zayıflamaya yardımcı protein toz kullanımı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ferhats tarafından 17 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ferhats

ferhats Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar haftanın 4günü prog.dahilinde spor yapıyorum 1 saat boyunca spordan yarım saatönce 1 ölçek Hardline yağ yakıcı kullanıyorum,ben daha hızlı etkili bir şekilde zayıflamak istiyorum sizce protein tozu kullanmalı mıyım?resimdede görceğiniz vucudumu toparlamak ve bu tiksinç görünümden kurtarmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim:)

Ekli Dosyalar:

2. nockeee

nockeee Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Protein tozu yag yakimini hizlandirmaz. Protein yeterli aliyorsaniz gerek yok.

3. ferhats

ferhats Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    spordan sonra tavuk göğsü yada evde sulu yemek varsa sulu yemek yıyorum ekmeksız,fotodada görüldüğü gibı bu vucudu toparlamak ıçın proteın tozu işe yarar mı?

4. brhmcr

brhmcr Guest

Beslenme programını gozden gecir. Protein tozu vs gerek yok diyorum ben.

5. ferhats

ferhats Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tesekkurler,l carnitin kullaniyorum spordan yarim saat once 1olcek,sanki bir etkisi yok gibi beraber kombine yada kullanabilecegim baska bir urun ariyorum hizli bir sekilde sekle sokmak biraz olsun toparlamak icin vucudumdan igrenir oldum artik :(

6. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    En büyük hatayı kendinizi "tiksinç" görmekte yapıyorsunuz sizden çok daha fazla kilolu olup hatta obez olup kendiyle barışık mutlu mesut insanlar bulunmaktadır.

Kaldı ki sizin "tiksinç" olarak belirttiğiniz vücudunuzun hiç de tiksinç bir tarafı yoktur.

Evet göbek ve göğüs de yağlanma var ama bu aldığınız kalorinin gün içinde harcamış olduğunuz kalori ile denge de olmadığını gösteriyor. Gün içerisinde almış olduğunuz kaloriyi gözden geçirmediğiniz sürece yağ yakıcıların size bir fayda sunması mümkün değildir. Paranız boşa gider.

İlk önce beslenme sisteminizi gözden geçirin, tempolu yürüyüşler yapın, varsa asansör yerine merdivenleri kullanın özetle hareketlerinizi çoğaltın... İlla VG yapmanız gerekmiyor, amaç kilo vermekse, önemli olan aldığınız kaloriyi gün içerisinde harcamanızdır.

7. ereka

ereka Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim bu forumdan ve doktorlardan internet den edindiğim bilgiye göre yağ yakmak için karbonhidratları azaltıp proteini artırarak yaşayıp glsemik indeks olayına dikkat edip zararlı yağlardan basit şekerlerden vs. kaçınırsak yanına birde cardiyo yaparsak kilo vermek okadar da zor değil bir yanlışım varsa düzeltin ;) bence de tiksinç bir durum yok ;)seninki göbekse benimki ne ? :D
    ama bana kalırsa ağırlık çalışmasından sonra boşalan kaslar için protein tozu kullanılabilir ;)

8. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Anlaşılan protein tozuna ayırabileceğin bütçen var. Ben senin yerinde olsaydım günün 2-3 öğününü protein tozu gibi yemek ikame içeceklerini kullanarak götürürdüm. Diğer 2 öğünde de temiz yedikten sonra kalori hesaplarına girmene bile gerek kalmazdı. Tabi ki enerji seviyelerinde dramatik inişler olurdu ancak bu şekilde hızlı kilo vereceğini düşünüyorum. Yalnız bu söylediklerim nispeten sağlıksız ve sistemsiz olan yöntem. Ama sonuç olarak kilo verirdin.

9. ferhats

ferhats Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben çok teşekkür ederim bu söyledikleriniz için ancak bu dediklerinizi yapıyorum fakat zayıflayamıyorum en onemlısı çok fazla yağlanma var vucumda:(

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:14 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:11 ----------

haftada 4 gün 1 saat programlı spor yapıyorum sizin soyledığınız prog.zor olur :)ben sadece yaptığım sporu destekleyici ekstra yağlarımdan kurtulabileceğim bir yöntem araştırıyorum

10. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Tekrar belirtmeliyim ki bana göre sorun almış olduğunuz kalori de!

Kilo vermenin çok basit bir formülü var; almış olduğunuz kalori ile harcamış olduğunuz kalori eşit ise "ben kilo vermek istemiyorum" deseniz de belirli bir kiloya inecek ve o kilo da kalacaksınız.

Yediğiniz, içtiğiniz her besinin kalori değerini öğrenmeye çalışıp buna göre hareket edin.

11. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    merak ettiğim için sormak istedim. Aldığımız ve harcadığımız kalori eşit (denge) dolaylarındaysa kilomuzun sabit kalması beklenir. Sizin burda anlatmak istediğiniz su atımından(?) kaynaklanacak kilo kaybı mı ? yoksa nispeten uzun sürede oluşacak yeni vücut kompozisyonunda yeni kas-yağ (özellikle yağ) oranının değişmesinden kaynaklanan kilo kaybı mı ? yani uzun süre çalışan ve uzun süre kiloyu sabitleme kalorisinde yiyen biri biraz yağ kaybettiği için mi kilo kaybedecek ? ancak aynı şekilde çalışma tipine bağlı olarak cüzi miktarda kas kütlesi de kazanabilir bu kişi.

