Zayıflarken yüz çökmesi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve smz tarafından 2 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. smz

smz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Şirinevler
    Beyler ben 2 aydır fitness yapıyorm ve bu sürede 4 kilo verdim ve çevremde farketmiş ki yüzümün çöktüğünü söyleyenler 1-2 kişi değil birçok kişi söylüyor okulun kantincisi bile farketti :) 73 kiloydum baslamadan önce şu an 69 kiloyum aslında vücut olarak bu sürede çok iyi ilerlediğimi düşünüyorum ama yüzümün çökeceği aklıma gelmezdi tekrar nasıl düzeltebilirim protein tozu kullanmıyorm daha yeni basladığım için fakat günlük almam gereken protein dozunuda alamıyorum acaba toz falan kullansam tekrar düzelir mi yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. akman

akman Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Buraya konu açılacak kadar büyük bir problem oldugunu sanmıyorum. Toparlarsın yine

3. smz

smz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Şirinevler
    insallah dediğin gibi olur kardesm yinede işin bileni varsa diye yazdım elbet baska kişilerinde basına gelmiştir böyle bir durum

4. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    offtopic mesajların hepsini sildim, kimse kişisel olarak algılamasın, konu başlıkta olduğu şekilde devam edebilir, bu tarz tartışmalarda yada kuraldışı olaylarda moda bildir butonunu kullanırsanız daha çabuk müdahale etmemizde bize yardımcı olursunuz.

5. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Bu 2 aylık süreçteki beslenme programın nasıldı?

6. smz

smz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Şirinevler
    Aslında belirli bir programım yoktu sadece spora başlamadan önce yediğim yağlı yiyecekleri bıraktım patates kızartması,döner yada burger gibi fast food tarzı yiyecekleri spora basladıktan sonra hiç tüketmedim şeker hiç kullanmıyordm aslında hiç demem yanlıs olur çünkü yediğimiz bazı besinlerin içerisinde doğal olarak var zaten mesela çayıma hiç şeker atmıyordm ve kola,meyve suyu yani içerisinde şeker olan hiç birşeyi kullanmıyordm buna tatlılarda dahil puding,baklava falan bunlarıda tüketmedim.Ekmek olarak tam buğdaylı ekmek yiyordm kahvaltılarda max.4 dilim pilav olarak bulgur pilavı ve kuru baklagillerden bol bol yiyordm nohut,fasulye gibi.. makarnada yemiyordm her öğünde 1 kase yoğurt yemeye calısıyordm son olarak spora gitmeden 2 saat önce ki bu ara öğüne denk geliyor yoğurt ile yulaf ezmesini karıstırarak tüketiyordm böyle yazdığım gibi biraz uzun oldu ama yardımcı olursanz çok sevinirim.

7. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Elle tutulur hiç protein alımın olmamış, yüz çökmesinin sebebi büyük ihtimal yüzdeki oluşan kas kayıplarıdır, beslenmeni düzeltmen lazım, en azından yağsız kilo başına 1gr protein almaya çalış. yumurta,tavuk,et,balık tüket.

8. smz

smz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Şirinevler
    Aslında her sabah kahvaltısında bu okul olduğu için öğle yemeğide olabiliyor 3 yumurta yiyorum balıkta haftada 1 kez tüketiyorm biliyorum yeterli değil bu yüzden protein tozu ile bir kısmını karşılamayı düşünüyorum ve kuruyemişte yiyordm yani bilirsiniz badem fındık gibi protein dozajı yüksek olan atıştırmalıklar gibi film izlerken falan tüketiyordm bunları yani sonuç olarak kaybettiğim kilolarımı protein ile tekrar alsam sizce sorun çözülür mü?

9. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Malesef o gün aldığınız protein o günde kalıyor, haftada 1 kere alayım bir hafta yetsin olayı olmuyor, proteinler vücutda depo edilmiyor. o yüzden her gün en azından 65gr protein almanızı öneririm, şuan 69 kilo olduğunuzu ve yağsız vücut ağırlığınızın ortalama 60-65 kilo olduğunu düşünürsek 65gr protein ve üstü mutlaka her gün almalısınız. Kuruyemişler, baklagiller bunlar bitkisel protein tabiki bunlarda gerekli ama hayvansal proteinler daha önemli, et tavuk balık yumurta grubu.
    Okula giderken yanınızda kaynamış yumurta, haşlanmış tavuk, ton balığı vs götürebilirsiniz. Protein tozuna bence gerek yok almanız gereken protein çok fazla değil normal beslenme ile rahatlıkla alınabililecek bir seviye.
    Beslenmenizi düzelttikden sonra yavaş yavaş toparlayacaktır.

