Zemzem suyu mucizesi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve bukatto tarafından 6 Aralık 2006 başlatılmıştır.

1. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    1-) Avrupa`da labaratuarlarda yapılan araştırmaya göre Zemzem suyu diğer sulara göre çok daha az kükürt taşımaktadır.

2-) Yine aynı araştırmaya göre diğer sulara nazaran çok daha besleyicidir ve çok daha fazla mineral barındırmaktadır.

3-) Kaynağı henüz bulunamamıştır. Nereden geldigi şu anki teknolojiye göre bile bilinemiyor. Yakınlarinda hiçbir kuyu yok ve denize de 80 km uzaklıkta. Bu şartlarda suyunu denizden veya başka bir kuyudan almasi imkansız. Nasıl oluyor da yıllardir suyu bitmiyor, bunu kimse bilmiyor.

4-) Açlığını gidermek için içen kişinin açlığını, susuzluğunu gidermek için içenin susuzluğunu giderir.

5-) Sadece 1,5 metre derinliğindeki ufacık bir kuyudan çıkan su, haç mevsimi boyunca milyonlarca hacının tüm su ihtiyacını karşılamaktadır ve hiçbir zaman ne azalma ne de kuruma göstermemektedir.

6-) Dünya Sağlık Örgütü (WHO)`nün raporlarına göre Dünya`daki en içilebilir ve sağlıklı sulardan biri.

7-) Amerika`da yapılan test sonuçlarına göre Dünya`da içinde mikroorganizma ve bakteri bulundurmayan TEK su zemzem suyu.

2. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    Rabbimin biz Müslümanlara verdiği bir nimet.össden önce İçen bilir. :)

3. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    haklisin n_aim

4. CENTAUR

CENTAUR Guest

Ne oluyor öss den önce içince ?

Saygılar

5. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Zem zem suyuyla vg yapılsa ne olur acaba--sapık bi soru oldu galiba.

6. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Bende merak ettim doğrusu :)

7. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    Bişe olacağından değilde.Bir ümit. :D hani okunmuş üflenmiş pirinç yedirirler.onun gibi bişe:D

8. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    beyler bu mucizeyı bende yasadım kucukken hep altıma işiyodum :D bızım orda bır teyze dedı bunu ıc gecıcek ılk basta ıçtım hosuma gıtmedı hatta bır bardaktan sonra tukurdum kadın dedı bır daha ıcersen butun kovayı ıcıcen sonra ısemedım daha :D:D

9. Sinan ÇiLe

Sinan ÇiLe Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Digital Portfolio
    Yer:
    Kocaeli/izmit
    arkadaşlar zemzem suyu böbrekler için iyi değildir aslında, kabe de tavaf yapan müslümanlar bu suyu içtiklerinde hiç idrarı gelmez rabbimiz bu suyu tek bu sebepten dolayı yaratmış da olabilir ama kesinlikle uzun süre kullanımı böbrekler için zararlı

10. mm2000

mm2000 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Manager
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar,

Burada sıralanan mucizelerin kaynağını bilen var mı? Varsa burada bildirebilir mi lütfen. Eminim benim gibi detay ve araştırma sever çok insan var bu forumda. ( ben özellikle o araştırmalarla ilgili hiç bir kaynak bulamadım)

11. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    Bu adrese bakabilirsin.yardımcı olduysam ne mutlu :) http://nedir.antoloji.com/zemzem/

12. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara

ben böyle bir şey buldum;

Hz. Peygamber (s.a.v.) bir hadisinde şöyle buyurmaktadır: “Yeryüzündeki en hayırlı su, zemzem suyudur. O açlığı giderir ve hastalıklara şifadır.”

(1) Hatta Peygamber Efen-dimiz tavaftan sonra iki rekât namaz kılmış, zemzem ku-yusunun yanına gelmiş, ayakta, Kâbe'ye dönük olarak ve üç defada doya doya zemzem suyu içmiş, her defasında besmele çekmiş ve sonunda da “Şifâ olsun.” diyerek duâ etmiştir. (2)

Zaten zemzem suyu, Hz. İbrahim (a.s.)'ın duası, Hz. Hacer'in teslimiyeti ve henüz küçük bir bebek olan Hz. İs-mail (a.s.)'ın hatırı için Cenab-ı Hak tarafından ortaya çı-karılmamış mıdır?

kur'an da buna benzer bir şey okumuştum sanki. eğer bulursam mutlaka yazarım buraya.

