Zayiflayamiyorum - bu benim kaderim değil

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve 61TS1967 tarafından 7 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. 61TS1967

61TS1967 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Boy : 170
    Kile:82,850
    göbek: 99 cm

2 hafta önce spor salonuna başladım . antreman günlerim pazartesi - çarşamba - cuma-cumartesi .
    1 gün bile aksatmadım ortalama hergün 1.5 saatimi aldı antremanım .

programım :

10 dakika koşu (bir kısmı yürüyüş 2 dakika falan ) ( son 2 gündür 20 dakika koşu ve yürüyüş yapıyorum çoqunluk koşu )
    10 dakika bisiklet
    10 dakika bazen daha fazla programlı cross trainer (eliptik bisiklet)
    twist 5 dakika
    5 X 10 mekik
    20 X 5 üst karın
    12 X 5 alt karın
    antreman sonunda son günler ters mekiğede başladım . 5 X 10
    -----
    Diyet programıda verdiler çoğunluk uyuyorum uyamadığım zaman uyarılara uyuyorum yani yağlı yememe abur cubur yememe gibi .

Ayrıca her antreman sırasında 1,5 lt su tüketiyorum .

Ve bugün tartıldığımda sonuç hüsran, gramı gramına ilk günkü gibiyim spor salonunda en çok efor sarf eden benim görüyorum benim kadar yorgun benim kadar sıkı çalışan veya terleyen yok . her antramandan sonra duşumuda alıyorum . Ama neden yani başkaları 2 haftada 3 kilo veriyor bazıları daha çok neden 1 kilo bile verememişim . kaderim değil bu yardım edin artık piskolojim bozuldu kafa_

2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  3. varokav

varokav Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    kiloyla takıntın olmasın vücuda bak belki yağ gitmiş yerini kas doldurmuştur. aynaya bakma tartılma -spora devam

Bozo-Baku bunu beğendi.
  4. 61TS1967

61TS1967 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    hamur işi yok, şekerli içecek içmiyorum, tuz tamamen çıkardım hayatımdan .

kalp ritmini nasıl yakalayacağım biraz açarmısın

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:30 ----------

Ya kas olduğunu hissediyorum ama çok kaloride yaktığıma eminim, aynaya bakmaya macbur gibi hissediyorum tartılmıyordum tartı gördüm bugün dayanamadım pişman oldum .

5. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Mesela bisiklet sürerken 8. kademede daha zorlaniriz cunku agirlik artar sen bu agirlikta daha hizli cevirmey calistikca kalp ritmin hizlanir.

Bozo-Baku bunu beğendi.
  6. 61TS1967

61TS1967 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    evet ama makinaların doğru ölçtüğünede emin olamıyorum

7. 61TS1967

61TS1967 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sizce kilomu üst tarafa vurmak doğrumu göğse mesela yani şişirsem kendimi ancak bırakınca sarkmasından korkuyorum

8. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Aynı tartıda tartılmadıysan hiç düşünme bile. O kadar farklı gösteriyor ki.
    Ayrıca gün içerisinde ne kadar su içtiğin tuvalete çıkıp çıkmadığın bile değiştirebilir.
    2 haftada verenbileceğin maksimum zaten 2kg diyelim. 1litrelik su içip bi de tuvalete çıkmadıysan tamamdır :D

9. 61TS1967

61TS1967 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    hadi diyelim öyle dediğin gibi ama insan kilo alır mı ya :D bugün tartıldım 15 günde bir ölçüm çünkü göbek 2 cm incelmiş ama kiloyu 1 kilo almışım . dediğin gibi olsa durum yine hüsran kardeşim ya

10. DDogancaNN

DDogancaNN Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Spor Sabır işidir ve Kilo vermekte Bir anda kilo veremezsin Kafanı takma Sana iyi bir tavsiye vericem doktora git Troid bezlerini ve metebolizmanı kontrol ettir kilo verdirmez bu tür sıkıntılar Ve diyet uygulamaktan ziyade dikkat et abur çubur yeme tuz şeker yağ ekmek bunları tüketmeyi bırak Ve imkanın varsa bir Diyetisyenle bu işi yap stress kilo yapar bilesin.

11. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra
    1- Gobek cevrenizi olcun. Her olctugunuzde ayni noktadan ve ayni saatlerde ornegin sabah uyanir uyanmaz olsun. Tartiya gore degil, gobek cevresine gore programin sonuc verip vermedigine karar verin. Gobekten 2 cm verip, 1 kilo almak demek, bariz kaslanmak demektir ki, asil istenilen budur. Devam edin.

2- Antreman programi var, beslenme programi yok. Halbuki aslinda beslenme programi olmaliydi. Food diary denilen gunluk yediklerinizi aninda bir yere yazin. Telefona yada deftere. Agiza gireni kaydedin ki, burada yada diyetistende dogru teshis konulsun. Ornegin beslenmeme dikkat ediyorum diyen ama yagli, salcali, asiri karbonhidratli ev yemegini saglikli sanan insanlar gordum. Ne yediginizi yazin.

3- Programiniza agirlik kaldirma ekleyin. Forumda baslangic programlari mevcut. Bircok arastirma, set aralari 30-60 saniyeyi gecmeyen agirlik calismasinin, yag yakmada kardiyodan daha etkili oldugunu soyluyor. Siz ikisini de yapin. Haftada 3 gun agirlik olmak uzere, 4-6 gun calisin.

4- Sisirmekten ve sonrasinda sarkmasindan korkmak icin bir 2-3 sene kadar uzaktasiniz, korkmaya gerek yok. Ayrica once kilo verir sonra sizin tabirinizle "sisersiniz." Rahat olun.

5- Uzun yillar boyunca tasinan kilolar, kisa surelerde gitmez. Oyle 2-3 haftada hic gitmez. Yoksa herkes filinta gibi olurdu. Sabirli olun. Ne derler; "Mermeri kiran 1000. vurus degil, arkasindaki 999 vurustur." Tekrar edelim, sabirli olun.

12. marrythenight

marrythenight Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    sana kesinlikle karbonhidrat diyeti yani atkins diyetin, öneririm kısa sürede alabileceğin en hızlı sonucu alırsın ve uygulaması zor değil 2 haftada 4 kilo belkide daha fazla verebilirsin tamamiyle uyarsan :)

Sayfayı Paylaş