibi)
    Zengin kızı alacagim hikayeside ayrı bir tartışma konusu, muscle fitness dergilerinde yıllar önce gördüğüm bir reklamı hatırlattı bana, kaslı adam, lamborgini'li adamdan kadınını alıyor.
    Reklamların insanlara dayattığı saçmalıktan baska bir sey değil bu, yapılan bir arastirmada, kadınlara cekici gelen vucudun, 1.85'e 80-90 civari, fit bir vucut oldugu ortaya cikmis, daha fazlasi onların dikkatini cekmiyormus(itici geliyor demiyorum, sadece ozel olarak ilgilerini cekmiyor)
    Kadin once bakiyor, diyor oki genis omuzlu, yakisikli, boylu poslu, ondan sonra konusmasina, sosyal konumuna, soylediği seylere bakiyor.
    İsin en komigi, erkeklerin cekici olmak icin, kadınların istediginden ortalama olarak 28 pound, yani 13,5 kilo daha kaslı olmaları gerektiğini dusunuyorlarmıs.
    Bu tamamen bilimsel bir arastirma.
    Sende yaklasik bu civarda bir kas kazanmayi hedefliyorsun, o kızı etkilemek icin, ama dedigim gibi yapilan arastirmalarda, belli bir seviyenin ustundeki kas'ın sana getirisi cok dusuk.
    Bence bu kas olaylarına bu kadar bel baglama ve en önemlisi, GH kuru yaptirmanin ve endiktronolog'dan destek almanın anormal bir maliyeti var, bunuda aklından cıkarma...

Sayfayı Paylaş