13. mm2000

mm2000 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Manager
    Yer:
    İstanbul
    N-aim,

Teşekkürler fakat yardımcı olamadın. Bununla beraber en azından alıntının nereden yapıldığını öğrenmiş olduk. Ama farkındaysan o forumda da yazmış bir üye sadece ve "bilimsel araşırmalar" falan diye başlayan cümlelere hiç bir kaynak yok.

14. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    selam mm2000. alıntıyı yaptığım siteyi unutmuşum yazmayı. gıdaraporu.com adresinden yapmıştım.

araştırmak ve öğrenmek senin elinde. elinin altındaki interneti bu yönde kullanırsan kesinlikle işine yarar bilgiler edineceksin :)

ben bir sürü bilgi buldum ama net ve kesin bir bilgi arıyorum ve araştırıyorum. bulunca hemen yazacağım.

15. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Böbrekler icin zararli olurmu. Benim bildigim vücutta mikroplarida suya oranla daha iyi temizliyor. Daha iyi atiyor. Idrari tam kesmiyor. Ama sen cok icince nasil idrarin geldigini görüyorsun :D Zemzem suyu vücuda cabuk dagilip görev yapiyomus. Normal su dagildiktan sona cogunlugu idrardan gidiyor. Zemzem daha cok vucuda gidiyor ve geriye kalanlarida terleyerek atiyor ama gereginden fazla alininca idrardan cikiyor. Sen mesela 1 litre zemzem suyu ic sonra 5 saat bekle bakim. 5 saat icinde nasilda tuvalet ariyorsun :D

Zemzemle ilgili bir yerde yazi vardi okumustum. Madrid islam enstitüsü laboratorlarda inceleme felan yapmis laflari vardi. O yazinin nerde oldugunu bilsem buraya atacam ya simdi onla kim ugrasir canim.

16. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    ..........Ibrahim aleyhisselam bir müddet sonra Mekke'ye yine gidince oglu yine evde bulunmuyordu. Bu sefer Hz. Ismail'in hanimina ayni soruyu sordu. O da cevaben: " Biz hayir ve saadet icindeyiz " dedi. Ne yiyip ictiklerini sorunca da, "Et yiyip, zemzem iciyoruz" dedi. Bunun üzerine Halilallah: " Yâ Rabbi ! Bunlarin etlerini ve sularini mübarek kil, bereket ihsân eyle " diye dua etti ve oradan geri Sam'a döndü...........

http://www.isimbulamadim.com/peygamberler/Ibrahim.asp

adresinden bu yazıyı buldum. detay için tıklayıp bakabilirsiniz.
    kur'an da aradım ama bulamadım. başka kaynaklarda arayışlarım devam ediyor.

17. CENTAUR

CENTAUR Guest

Kur'an da sözü edilseydi kesin çoğumuz inanırdı birşeylere inanmak zorundayız itimat etmek zorundayız bunun adı iman dır akla veya bilime olsun, kendi kendimize olsun, ana babamıza olsun, mutlaka birşeylere güvenmek zorundayız burdan yola çıkılınca da en sağlamı Yaratana güvenmek oluyor ve kitaba, belki hadisler biraz şaibeli olabilir ama kuran söylemişse mutlaka doğru söylemiştir.

Saygılar

18. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    Çok şükür imanım yerinde ama zemzem'in varlığına inansam da şu anda mucizevi bir yönü olduğuna inanmıyorum.

19. Sinan ÇiLe

Sinan ÇiLe Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Digital Portfolio
    Yer:
    Kocaeli/izmit
    Bizimkiler hacca gitmeden önce ders almışlardı her hacı adayı gibi orada anlatmışlar fazlası böbrekleri yorar diye, herkez kafasına göre bişeylerdiyor arkadaşlar ne bulursanız ne içerseniz için :)
    Milliyet'in "Zemzem de kanserojen madde var" Haberi Yalan!!
    Milliyet ombudsmanı Derya Sazak, 5 Ekim 2006 tarihli "Zemzem suyunda kanserojen madde var" haberinin tercüme hatasından kaynaklandığını, okurlardan gelen mesajlar sayesinde anladıklarını yazdı. Hem Milliyet'in haberini iddia şeklinde okuyucularıyla paylaşan, 'rotahaber.com', 9 Ekim'de haberin doğrusunu, Milliyet'teki yanlışlığı da verdi.

