zayıflamaya başladımmmm yardım istiyorum....

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve neghesti tarafından 22 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. neghesti

neghesti Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tasarımcı
    Yer:
    izmir
    arkadaşlar geçen hafta yardım istiyorum diye yazmıştım biçok kişi baktı ama kimse bişey yazmadı.
    https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=10951
    bugün kendimi çok iyi hissediyorum diye hocamdan ölçü almasını istedim.
    ilk ölçülerim : omuz = 115
    ilk ölçülerim : göğüs = 102
    ilk ölçülerim : kol = 34
    ilk ölçülerim : kilom = 86,5

boyum = 185

şuanki ölçülerim : omuz = 122
    şuanki ölçülerim : göğüs = 105
    şuanki ölçülerim : kol = 35
    şuanki ölçülerim : kilom = 82,2

ölçülerimin arttığını gördüğümde tartıya bi sevinçle bindim, kilo kaybetmemişimdir, hatta almışımdır diye ama zayıflamışım. (buarada tartı kesinlikle yalnış değil :( evdede salondada tefal'in dijital tartısı var )
    ölçülerim artıyor ama kilo kaybediyorum bu nasıl oluyor???
    eğer ben bu hızla kilo kaybedersem eskiden olduğu gibi yine halsizlik başlayacak ve sporu yine bırakmak zorunda kalacağım gibi.
    daha önce açmış olduğum başlıktaki yazıyı okuyup yardımcı olurmusunuz.
    su + meyve nektarı + Supradyn + amino asid + domatesle ve peynirle yaşıyorum...
    acaba amino asidin miktarını arttırayımmı ve ne zamanlarda içmeliyim??? yanında ek bişeyler alayımmı??? tavsiyelerinizi bekliyorum...

2. ForzaBeşiktaş

ForzaBeşiktaş Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Daha ne istiyorsun ki.
    Ölçülerinde ilerleme kaydetmişsin.
    Kas kütlenden bir kaybın yok bana göre kaybın yağ yakımı ve su atımı ile alakalı.

Dert edecek birşey yok bana göre.

İyi çalışmalar...

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    öncelikle bir doktora görünmende fayda var..iştah açmak için farklı yöntemler önerebilir..iştahın hiç yoksa vede fastfood kebap tarzı birşeyler yiyebiliyorsan bi süre iştahını düzeltene kadar bunları dene..tavuk göğsü,ton vs yiyemiyorsan birsüre daha çekici protein kaynaklarına yönel..köfte,pirzola,fried chicken,şinitzel, diğer ızgaralar olabilir..
    yiyebiliyorsan yulaf ezmesi(yada muadili müsli)+mısır gevreği+süt dene..
    yoğurt ve sütü ekle programına..
    orta seviyeli ve çok öğün iştahını daha da köreltecektir o yüzden kısa süreliğinede olsa kan şekerini daha hızlı artıran gıdalara ve max. öğünlere yönel 3 öğün gibi..beyaz un,şekerli gıdalar vs.. bu tür gıdalar kan şekerini hızla yükseltir ve birden düşürür..buda tekrar acıkmanı sağlar..lifli gıdalardan bir süreliğine uzak dur sindirimi geçtir..tokluk hissi verir.. unutmaki bunlar radikal önlemler..sağlıklı bir diyet değil tabiki..kısa süreli tutulmalı..

panik yapmanada gerek yok..ölçülerinde artma ve kilonda azalma varsa bunu yağ kaybınada yorabilirsin..

4. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bu yazdığın bilgileri aynen daha önceki başlığın altına ekleseydin de olurdu şimdi gereksiz mesaj kirliliği nedeniyle başlıklardan biri kitlenip çöpe atılacaktır, nasıl bir tavsiye istiyorsun kendin söylemişsin "su + meyve nektarı + Supradyn + amino asid + domatesle ve peynirle yaşıyorum" diye lütfen birazdaha mantıklı ve insaflı olalım.

