Zayıflamalı mıyım?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve süper tarafından 17 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. süper

süper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar foruma bi kaç gün önce üye oldum asıl amacım diyet yapıp yağsız vücuda kas inşa etmekti.Ama forumu gezdim dolaştım herkes kilo alıp hacım kazanıp kas yapma derdinde bu olay beni zayıflamaktan soğuttu açıkcası yağ oranımı bilmiyorum ama çok da az değildir sanırım (190 boy 84.5 kg) ama şunu biliyorum bacaklarım birbirine yürürken sürtecek derece de geniş ve göğsüm de o derece sarkık,büyük göbeğim biraz var ama aşırı değil.Sizce bu koşullardaki ben ne yapmalı zayıflamalı mı yoksa kas mı inşa etmeli?

2. süper

süper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yardım

Yardım edecek yok mu ona göre cardio ya da vucüt geliştirme yapacağım.

3. gurur

gurur Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    sabah kardio aksam vg yapabilirsn

4. mixtime159

mixtime159 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle kendi kafanda planını kur
    zayıflamak mı- hacim kazanmak mı

bende kiloluydum
    haftada 4 gün fitness üstüne cardiyo yaptım
    15 kilo verdim(85 ten 70 e düşüş)
    ondan sonra
    haftada 5 ağırlık no cardiyo
    amaç hacimlenmek

sana kalmış kendini nasıl mutlu hissedeceksen veya kendine neyi yakıştıracaksan
    başkasına bakma vücüt senin sen karar verirsin:)

5. süper

süper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Problem

Arkadaşlar problem şöyle önceden 95 kg ken 83 lere kadar kendi çabamla düştüm ama hala biraz fazlalılığım var forumu görünce kafama dank etti ben sanıyordum ki sadece yağ gidiyor ama meğerse öyle değilmiş 90 kg lardayken body yaptım ama yağlıydım ve kas oluşmuyordu(ya da yeteri kadar protein alamadım gerçi öyle bi çabamda yoktu bilmiyordum) ben de kendimce zayıflarsam kas yapabilirim diye düşündüm bu düşüncemde haklıysam 75 civarına düşüp body e başlıyacağım ha yok yeterli derseniz direk bodye başlıyacağım şuanki sorun bacaklarımın kalın ya da sarkık ayırt edemiyorum ve göğüslerim göbeğimle pek bi problemim yok.Kilo verirsem hacimden kaybeder miyim?

Ama insanın aklına şu da gelmiyor değil madem vücutdan tek bir bölgeden kilo vermek mümkün değilse ve karnım da bana normal geliyorsa her yerimin normal olması gerekmez mi?

Uzun oldu ama Adam Baldwin tarzı bir vücuda ulaşmak istiyorum bütün uğraşlarım bu yönde

Son düzenleyen: Moderatör: 18 Temmuz 2011
  6. Kambala

Kambala Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşım yaz sıcağında Cutting (Zayıflama/Kilo Verme/Yağ Yakımı), kışın ise Bulk (VG) yapacaksın, en doğrusu budur. Sen Ekim'e kadar falan haftada 4 gün 50-60 dk cardio, karın ve bel egzersizleri ve 15x4 Bench Press /Dumbbell Flys/Omuz Yana Açış yap, yağların biraz daha azalsın, Bulk'a başlarsın. Seneye Temmuz'a kadar Bulk'da kalırsın ve Ağustos-Eylül'de gene Cutting yaparsın. Mükemmel bir vücudun olur zaten boyun da var. Zamana yaymak zorundasın hiçbir şey lap diye olmuyor, bizim hocaya mızmızlandığımızda "Bebek bile 9 ayda oluyor" derdi bize adam, haklı yani.

Bu arada eğer 6-pack istiyorsan Cutting'de de Bulk'da da mükemmel bir diyet uygulaman lazım. Basit şekeri, kızartmaları ve unu unut. Ayrıca ek besin alacaksan sadece Bulk döneminde al, Cutting'de doğal takıl (Ben hiç bulaşmamanı, Bulk'da da doğal takılmanı öneririm). Yok benim göbeğim sert olsa yeter, göğüs-kol-omuz büyüteceğim diyetle uğraşamam diyorsan baklavaları unutmalısın.

Kolay gelsin şimdiden, evet bu iş zordur. Girmeden önce iyi düşün.

Sayfayı Paylaş