İşte Milliyet'teki düzeltme yazısı:

BBC'nin haberi tersten okununca

'Zemzem suyunda kanserojen madde' başlığıyla 5 Ekim'de Milliyet'te yer alan haberdeki 'çeviri hatası' Milliyet okurlarının gözünden kaçmadı. Dış Haberler Servisi, BBC kaynaklı haber çevirisinde yanlışlık yapıldığını kabul ediyor.

Milliyet'in 5 Ekim tarihli sayısında, BBC kaynaklı bir haber "Zemzem suyunda kanserojen madde" başlığıyla yer aldı.
    Dış Haberler Servisi tarafından çevirisi yapılarak kullanılan haberde, Müslümanlar tarafından özellikle ramazanda rağbet edilen zemzem suyunda, "normalde olması gereken arsenik miktarının üç kat fazla bulunduğu" tespiti yer alıyordu.

Londra'daki Westminster Belediyesi zemzem suyunun ithalatını yasaklamıştı. Mekke'ye giden hacılar tarafından getirilen ya da şişelerle Suudi Arabistan'dan ithal edilen zemzem suyunda özellikle çocuklar üzerinde olumsuz etkileri olan nitrik asit tuzu miktarının da yasal sınırlardan iki kat fazla olduğu öne sürülüyordu.

İddia ve yasak
    Bazı okurlarımız haberde 'çeviri hatası' yapıldığı gerekçesiyle, Milliyet Dış Haberler Servisi'ni uyardılar.

Sayın Yusuf Erkul'un itirazı şöyle:
    "BBC'den çevirdiğiniz haberin orijinalinde, içinde kanserojen madde bulunan su 'zemzem suyu' olarak değil, 'Mekke'den geldiği iddia edilen zemzem suyu' olarak geçmektedir. Westminster Belediyesi'nin zemzem suyunun ithalatını bu nedenle yasakladığı bilgisi de doğru değil. Haberin orijinalinde zaten yasak olduğu belirtiliyor."

Yasaklanan su başka
    Murat Başaran adlı okurumuz da yasağın bu olayla ilgisinin bulunmadığını, 20 Ekim 2005 tarihinde bir şirketin zemzem suyu olduğu iddiasıyla getirdiği suyun ticaretini yaptığını, İngiltere'de yaşayan İslam toplumunun "sahtecilik yapıldığı" gerekçesiyle yaptığı başvuru sonucu bu yasaklama kararının alındığını hatırlatıyor.
    Okur şikâyetleri üzerine Ombudsman'a gönderdiği notta Dış Haberler Servisimiz hatayı kabul etti.

Açıklamaları şöyle:

'Çeviri hatası yapıldı'
    "BBC'den alınan haberin orijinalinde, içinde kanserojen madde bulunan su için 'zemzem suyu' değil, 'Mekke'den geldiği iddia edilen zemzem suyu' denilmiştir. Ayrıca Westminster Belediyesi'nin 'zemzem suyunun ithalatı zaten yasaktır' ibaresi 'Londra'daki Westminster Belediyesi'nin zemzem suyunun ithalatını yasakladığı' şeklinde çevrilerek çeviride bir anlam hatası olmasına yol açmıştır. Okurlarımızdan özür dileriz."

OMBUDSMAN'IN NOTU:
    Uzman okurlarımıza haklı uyarıları için teşekkürler.
    Önyargılı kimi okurlarımız ise ders kitaplarındaki "abdest suyu hurafesi" haberinden sonra Milliyet'in "zemzem suyunda kanserojen madde olduğunu" öne sürmesini İslam karşıtlığı olarak yorumlamışlar. Bu eleştirilere katılmıyoruz. Kasıt yok. Çeviri hatası yapılmış!

20. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    Oyuna bak..daha neler..Hem yay sonra "sorry about it" yemezler :x

Sayfayı Paylaş