Ha bir de şu var. Kilonu sabitleyecek kalori de yiyorsun fakat çalıştığın (mesele ağırlık) için bir şekilde bir kalori açığı yaratıyorsun. Bunun için de tabi alman gereken kalori miktarını belirlerken yaptığın aktivitenin harcatacağı kcal miktarını hesaba katmamış olmak gerekir. Bu şekilde diyet yeniden düzenlenmediği takdirde bir yere kadar kilo verir orda kalırsın.

Son düzenleme: 18 Eylül 2012
  12. ferhats

ferhats Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    jinekomasti olabileceğimden bile şüphelendim,hydroxycut,lipo6 gibi ürünleri araştırıyorum hatta şu anda

13. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    İşlerimden dolayı geç yanıt verebiliyorum, kusura bakmayın;

Bir önce ki mesajım da çok fazla ayrıntıya girmedim lakin artık her konu (haklı olarak) kilitlendiği için detaya girip boşa vakit kaybetmek istemedim...

Kaldı ki bu konu başlığı da forum da defalarca tartışılmış ve yorumlanmış bir konudur. Konuyu açan arkadaşın forum da "yağ yakıcılar" bölümünü detaylıca incelemesini öneririm.

Sorunuza gelince;
    Alınan kalori ile yakılan kalori bir dengeye oturduğunda vücut, hormonal veya bir başka metabolik rahatsızlık yoksa ister istemez normal kilosuna dönecektir.

Ancak kişi eğer VG yapıyorsa bu sefer yağ yakılıp kas kütlesi artacağından, kaslanmanın vermiş olduğu iyi yönde bir kilo kazanımı sözkonusu olacaktır. Yani tartıya çıktığında vücut kitle endeksinin gerektirdiği kiloyu değilde kaslanmanın vermiş olduğu kiloyu görecektir. (Bu iyi bir şeydir.)

Su atma ise ayrı bir olaydır ve bu "yalancı" bir kilo vermedir, ilk etap da vücut yoğun egzersizlerden dolayı su atar ve kilo vermeye çalışan kişi su attığını farketmeden kendisini "kilo verdim" zanneder! Oysa sadece su atmıştır, asıl kilo verme 2. veya 3. haftadan sonra başlar. (Kişi egzersizi bırakmazsa tabii...)

Tüm egzersizlere rağmen kilo vermede bir sorun varsa kişi ya diyetine uymuyordur ya egzersizleri aksatıyordur veya altta yatan hormonal/metabolik bir sendrom var demektir.

O açıdan kişiler kafalarına "yağ yakıcı" kullanmamalıdırlar, çok masum olarak gözüken yağ yakıcılar çok ciddi kalp sorunlarının ortaya çıkmasına neden olabilirler.

14. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Diyelim benim normal kilom 70. Biraz kilo almışım 80 olmuşum. Diyorum 3-5 ay 80 kiloda takılayım. Yaptığım sporu da dikkate alıp, harcadığım kalori ile yediklerimi( aldığım kalorileri) eşitliyorum. Bu durumda kilo vermem mümkün değil. Normal kilom ne olursa olsun 80 ve civarlarında kalacaktırım, çünkü bu benim maintenance (sabitleme) kalorim. Bu yönde yiyorum, bu yönde hayatımda enerji harcıyorum. 70 kilodayken daha düşük bir maintenance kalori seviyem olur, 80'deyken bu seviye birazcık artar yaklaşık 10 kilo kazandığım için. Fakat o seviyeyi bulup ve o noktada yediğim sürece kilo vermem mümkün değil bunu söylemek istiyorum.

Kesinlikle fakat bireyimiz bunu, harcadığı kalori miktarından birazcık daha fazla bir kalori fazlasında yediği zaman sağlar. Maintenance(sabitleme) kalorisinde yediği zaman bu dediklerinin olması çok daha fazla uzun süreç alır, ancak bu da mesela benim için geçerli olmaz. Daha çok yeni başlayan birinde olabilir.

Bunu yabancı forumlarda araştırdım, tartıştık. Kişinin harcadığı ve aldığı kalori miktarı eşit ise yine de kilo kaybeder mi? Bu kaybedilen kilo su kaybımıdır ? Olabilir. Bunun tamamen kişinin daha önceden ne kadar fazla su tuttuğuna bağlı olduğuna ve böyle birşey olursa da zaten 1-2 günde olup biteceğine karar verdik.

Bu normal koşullarda mümkün değil, bunu söylemeye çalıştım. Bunun gerçekleşmesi için şu anormal safhaların kalori açığı oluşturması lazım ;

* Kişi, "maintenance caloric intake" kilo sabitlemek için gerekli kalori alımı hesaplamasını yanlış yapıyor, çünkü mesela ağırlık çalışırken yaktığı ekstra kalorileri dikkate almıyor.

* Eğer kişi antrenmana yeni başlayan biriyse uzun süre sonucu değişecek vücut kompozisyonu (düşen yağ oranı - artan yağsız vücut kütlesi) ile metabolizma hızının artması.

neyse çok önemli birşey değil ama sadece kafama takıldıydı. ;)

Son düzenleme: 19 Eylül 2012
  15. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Pekala nitrococuk, seni anlıyorum...
    Kal sağlıcakla...

16. dilogi

dilogi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    protein tozuna ihtiyacın varda, yokta olmadan zayıflayabilir sonrada vücut geliştirmeye başlayabilirsin.
    Ama dier türlüde protein alırsın. aynı zamanda hafif ağırlık çok hareketle kas çalışırsın protein seinin zayıflarken vücudunun kas yakmasını engeller böylece olan kasınıda bitirmemiş ve kısa sürede istediğin vücuda ulaşırsın zaman olarak yarı yarıya fark var.

Sayfayı Paylaş