zayıflamak için beslenme-çalışma programım ve supplemenetlerim

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve metallica tarafından 25 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    iyi günler değerli hocamlarım, arkadaşlar şimdi kısaca beslenme programımı yazacağım ve kullandığım supplementlerle ve yorumlarınızı bekliyorum(dietdeyim)

p.tesi-çarşamba-cuma(yani çalışma günlerim)
    06:55 kalkış optimum whey protein tozu bir ölçek suyla
    07:10 universal animal cuts
    07:40 kavaltı ( lor peynir 3 yumurta birisi tam iki tane beyazı bir dilim ekmek domates salatalık 3 ceviz 1 bardak süt) okula gidiyorum sonra
    11 e doğru okulda eti formun light mısır ve pirinç patlağı var bir paket ondan yiyorum besi değerleri burda(https://www.bodyforumtr.com/vbforum/e...-r-t24591.html) buda resimi(http://www.qumania.com/wp-content/up...1/etimisir.jpg)

14:00 250 gram fırında yasız tuzsuz tavuk göğüsu yanında kepek makarna 150 gram

15:30 animal cuts
    15:45 animal nitro
    16:00 antreman
    17:30 antreman bitisi hemen bir ölçek optimum whey suyla beraber ve yanında universal nitro
    19:00 meyve (muz,mandalina kısaca ne varsa)
    23:30 lor peynir bir kase yoğurt 1-2 bardak süt

salı-perşembe-c.tesi-pazar (off günler)

yeme içme aynısı birtek işte animal nitro almıyorum birde spordan sonra içtiğim protein tozunu gene o saatlerde sütle içiyorum birde işte
    ikinci cutsu aldıktan sonra kardiyoya giriyorum

calışma programımda bu :https://www.bodyforumtr.com/vbforum/e...highlight=endo

yaşım:18
    boyum:187
    kilo:88

2 ay bu program ve supplementlerle devam edeceğim yorum yapan herkese teşekkür ederim iyi günler

2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    19:00 meyve (muz,mandalina kısaca ne varsa)

meyveyi cıkarmalısın yag yakmanı durdurur yerine sebze daha iyi gider mesela biber

metallica bunu beğendi.
  3. tnraksy

tnraksy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    elma,mandalina bunlarda yağ yakımını yavaşlatır mı

metallica bunu beğendi.
  4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    yağ yakmak istiyorsan enerji metabolizmanı ve leptin seviyeni yükselt hepsi bu.

metallica bunu beğendi.
  5. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    metallica beslenme programına göz attımda supplement olarak yüklü ancak besin öğeleri olarak kesinlikle yeterli değil.

Öncelikle beslenmede hiç bir şekilde et ve balığa yer vermemişsin.Sabahki karbonhidrat oranıda çok az geldi sabah 5-6 dilim kadar tam tahıllı,tam çavdar,tam buğday ekmeklerinden birisi iyi gider.Yumuratayı 5 e çıkaralım.

11 deki öğününe gelince okula kepekli sandviç arasında ton balığı götürme şansın varsa bunu deneyebilirisin.Yoksa alternatifler var ancak zahmetli olur yanında sefer tas taşımak :).Yapamıyosan dediğin şekilde olsun.

19 da kısaca ne varsa şeklinde değilde yeşil şekersiz,ekşi elma varsa olabilir.Muz olmamalı bence bu saatte.

Akşamki öğünün yeşil sebze ve ya salata ve yanında tavuk yada balık şeklinde olmalı.Kırmızı etide ihmal etme.Ben olsam 19 da bunları yerdim.

Günde 1 kaşık zeytin yağı tüket mümkünse sızm****ısacası kilo vericem diye çok kısıtlamaya gitme.Normal diyet izlediğin için karbonhidratı sabahtan akşama doğru azaltarak gel ve 19:00 dan sonra alma.

metallica bunu beğendi.
  6. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    ilk önce hepinize değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim
    @heldic tavsiyeniz için teşekkür ederim meyvayı çıkarıyorum o zaman onun yerine salata falan yerim akşamları o olur aliba

@Coyote şimdi tavsiyeniz için teşekkür ederim ama pek anlayamadım yazdığınızı nasıl yani?

