Zayıflamak istiyorum ( bir kaç soru )

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Mesut58 tarafından 12 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Mesut58

Mesut58 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba kardeşlerim, abilerim ben Mesut yaş 17 boy 1.78 Kilo 100.

Yarından itibaren kardiyo çalışmaya başlıyacağım ve birkaç sorum olacak öncelikle;

-20-30 dk'lık kardiyo yeterli midir?

-Kardiyoyu ağırlık çalışmasından önce mi yapmalıyım sonra mı?

-Ağırlık çalışmasında dayanıklılık mı çalışmalıyım güç mü?

-Haftanın 3günü boks antremanım var(20-30dk koşu yaptıktan sonra antreman başlıyor) Boks yaptığım günlerde; Kaç mg L-Karnitin, Kaç mg Kafein, Kaç mg ventolin almam gerekir?

-BB başlangıcında; Kaç mg L-Karnitin, Kaç mg Kafein, Kaç mg ventolin almam gerekir?

-Günlük Karbonhidrat ve protein ihtiyacım için 1 dilim kepek ekmeği ve 1 tam yumurta yeterli midir?

O kadar çok konu okudumki kafam karman çorman oldu o yüzden size soruyorum L-Karnitin 500mg lık tabletler halinde, alın derseniz aspirinde alacağım Diyete elimden geldiğince uymaya çalışıyorum. Zayıflamak istiyorum hedefim( uygun yağ oranına göre) 70kg olmak . Yardımcı olursanız gerçekten minnettar olurum, artık bu görünümden kurtulmak ve düzgün bir vücuda kavuşmak istiyorum...

(Kafein tableti getirebilen kişiler varsa veya bulabileceğim bir yer varsa burdan yazabilir mi veya özele atabilir mi? )

Cevabınızı ve yardımlarınızı bekliyorum, Teşekkürler...

2. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Bunlar günlük karbonhidrat ve protein ihtiyacının %5i bile değildir. Beslenme bölümünde gezininiz sabit başlıkları okuyunuz.

3. brhmcr

brhmcr Guest

Haftada 2 cardio 3 agirlik calis.(3boks 2 agirlik yada)
    Beraber yapacaksan sonra yapmalisin, en guzeli ayri seanslar.
    Tamamen amaca bagli guc ve dayaniklilik, sen gel normal basla once.
    Yeni basliyorsun ventolin nedir dur hele, kahve icebilirsin idman oncesi.
    Bu soruyu sorduguna gore beslenme formunu hatim etmen lazim.
    Illa carnitine aliyorsan 1000 idmandan 30 dakika once al.

Inan bana forumu okumamamissin :/

4. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    evet forumu okumamamissin :D ama sen karboyu kıs protein agırlıklı ye sporuda abartmana gerek yok

5. Mesut58

Mesut58 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Vay arkadaş yağ yakma bölümlerini o kadar dolandım valla :D Boksa hiç devam etmemeyi düşünüyorum bugün sorucam eğer haftalık 5-6 gün oluyorsa öyle gitcem önerileriniz nedir zayıflama konusunda manyak bi şekilde yağ yakmak istiyorum diyetede elimden geldiğince uyuyorum akşam meyve yenmemesi gerekiyormuş bunuda yeni öğrendim bunuda uyguluyucam Diyetimi şöyle listeliyim size:

Sabah:
    Uyanır uyanmaz 1 bardak oda sıcaklığında su
    15dk sonra yeşil çay
    15dk sonra(yeşilçaydan) kahvaltı; 1 yumurta 1dilim kepek ekmeği(2-3 gündür hiç ekmek yemedim) 5 zeytin 1 domates 1 salatalık(salatalık 1tane yemem tadını pek sevmiyorum)

Ara öğün 1 porsiyon meyce

Öğlen: 1 kazan simidi 1bardak ayran salata(Genelde sadece salata ve ayran olarak uyguluyorum)

Ara öğün 1 bardak yeşil çay

Akşam 1 kase çorba 1 kase yoğurt 1 porsiyon salata

Spor salonunda uygulamamı önerebileceğiniz bir program var mı acaba? Hocanın bilgili olduğuna hiç güvenim yok Salondaki asıl hocada şehir dışında...

6. brhmcr

brhmcr Guest

Oncelikle bol bol yeni baslayanlar ve beslenme forumu baslik sabitlerini okuyup, bilgilenmelisin. Sorularinin tum cevaplari mvcut.

7. Mesut58

Mesut58 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Fiesta pardon sana cevap vermeyi unuttum ve Rappure bende yağ bol karbonhidratı fazla almama gerek var mı ki :D Protein günlük ne kadar almam gerek veya bu diyete ek olarak neler almam gerek yeterli protein için? Uygun bir program istiyorum açıkcası Güç ve Dayanıklılık konusunda Ben hangisi daha çok terletecekse onu yapmak istiyorum mesela dayanıklılık çalşrken başladığımda hafif terliyordum şmdi hiç terlemiyorum Çalışırken ne kadar zorlansamda soğuduğumu farkediyorum ağırlığı artırarak dayanıklılık çalışırsam vücuda zarar veririm diye korkuyorum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:21 ----------

Peki oralarıda okuyum zaten sabah uyanıyorum akşama kadar ne bulursam okuyorum sıkılmak yok kafa karıştırıcı şeyler olmazsa :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:24 ----------

Yaptim biraz daha araştirma ama bir sorum olacak bb 6 güne çikarip 3gün kardiyo 3 gün ağirlik çalişşam veya 3gün bb 3gün boks yapsam(ayri günler) fazla bi fark olur mu önerileriniz kesinlikle benim için önemli? Birde kafein tableti nereden bulabilirim?

Sayfayı Paylaş