Zayıflamak ve Kardiyo

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve hamitck tarafından 2 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. hamitck

hamitck Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Merhaba arkadaşlar. Ben foruma yeni katıldım ve çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Şimdi ilk konumu açıyorum. Ben 13 yaşındayım. Boyum 1,75, 70 kiloyum. Boyum uzun olduğu için çok fazla göstermiyorum (Yani öyle diyorlar :D). Ama göbeğim var ve eritmek istiyorum. Nasıl bir diyet önerirsiniz? Benim fazla bilgim yok ama şimdilik yağdan uzak duruyorum, ekmeği ve diğer yediklerimi de azalttım. Her sabah kahvaltıdan önce 40-50 dakika bisiklet sürüyorum. Sizce bu yeterli midir? Yetersiz ise ne yapmam gerekir? Teşekkür ederim. :)

2. burakby

burakby Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    3 beyazı yasaklamalısın. (beyaz un , şeker ve tuz) rafine edilmiş ve fabrikasyon ürünler ani kısacası bakkal ürünlerden uzak durmalısın. Meşrubat yerine yüzde 100 meyve suları ve ayran içmelisin. Ekmek ise kepek , tam bugday ve 7 tahıllı olanları tercih et. Yemek yerken tam doymadan kalk :D yoksa şişirdikçe mide buyuyor göbek çıkıyor. Kahvaltıdan once bisiklet yerine hızlı tempo yürüyüşü yapmanı tavsiye ederim. Dakika başı en az 140 adım yürü. Kalp atışı yüksek tut ve min 40 max 45 dk yap. Yaşın küçük oldugundan dolayı kalbin hızlı atacaktır. Kahvaltıdan once yürüyüş yaparsan eve gelir gelmez kahvaltıya oturma 1 saat dinlenki vucut sindirmeye hazır olsun yoksa rahatsız olursun ve yaktıgın yağları tekrar geri kazanırsın. Bunu yapamam diosan kahvaltını et min 2 saat max 2.5 saat bişey yeme. bi parçacık ekmek deme sakın :D sadece su iç. 2 saat sonra yürüyüşe çık. kronometreyı çalıştır ve ordan takip et 20 dk olduysa hemen u dönusu yap. fazla yapma yoksa katobolik etkiye girer vucut iyi olmaz..

hamitck bunu beğendi.
  3. hamitck

hamitck Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Peki artık bisiklet yerine yürüyüş yaparım. Zaten kepekli ekmek yemeye başlamıştım. Teşekkür ederim :)

Sayfayı Paylaş