@ugurguven şimdi tavsiyelerinizi okudum konumu sabırla sonuna kadar okuyup tavsiyede bulunduğunuz için teşekkür ederim sizi takip ediyordum bu arada sizin yüksek kilolalardan çok fit ve güzel bir vucut yaptınız onun içinde tebrik ediyorum. şimdi sabah yumurtayı 5 e çıkartırım sorum olmaz ama sabah karbonhidrat olarak ne alabilirim ekmek yemeyi pek seven birisi değilim. okula tonbalıklı sandivic gotursem olurmu kepek sandivicler varsa onun arasına koyarım tonbalığını kırmızı et hafta bir yada iki kez tüketiyorum zaten balıkta aynı şekilde yani haftada ortalama bir gün balık bir günde kırmızı et yiyorum
    yuklu suplement derken nasıl yani fazlamı kullanıyorum anlamında?

birde çalışma programım nasıl acaba ?

ugurguven bunu beğendi.
  7. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    suplement desteğin yeterli hatta fazla bile ama beslenmene birazdaha dikkat etmen lazım başarılar

8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    yemek yedikten sonra depresyon pişmanlık çaresizlik kendinizi kötü hissetme ve stres yaşadığınızda yoğun baş ağrıları enerji kesilmesi bel çevrenizin aşırı artması çok çabuk yorulma sinirlilik hayattan bıkmışlık ve enerji kaybı gibi durumlar mevcutmu?

Özellikle sanki hayata küsmüş gibimisiniz.

Beslenme yaparken kendinizi kötü ve tuaf hissediyor yemeklerden sonra uyuya kalıyor ve çarpıntı ateş basması sıkıntı gibi ataklar yaşıyormusunuz.

Şimdi çıksanız 15-20 km yürüyebilirmisiniz hiç yemek yemeden? yani gençleşmeye hazırmısınız önceki sorumuz bu.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:20 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:14 ----------

Bu beslenme biçimi bence iyi yağ yakmayı sağlamaz ve kişiyi genç dinamik hareketli hale getirmez. Depresyon durumlarına dışarıda ne yiycem ben ya durumlarına sokabilir ve insanı hayattan soğutabilir.

Ayrıca nasıl oluyorda yeterli oluyor bunu nasıl anlıyorsunuz?

Yani bence ortada faydalı birşey yok.

Şu an için yok ama belki arkadaşımızın gayretiyle olabilir.

9. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Metallica ;

Sevgili dostum sabah karbonhidrat olarak ekmekten başka tüketebileceğin "Eti lifalif yulaf ezmesi,Kepekli pirinç,kepekli makarna,Çavdar,tam buğday,tam tahıl ekmekleri var bu seçeneklerden birini seçmen senin için iyi olacaktır.

Bu grubun glisemik indexleri düşük olduğundan dolayı şekeri yukarı çekmeyecektir.Ekmek yemeği seven biri değilsin ancak sana sunduğum seçenekler içinde en lezzetlisi ve uğraş vermeyecek olanı ekmektir ondan yazdım.Favorim Uno tam tahıllı ekmek :)

Yulaf dersen işin içine süt yoğurt giricek ve tadınıda eğer yeni başlıyorsan hiç sevmiyeceksin.Diğerlerinide kahvaltıda herkez yemez miğdesi kaldırmaz.Tercihler senindir.

Supplementlerine herhangi olumsuz bir görüşüm yok benim.Protein tozlarının zamanlaması güzel kilit noktalara koymuşsun.Yağ yakıcı konusunda bir bilgim yok kullanım zamanlarını bilmiyorum.30 kg verdiğim dönemde kullandığım tek şey yeşilçaydı ozaman yağ yakıcı nedir bilmiyordum bilseydim kullanırdım heralde.

Okulda tabi tüketirsen kepekli sandviç ve ton balığı çok güzel olur hem vücut aç kalmaz hemde apuk supuk şeylerle beslenmek zorunda kalmaz.Kaliteli karbonhidrat ve protein almış olur.

Çalışma programını göremiyorum linkte sorun var galiba.Bakıp anladığım kadarıyla bende yardımcı olmaya çalışırım.

Unutma proteini yüksek tut,karbonhidratı sıfırlama ve çok azaltma önemli olan kan şekerini dalgalandırmamak,Yağlarıda unutma.Öğün sayısı 4-5-6 olsun.

