zayıflamalımıyım yoksa kilomu almalıyım bir türlü karar veremiyorum.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve hector90 tarafından 7 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. hector90

hector90 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar.boy:180 kilo: 72 bel bölgemde özellikte yanlarda yağlanma var.birtürlü karar veremiyorum yağmı yakmalıyım yoksa hacimmi kazanmalıyım diye.72 nin altına düşersem bideri bikemik kalıcağım diye korkuyorum o yüzden zayıflamakta istemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

2. Lavezzi

Lavezzi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    ayni boy kilodayiz benimde bel cevrem göbeğim yağli bende kararsizim kardioya abansam ip ince olurum e kaslanırsam bel ve göbek cevrem yağlı kalirsa güzel bi görünüm olmaz cok kararsizim bende

3. hector90

hector90 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    aynen. acaba hacim için çalışsak kaslandıkça bu yağlar erirmi yavaştan

4. harykont

harykont Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler durum kötü 180 boy 80 kiloyum bende ben bu kilodayken kararsız kaldım acaba 10 kilo versem hala bu göbek bu yağlar duracak mı diyorum siz madem o oranlardasınız durum nedir nasıl yapmak lazım yarın spora başlıyorum kilo mu vermeliyim bilgilendirirseniz sevinirim

5. ugur91

ugur91 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hemen hemen aynı ölçülerdeyiz ve de aynı durumdayız. Boy:1.83 Kilo:70 Yanlarda benim de yağlanma var.

Geçen sene 84 kiloydum, şu anki kilom iyi, bel ölçüm de 100cm idi, Şuan 90 cm. Ancak hedefim 80 cm civarı. Epey azalmış olmasına rağmen hala yağlıyım.

Şimdiye kadar toplamda yani aralar vererek 2 buçuk ay hep kardiyo+tüm vücut çalışması şeklinde çalıştım. Bundan sonra artık kardiyo yapma hacim almaya yönelik çalış diyor çevremdekiler. Ancak gördüğüm 2-3 örnek beni bu durumdan soğuttu. Gayet güzel kol, omuz, göğüs gelişimi sağlamış ancak belinin yanları halen benimki kadar yağlı kişiler gördüm ve ağırlık çalışarak bu yandaki yağlardan kurtulamayacağıma kanaat getirdim. Bu yüzden kardiyoyu bırakmak istemedim açıkçası.

Ama bir yandan da kardiyo (HIIT+Eliptik+Bisiklet+Karın hareketleri) yapmaktan da epey yoruldum ve sıkıldım açıkçası. Şimdi ne yapmam gerek gerçekten merak ediyorum, yönlendirebilecek biri olsa çok güzel olurdu. Zamanında bel kısmı yağlı olup tamamen kurtulmuş kişilerden cevap bekliyorum :) teşekkürler

6. Lavezzi

Lavezzi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    hem şöyle bişi var kardio 10 yağ yakiyosa ağirlik calısmasi 2-3
    cardioda daha cok efor harcaniyo ağirlik calısmasından cok daha fazla ve zaaten bel mide en cabuk yaglanan ve en zor eriyen bölge ağirlik calısmasinda cok cok terlemiyoruz orda yakılan yağ bence bele bile varmıyodur tabikide bölgesel yağ yakımı yok onu biliyorum sahsı dusuncem

7. hector90

hector90 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    yokmu bize yardım edebilicek kimse

8. Zealotry

Zealotry Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam 1.80 boyunuz var. Hedefiniz %8-10 yağ oranında 85 kilo olmak olsun.

9. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    kardio olmadan da yediğiniz karbonhidratı azaltarak o yağlardan kurtulabilirsin...

10. Lavezzi

Lavezzi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    asteg o nasıl oluyo hocam karbonhidradı kesersem yağ niye yakiyoruz?

11. hector90

hector90 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    dostum karbonhidratı keserek aldıgın kalori azalıyo böylece yağ yakıyosunda bu seferde hacim alamazsınki öyle bi durumda var

12. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    zaten hem hacim hem yağ yakma baya pro işi....ben 1.5 senedir yapıorum becerebilmiş değilim...lafta herkes birşey sallar ama pratikte yapması cok zordur...karboyu tam kesmeyeceksin ama ayarını kendi vücuduna göre yap...kimisi kilo çarpı 3 alır kimisi kilo çarpı 2 yeterli der....

13. ugur91

ugur91 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben aynı çalışmayı bir süre daha devam ettirmeye karar verdim, beni tetiklemesi ve kardiyoyu teşvik etmesi amacıyla da OLIMP L-CARNITINE 3000 mg sipariş verdim bugün geldi ve başlıyorum hayırlısıyla. Bakalım en azından enerji yönünden bana faydası olacak mı..

14. thats bullshit

thats bullshit Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    aynı sorun bende de var biri açıklasa iyi olur

15. hector90

hector90 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bende hacim yapıcam kardio yapmıcam etimiz ne budumuz ne bide cardio yaparsak cılız kalırım öle karın kası olsa ne farkederki

16. jubas

jubas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eğer geniş gözükmek istiyosan kardiyoyu az yap ama ben daha fit ince kaslarım daha belirgin olsun istiyorum dersende kardiyoyu bol yap bu benim düşüncem ve ben şuan 2.dediğimi uyguluyorum 1.83 boyum var 67-68 kilo civarındayım gayet fit bir vücut :)

Sayfayı Paylaş