5. neghesti

neghesti Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tasarımcı
    Yer:
    izmir
    arkadaşlar öncelikle hepinize tşk. ederim.
    yağ yaktığım doğru sanırım, aklıma gelmemişti, düşünememiştim.sağolun.
    doktor konusuna gelince okadar çok doktor gezdim ki ve hergün doktordayım, her anne doktor misali ama benim annem gerçekten doktor genel cerrah :) ama o bile beni yediremedi...

bir günlük yediğim besinler. (forumdaki kişilerin yediği şeylerin yanında benimkiler besinse tabi)
    sabah kahvaltısı = 1 bardak meyve nektarı + 1 tane amino asid
    öğlene kadar = yaklaşık 3 litre su
    öğlen = 1 domates + 30-35 gr peynir + 1 tane Supradyn hap
    akşama kadar = yine yaklaşık 4-4,5 litre su
    akşam = yemekte varsa 1 tane köfte + 1 tane amino asid + belki 1 tane meyve
    yatıncaya kadar = yine 3 litre kadar su
    normal hayatta ben bu kadar şeyi yeyince başka hiç bişey ihtiyaç duymuyorum. ürün tasarımcıyım bütün gün oturuyorum.efor sarfetmediğim için yetiyor ama spor yapınca halsiz kalıyorum. karnım acıkmıyor.

bu arada "centaur" arkadaşım sende yapmayı çok istediğin bi spordan sağlığın yüzünden sürekli ayrı kalıyor olsaydın ne yapardın bilmem, insaflıkla ne alakası var.anlayamadım....

eğer zaten bi insanın yemesi gerektiğinden çok daha fazla bişey yediğimi düşünerek benim "mantıklı" olmamı sölediysen, sen benim gibi sürekli değilde, sadece 1 hafta bu besinlerle beslen ve haftada 4 gün - günde 2,5 saat antreman yap bakalım mantık mı kalıyor??? yoksa hareket edecek hal mi??? kalıyor görelim...

benim sizden istediğim tavsiye neler yemeliyim ki karnım acıksın yada neleri yememeliyim diyeydi. bide vücud direncimin düşmemesi için içtiğim amino iyi bi hapmı??? foruma baktım aynı markanın biçok hapı var ama benim aldığım yok. başka bi hap önerirmisiniz??? diyeydi...

6. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Sen bunları mı yiyiyorsun gün içinde,ciddi misin?Ve ölçülerim arttı demişsin yanlış mı okudum?

7. neghesti

neghesti Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tasarımcı
    Yer:
    izmir
    evet arkadaşım çok ciddiyim. olmamış bişey olsa neden yardım isteyeyim ki. şizofren miyim ben... :)

daha önceleride ilk aylarda birden ölçü kazanıyordum ama kilo bile alıyordum. önümüzdeki ayda ölçülerimi yazıcam ama o zaman ölçü kazandığımı değil, nasıl ölçü kaybettiğimi göreceksiniz.

haa bu arada "diez" sütü proramıma ekledim. bu gün sabah 1,5 litre süt içtim. (susadıkça)

abi bir sürü şey tavsiye ettin de keşke "laktozsuz" (gaz yapmayan) süt olduğunuda söyleseydin. süt bende anında tepkisini gösterdi. karnım dawwwuuulll gibi oldu...

8. ONURSTC

ONURSTC Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    valla bana yediklerin cok az geldi diet yapan biri için bile çok az bide okadarda su içmek çok zararlı vücut geliştirmeciler bile 3lt ile 5lt arası su içio sen baya abartmışsın şunu bir oku http://www.suvakfi.org.tr/haber/cokfazlasu.htm

9. enantioselectivity

enantioselectivity Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Akademisyen, teknokrat
    Yer:
    Istanbul
    meyva nektari: maks 200 cal,
    oglen yemegin 150 cal olsa
    aksam da yazdiklarina gore 200 cal aliyorsan

tum yediklerinin bu olduguna emin misin? oyleyse kilo verdigine nasil sasiriyorsun? Bildigim kadariyla yaptigin diyet cok sakincali.
    900 cal diyetler icin bile maks 1 hafta uygulayin diyorlar.

Kilo vermeye calisan ben bile bundan daha fazla kalori aliyorum. Antrenmanin halsiz hissettirmemesi de cok kolay cunku enerji kalmiyor vucutta. Benim de diyeti abarttigim gunlerde antrenman performansim dusuyor. bu gunlerde ayaklarimi suruye suruye kardiyo makinelerine gidiyor, setlerin arasinda sehpaya tekrar geri donmek istemiyorum. En iyi performansim kahvaltisinda yuksek carb aldigim gunlerde ya da refeed gunlerimin ertesi gunku sabah calismalarimda oluyor.

Sayfayı Paylaş