Başarılar diliyorum sana bildiklerimi ve uyguladıklarımı yazdım.Çalışıyor bu öneriler Denedim :)

Coyote bunu beğendi.
  10. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Uğur ben yağ yakacak insanlara ağirlik çalışmalarını önermiyorum. Dışarı çıkıp gezmeyi ibadet etmeyi bol bol doğa yürüyüşü yapmalarını ve meditasyon tarzı çalışmaları kendilerinin hislerini anlamalarını tercih ediyorum.

Vücut ağırlıkları ile çalışmalarını ve ağir egzersizlerden kaçınmalarını öneriyorum.

Önce benim dusuncem yağların ve proteinlerin arttırılıp karbohidratların 2 hafta içinde ya hiç alınmaması ( baş ağrıları yapabilir) yada çok az oranda meyve almalarını(glikoz içeriği düşük) ve sebzeleri arttırmalarını öneriyorum. Kendim yapıyorum sonuçlarını mükemmel alıyorum.

açlık diye bir şey yok hayatımda her zaman dinamik her zaman enerjiğim.

Kan şekeride düşük seviyelerde elimi sallasam yağ yanıyorki oturduğumda bile sizinle konuşurken etkim biçimde yağ yakabiliyorum. zaten insanın enerji kaynağı yağlar demiştik. Yani yağlar insanlar için süper benzindir, karbohidrat ise pis yakıtlardır.

Ancak 2 hafta sonunda dilerseniz RAFİNE EDİLMEMİŞ karbohidratları almaya başlayabilirsiniz. Yulaf ve Esmer pirinç gibi. Ancak yağları doyana kadar sürekli yemelisiniz. Artık doymadan sofradan kalkmamıza gerek yok doymayıda yağla ve proteinle. yapacaz.

günde 3-4 öğün yapmanız yeterli. Önce bolca yiyecek sonra yakacaksınız olayın özü sözü bu. Ancak sıradan diyetlerden tek farkı yaşam enerjisinin yükselip gençlik hissinin geri gelmesi. eminim bir çoğumuz bunu unuttuk. Beynimiz çok meşgul ve strese karşı koymakta zorlanıyoruz. Bende burdan eskisinden çok daha iyi strese karşı koyabileceğinizi söylüyorum.

O yüzden ilk iki hafta butun bildiklerinizi unutun. Taş devri diyetine geçin.

2 hafta sonunda yaşam enerjiniz geri gelicektir. Gelmesse eğer ben bir daha buraya bu konuda mesaj falan yazmıcam.

banada her türlü hakaret edebilir ve kızabilirsiniz.

sadece kolesterol ve yağdan yüksek beslenecek butun karbohidratları kesecek insulini çok yavaş yükselten elma çekirdekli kuru üzüm ve glikoz içeriği yüksek meyveleri çok düşük oranlarda alacaksınız.

Eğer 2 hafta sonunda çok kötüyüm diyorsanız söylediklerim geçerli.

UN ŞEKER VE HER TÜRLÜ RAFİNE ÜRÜNLERİN TÜKETİMİNE SON.

TAM TAHILLI YÜZDE 98 ORANINDA KEPEĞİ VE LİFLERİ ALINMAMIŞ EKMEK VE TAHIL ÜRÜNLERİ TÜKETİLEBİLİR. ANCAK AŞIRI ARTTIRILMAMALI YAĞLARLA VE PROTEİNLERLE DOYULMAYA DEVAM EDİLMELİ.

Son düzenleme: 26 Kasım 2010
    semihus, opeh ve Vorenus bunu beğendi.
  11. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Boy kilo orantın normal sınırlar içerisinde neden yağ yakıcı supplement kullandığını anlamadım . Sanırım bölgesel yağ yakmaya çalışıyosun ama makaleleri okuduysan bölgesel yağ yakımı yapamıyoruz . Salona gitmediğin günlerde koşmanı tavsiye ediyorum ben (1saat civarı) , ağırlık çalışmasıyla koşuyu birlikte yapma ama kendini yer bitirirsin .

12. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Neye göre orantılı vorenus ? Yazılı olarak diyorsan evet biraz yaklaşıklık söz konusu ancak öneli olan o değilki yağ oranı.% olarak yağ oranı fazlaysa o boy kilo oranı bir anlam ifade etmiyor.

benimde boyum 1.70 kilom 76 normalinde orantısız gibi değilmi ? Ama görüntümde bir orantısızlık söz konusu değil.

13. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Vorenus, bence saçmalamış durumdasın. özür dilerim senden ama kimsenin bilinçsizce hareket etmesini istemiyorum.

Boy kilo oranı tam bir safsatadır yalan ve dolandır.

öncelikle Lean mass(kuru kas kütlesi) çok önemlidir. İnsan vücudunda bulunan yağların hacimce artması sonucu( enerjimizi yakamamak) bel çevremiz genişler ve vücudumuzun çeşitli bölgelerinde yağlar yakılmak için depolanmaya başlanır. Bu insulin direncidir.

Bilinçsiz beslendikçe enerji depolamaya devam edersiniz ve bel çevreniz genişlemeye devam eder tabiki bütün vücudunuz yağ hücrelerinün büyümesi seklinde görülür bu.

Dolayısıyla kuru kas kütlesi arttırdıkça boy kilo oranı devreden çıkar.

Bu saçma ve aptal bilgi nerden çıktı bilmiyorum boy ve kilo arasındaki orantı.

iki tane adam düşünelim

birisi 100 kilogram ve kuru kas kütlesi çok yüksek lean mass

ikinsicisi ise vücut yağı aşırı yüksek ve lean mass düşük.

Görüldüğü gibi ikisininde boy kilo oranı eşit ancak aradaki fark nerde? kas kütlelerinde ve yaşam biçiminde.

özellikle yapılması gereken ne?

Bel çevresini ve yağları düşürüp lean mass arttirmak.

vorenus öğrendiğin herşeyi bir daha gözden geçirmelisin bu senın sucun değil tabiki. saçma sapan anlamsız ve bilinçsizce kurulan siteler kaç kilo olmanızı öneren şudur budur ve anadan babadan cahil insanlardan öğrenme bilgiler.

Şimdi kendimizi yenileme zamanı. Ya simdi yaparız yada eskisi gibi söylentilerle yaşarız.

çünkü gerçek ve doğru yol bu.

opeh bunu beğendi.
  14. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver

Benimde boy kilo oranlarım konuyu açan arkadaşımıza yakın , ben yağ yakıcı alıcak bir durum göremedim bu oranlara bakarak . Sanırım pek koşmuyor konuyu açan arkadaşım ben mesela en az 10 km koşuyorum parkura çıktığımda yani konuyu açan arkadaşımızın yağ yakıcı kullanmak yerine biraz terlemesi lazım :)

Coyote: Boy kilo orantısını TSK tarafından orduya giriş sınavlarında en başta istenen nitelik iki kez doktorlar tarafından kontrolü yapılır . cahil cüheladan duyduğum şey değil ilgili oranları tablo olarak yollayabilirim sana . Onun dışında Tabiki hepimizin amacı yağsız kas kütlesinde artış sağlamak .

15. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Coyote bazen karbonhidratı genelliyorsun bazende rafine edilmiş edilmemiş olarak ayırıyorsun.Mesela yukarıda "karbonhidrat pis yakıttır" demişsin.Hepsinin genel adı karbonhidrat sonuçta;
    bence "işlenmiş karbonhidrat pis yakıttır" dersen o yakıt bile değildir derim sana.Ancak sen "karbonhidrat pis yakıttır" dersen kesinlikle katılmıyorum.

Tamamen kesilme olayına gelince komplex karbonhidratların kesimine tamamen karşıyım ben. Kan şekeri dalgalandırmayan ve doğrusal bir grafik çizdiren vitamin barındıran,bağırsakları temizleyen bir besinin kısıtlanması çok anlamsız.Diyet dönemi tabiki sınırlanacaktır.

Hep belirttiğim birşey var ben böyle yaptım böyle oldu diyorum.Hiç bir kesinlik yok.Sonuçta beslenme uzmanı yada akademi mezunu , yıllarca çalışmış,sporcu yetiştirmiş biri de değilim.Daha ılımlı yaklaşıyorum.2 hafta bunu yap şöyle olmassa böyle olur diyemiyorum.

Başka bir sorum daha var biz taş devrinden günümüze evrim geçirerek geldik bildiğim kadarıyla.Fiziksel olarak farklılaştık yani.O zaman av peşinde koşan,Mağara da yaşayan,Çiğ beslenen,Temiz soluyan insanlarken , Şimdilerde Doğalgazlı evlerde yaşayan,Süper marketten,kasaptan alış veriş yapan,Besinleri pişirerek yiğen,Mazotla,azotla,Pislikle soluyan insanlar olduk.

Değişen fiziksel yapıyla birlikte organizmadaki sindirim sisteminin ve beyindeki sisteminde eskisi gibi olmadığı su getirmez bir gerçektir sanırım.Beynimiz nasıl dışarıda bekleyen dinazorların ve diğerlerinin tehdidine dayanamaycaksa sindirim sistemimizin ozamanki gibi olamayacağını düşünüyorum ben.Geriye doğru evrim söz konusu değildir.

Tabiki bunlar benim düşüncelerim.Bir yerlerden birşeyde okumadım belki dahada bilgilisinizdir.Kanıtlarınız ispatlarınız vardır herzamanki gibi esnektir yorumumum.Saçmaladıysam afedersiniz.

Saygılar başlık dağılmasın...

Coyote bunu beğendi.
  16. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    herkeze iyi akşamlar ilk önce son mesajda arkadaş çok girmiyor demiş konuyu sürekli telefonumdan takip ediyorum ama cevap veremiyorum anca akşam girebiliyorum bilgisayara o yüzden kusura bakmayın ve verdiğiniz tavsiye ve öneriler için cidden çok teşekkür ederim şimdi zaten çalışmadığım günlerde 1 saat cardiyo yapacağım 30 dakika orta hızla yürüyüş 15 dakika hızlı yürüme ve 15 dakikada koşma yapmayı düşünüyorum

çalışma programım bu https://www.bodyforumtr.com/vbforum/endo-programi-t2900.html?t=2900&highlight=endo

o zaman şimdi yeni düzenlediğimiz yeme programı şöyle eklemeler yapıyoruz yumurtalar sabah 5 e çıkıyor 1 tam gerisi beyaz sonra 11 gibi kepek sandivic içine ton balığı bununda lightını alırım büyük ihtimal saat 14:00 daki tavuğu 150 grama indirip saat 19:00 gibi kalan 100 gramı yerim salata falanda yerim boyle yani değilmi

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:47 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:43 ----------

bu arada herse çok teşekkür ediyorum verdikleri bilgiler ve tavsiyeler için
    boy kilo orantısına gelince çok kas kütlesi olan birisi değilim yani yağlıyım sizin kas oranınız fazla yağ oranınız düşüktür aynı fiziğe sahip olsakta farklıyız

17. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Ton balığını zeytin yağlı alabiliyosan öyle al.Poşette satılıyordu 142 gramlıklar.

Kahvaltı=4 beyaz , 1 tam yumurta+ekmek,yulaf vs,lor

Ara=Tonlu sandviç

Öğlen=150 gram tavuk ve kepekli makarna.

Akşam=100 gram tavuk yada balık yada kırmızı et+Salata veya brokoli,semiz otu,karnıbahar vs.

Not=Zeytin yağını unutma,araya cevizlerinide koy.Supplementleride yazdığın şekilde uygula...

18. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    tamam o zaman ole yapıyorum çok teşekkürler cidden çok yardımcı oldunuz zaten arada balık kırmızı etde yiyeceğim mutlaka protein değeri yüksek baklagillerinde de tüketeceğim yaşil mercimek vs. zeytin yağınıda unutmam birde inş. şu tonbalığını bulurum dediğin gibi markası neydi peki ?

ugurguven bunu beğendi.
  19. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Uğur güven insan vücudu hiç değişmedi şu an hala kabile toplumları çiğ etle besleniyorlar. Sevindirici olan ise bu mükemmel insanların hala ketojenik beslenmeleri.

dolayısıyla burdan nutrition and physical dejeneration isminde bir belden bahsetmiştik.

Bu belge beslenme stilimizin nasıl olması konusunda bizlere ışık tutan kitab-ı mukaddes.

Dolayısıyla geçmiş dönemde yapılan bir takım araştırmaları içeriyor.

isteyen herkez okuyabilir.

Özellikle aborjinler, massailer samburular gibi hala hazırda mükemmel bir biçimde uyum içinde yaşayan, kavgadan ve gürültüden uzak insanların beslenmelerinden bahsediyor hocamız.

Bende bunları çok araştıyırodum daha önceden yapım gereği eski bilgilerin doğruluğundan daime şüphe eden biriyim ve bilim olmadan inandığım herşey bana biraz ters geliyor.