10. Atlas89

Atlas89 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    aslında bu genetik bir şey. yani yüzünün kemik yapısıyla, burnunun şekliyle ilgili. örneğin çıkık elmacık kemiklerin varsa yanakların daha çökük durur ya da uzun ince bir burnun varsa yine buna benzer bir durumla karşılaşabilirsin. dolayısıyla zayıflama herkeste farklı görünür. kiminin bu örnekte olduğu gibi yüzü çökmüş gibi görünür. bunun için daha önce de söylendiği gibi dengeli beslenmeye özen göster. şekerli gıdalardan uzak durmaya devam ettikçe zaten fazla yağlardan kurtulursun ama asla aç kalma. vücudundaki standart değerlerin, minerallerin, vitaminlerin eksilmesine izin verme. protein alımını artır. dinlenmene ve uykuna çok dikkat et, sigara ve alkol zaten kullanmıyorsundur. bunun dışında insanların dediklerini çok kafaya takma, kendini sev.

11. smz

smz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Şirinevler
    çok saolun dediklerinizi uygulucam özellikle su okul işi kafama yattı :) umarım dediğiniz gibi zamanla toparlar.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:57 ----------

Sizde saolun dediğiniz gibi burnum biraz uzun bu yüzden olmalı ki çöküklüğü belli oluyor alkol falanda zaten kullanmıyorm.Ama 2 ay öncesine kadar böyle değildi yani olanlar son 1 ayda dikkatimi cekmeye basladı yalnız yüzde değil belde falanda incelme söz konusu herneyse tekrar teşekkürler :)

12. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    kimisi zayıflarken önce yüzden verir
    misal ben
    kilo verdiğimde herkes beni verem oldum sanmıştı
    aynı şekilde kilo veren arkadaşımsa en az 20 kg vermesine rağmen(2 ayda) kimse şaşırmadı sadece biraz zayıflamışsın demişlerdi
    bu durum genelde genetikle alakalıdır ancak kas kaybetmediğinden emin ol

13. smz

smz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Şirinevler
    Peki toparlayabıldın mı yanı zamanla düzeldımı çöküntüler vs.

14. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    4 ilo vermişsin çokta aşırı bi değişiklik olacagını sanmıyorum... kızartmalardan ve şekerden uzak durman çok iyi... bitkisel proteinler iyidir ama yumurta tavuk balık kırmızı ette gelişim için çok önemlidir kaliteli proteinlerdir... sağlıklı kilo verip alman önemli alman gereken protein karbonhidrat miktarına dikkat edersen kısa sürede toparlarsın...

15. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    tabiki toparladım sıkıntı olmadı

16. smz

smz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Şirinevler
    teşekkürler arkadaslar söylediğiniz şeyler beni epey motive etti insallah toparlıcam.

17. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Hayatım boyunca hep kilolu birisi oldum, ama ilginç bir şekilde yüzüm de çok zayıftı, üst kısmım fazla olmadığı için çok kişi beni kilolu olarak bile görmez, ama vücudumdan kilo vermek istediğimde, ilk önce yüzümden gidiyor, çevremden "çökmüşsün, yaşlanmışssın" sözlerini duyunca moralim çok bozuluyor, yağ, su, kas ölçümümde protein oranım çok az çıktı, her öğün protein almaya çalışıyorum, ama yeterli gelmiyor demek ki, sabah kahvaltısında 2 yumurta yiyorum, fazla mı az mı bilmiyorum bile, çevremdekiler nasıl diyet yapıyorsun diyorlar, yüzümün çökmesini istemiyorum bunun için napmalıyım :(

18. brhmcr

brhmcr Guest

Düzenli bir beslenme programı olusturun kendinize. Ancak ne yazık ki kilonunn nereden gideceğine genetiğimiz karar veriyor, Yüz konusunda pek yapılabilecek birşey yok.

19. nsr26-

nsr26- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Selamunaleykum abilerim kardeşlerim ben 26 yaşındayım bayanım boy 161 kilo 57 sizden ALLAH rızası için yardım bekliyorum ben 18 yaşında annem babam ayrılınca hızla birden sıkıntıdan kilo verdim kas kaybettim kamburum çıkmış yüzüm çökmüştü resmen bir balonun sönmesi gibi yüzüm mafoldu akabinde sarkti göz altimda halkalar çıktı dolgun yüzüm vardı sıkı ve elastik sonra kilo alsam düzelir dedim 65 çıktım ama bırak düzeltmeyi gobegim çıktı bacaklarım kalinlasti yüzümde düzelme olmadı diyetisyene gittim bana protein ağırlıklı beslenme verdi ama hergun balık tavuk yiyemiyorum durumumuz müsait değil ben nasıl duzelirim yüzüm nasıl eski haline döner günde iki paket sigara içiyorum bıraksam duzelirmi yoksa protein hergun karşılayamadığım için protein tozu kullansam duzelirmi bu arada 65 ten 57 ye düştüm ağırlık ve kardiyo çalışıyorum ALLAH rızası için yol gosterin

Sayfayı Paylaş