zayıflamak için step aerobik mi aletle çalışmak mı?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve bird1 tarafından 19 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bird1

bird1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar, ben zayıflamak istiyorum.duh Vucudum yaptığım 2 doğum sonrası biraz gevşedi, yani hem sıkılşmak istiyorum hem de zayıflamak. Boyum 1.67 kilom ise 64. Yaşım 31.
    Siz bana ne önerirsiniz? Bir salona gidip step aerobik mi yapmalıyım ya da aletle mi çalışmalıyım? Ya da solgar sıvı l-carnitine alıp saat 7:00'de kalkıp 1 saat tempolu yürümelimiyim? hedefim 58 olmak.
    Diyet uygulaması olarak Dukan diyetinini uygulama düşüncem var. Buna ne dersiniz?
    Fikir ve tavsiyeleinizi bekliyorum...
    Teşekkürler..

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    İlk yapmanız gereken beslenmenizi düzenlemek olmalı. Kapalı alanlarda spor yapmaktansa hazır yaz gelmiş havalar düzelmişken açık havada tempolu yürüyüş daha mantıklı geliyor bana. Diyet konusunda ise size en uygun olduğunu düşündüğünüz ve insanların en iyi verim aldığını seçmenizi öneririm.

3. bird1

bird1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkürler.

Başka kimse yok mu bana bir fikir verebilecek????

4. NoPainNoGain!

NoPainNoGain! Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    istanbul
    Yazdığınız seçeneklere baktığımda hepsinin beraber olması gerektiğini düşünüyorum. Öncelikle bir doktora başvurup ölçüm yapmalısınız neye ihtiyacınız var neyi fazla tüketiyorsunuz bunlara göre bir diyet internetten bulabilirsiniz. Her diyet size uymaya bilir. Yağların yakılması için en az 20-30 dk yürümelisiniz vücut 20 dakikadan sonra yağ yakmaya başlar. Aerobik çalışma oksijenli antrenmandır. İmkanlarınız dahilinde ormanda, koşu pistinde vb. yerlerde uzun tempolu yürüyüşler tavsiye ediyorum. Bu sayede yağ yakma ve sıklaşmayı hissedebilirsiniz. Bol bol su tüketin günde 3 lt. Salonda step aerobik kavramları birbirne çok terstir çünkü salon havasız bir ortamtır ancak aerobik oksijenle yapılan antrenman anlamına gelir. Bence yağ yakmak istiyorsanız bol oksijenli yerlerde tempolu yürüşleri yapın çünkü yağları oksijenle yakabilirsiniz.
    Sıkılaşmak içinde ağırlık çalışmaları yapmalısınız. Özellikle bayanlar için squat çalışması çok önemlidir çünkü bayanlar genelde o bölgelerden şikayetçi olur. Bunlar tamamen kendi yorumlarımdır bilimsel bir alıntı değildir saygılarımla.

5. bird1

bird1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Cevabınız için teşekkür ederim. kafamdaki sorulara biraz da olsa cevap verdiniz. O zaman en iyisi sabah yürüyüşü.
    Teşekkürler.
    Not: Bu arad squat ne demek?

6. NoPainNoGain!

NoPainNoGain! Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    istanbul
    Sabahları aç karna olan yürüyüşler daha iyidir. Vücut sabahları hic bir gıda takviyesi almadığı için yakmaya yağlardan başlıcaktır bu sayede daha kolay yağ yakmış olursunuz. Squat nedir diye sormussunuz ama biraz interneti kullansanız sizin için daha faydalı olur bu şekilde davranırsanız kilo kaybetmekten çok alırsınız:))

Squat :

https://www.google.com.tr/#hl=tr&ou....,cf.osb&fp=bd5ed126c7308a89&biw=1024&bih=677

7. kadirakgül

kadirakgül Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    slm hocam ben 18 yaşındayım 185cm boy 90kg ağırlıktayım.ben haftada 3 gün vg ve 2 gün voleybol oynuyorum ama vücudumda yağlanma var özellikler göğüs bölgesinde duyduklarıma göre bazıları diyorki ağırlık kaldırırken yağ yakmak için az ağırlık çok tekrar yapacaksın sizce ne yapayım bana bir yol gösterin kısa sürede yağ yakmak için ne yapmalıyım teşekkürler.

8. NoPainNoGain!

NoPainNoGain! Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    istanbul
    Forumu biraz araştırırsanız sorunuza net cevaplar bulabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş