Ziplama programi hakkinda

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ayberktartar tarafından 3 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ayberktartar

ayberktartar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Istanbul
    Abilerim, yaşım 14. Air Alert'ın boyuma zararı olur mu ? Omurgaya bir yük binmiyor fakat sorayım dedim. Ağır gelir falan demeyin ne kadar ağır gelse de yapcam. Çok az zıplıyorum, çalışmadan olmaz zaten bench_O

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Boyuna engel olmaz benim arkadaşım basketbolcu oda uyguladı.Boyuna engel olmaz amacı zaten zıplamanı artırmakmış.

3. ayberktartar

ayberktartar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Istanbul
    eminsin dimi ? Yaş : 14. Boya etkisi olmaz yani ?

4. noiroi

noiroi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aşr alert senn yasın için bi pprogram değil yaşın kucuk ıplayamıyorum dediğine gore bacaklarında gucsuz air alert eklemelere cok yuklenen bi program sein yaşındaki biri için geri donusu olmicak kronik sakatlıklara neden olabilir bende basketbolcuyum eger zıplama istiyorsan merdiven mekik ip kosu ve squat jump gibi hareketleri yap güven bana düzenli bir şekilde 2-3 ay yap hem çok hızlı olursun hemde zıplaman tahmin edemiceğin olcude gelişir

5. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    genç arkadaşım, internetten bulunan air alert vb programların zaman ve emek kaybından başka birşey olmadığını düşünüyorum. gerçek anlamda atletik performans ancak uzman kişiler tarafından sporcunun seviyesine uygun ve hedeflenen amaç doğrultusunda hazırlanmış plyometric çalışma programlarıyla geliştirilebilir. ancak bu konuda fazla hayalperest olmamak gerekir. zira atletik kabiliyet büyük ölçüde doğuştan sahip olduğumuz özelliğimizdir. çalışmayla ancak sınırlı miktarda geliştirilebilir. eğer lisanlı olarak basketbol voleybol vb sporlarla uğraşıyorsan bu konuda sana tavsiyem antrenörlerinin yardımını istemen yönünde olacaktır. eğer amatörsen spora amatör gözle bak ve bu gibi heveslere kapılma bence. buna ek olarak şunu söylemek istiyorum: plyometric çalışmalar kesinlikle yumuşak zeminde uygun ayakkabı ile yapılmalıdır. aksi halde çok ciddi sakatlıklarla karşılaşılabilinir.

6. Smaç Delisi

Smaç Delisi Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    AyberkTartar kardeşim ben sana yardımcı olurum bende 14yaşımdayım yaptım birazını uyguladım ve hakikaten verim aldım basketbolda oynuyorum mesajla konuşalım

Sayfayı Paylaş