Dolayısıyla isteyenler samburular massailer ve aborjinler gibi dünyada hali hazırda yaşayan toplumların yaşantısını inceleyebilir.

Bu adamlar hala ketojen durumda yaşıyorlar ve hiç bir sağlık sorunları yok.

ikinci duruma geçelim.

insan yaşamına başlarken ketojenik olarak başliyor yani anne karnındada ketojen durumda doğuyoruz.

anne sütünü çok fazla emenlerin çok zeki oldugu söyleniyor. buda bir ayrıntı. Çabuk sütten kesilen bebeklerin gelişimleri gayet kötü olabiliyor.

Bizim referansımız sadece bunlar değil.

Massailerden yeni zellanda yerlileri aborjinlerden şehir hayatına geçen ve şehir besinlerini kullananlar hastalanıyorlar ama massailer hastalanmıyor ve çok sağlıklılar ayrıca oldukça atletik ve zayıflar.

Dolayısıyla bilimsel olarak hücre içi incelendiğinde kolesterol hücre içinde bulunan bir madde. Quenzim10 safra asitleri ve testosteron yapımında kullanılıyor. Hücre içinde bulunan enerji santralleri var. Bunlar mitokondriler. insan oksijenli solunum yaparak yaşayan bir varlık. Aldığımız besinleri hücre santrallerinde yakarak enerjiye çeviriyoruz.

Kolesterol ve yağ yağların alınması sebebiyle hücre içinde testosteron yapımını arttiriyor. D vitamini(steroid) önemi çok büyük. Bunuda atlamamalıyız.

Dolayısıyla adipoz doku (yağ dokusu) bu santrale giden yakıtı içeriyor.

Dolayısıyla şekerler ise diğer anabolik olan insulin hormonunu çalıştırıyor ve kas ve beyin çalışmasında önemli ama önemi çok büyük değil. yani yağlar sürekli atp ye yıkılmaya başladığında yediğiniz 20-30 gram glikoz insulin hormonunu arttirmaya yetiyor ve beyin çalışmasını normal seklinde yerine getirmeye devam ediyor sevindirici olan insulin kısa bir sürede tekrar açlık seviyesine geriliyor.

bu arada yağlar toksik maddeler, ancak yağları anti oksidant diye adlandırılan ürünlerle ortaya çıkan toksinleri atabiliyoruz. Terleme idrar toksin atmamızı sağlıyor. yani enerji santrallerimizi temizliyoruz.

Karbohidratların kepeği alınmamış olanları( işlenmemiş olanlar) faydalı ancak hali hazırda fırınlarda üretilen sahte kepekli ve tam buğday ekmekleri diye adlandırılan ürünler kullanılmamalı.

Benim tercihim yağların hiç kesilmemesi ve Esmer pirinç yulaf gibi faydalı karbohidratların kısıtlı oranlarda tüketilmesi.

ancak hücre içinde bulunan mitokondrilerin yağları tam olarak etkin yakmaya başlaması 2 haftayı alıyor.

Kolesterol ve yağ arttikça, beyin normal çalışmasına geri dönüyor çünkü yağ yokluğunda beyin alarm verir. cunku beynin yüzde 65i yağdan oluşuyor.

Aynştaynın zekası belki biraz buradan geliyordu şayet dönemimizde yaşasa başarılı olabileceğini sanmıyorum buda bir ayrıntı.

Dolayısıyla dinazorlara falan gerek yok margarin üretimine kadar fransada insanlar tereyağı için canını verecek konumdaydılar. Ancak bu zahmetli işin yerine margarine (margarin üretimi arttı)

yani bilinen şuki margarin üretimi hali hazırda insanların sonunu hazırlamaya başladı.

1950 yıllarına kadar abd etleri ve doymuş yağları çok seven bir memleketti. hazır gıdaların ve işlenmiş trans yağların (hidrojene nebati yağlar) arttırlması ve tereyağının azaltılması ile 1980li yıllarda yüzde 33 olan obezlik oranı yüzde 66 ya fırladı.

insanları bu saçma beslenme endüstrisi hastalandırmaya ve beyin yapılarını bozmaya başladı.

Başta coca cola ürünleri ve benzer işlenmiş ürünler.

Taş devri gibi diyetlerin ana unsuru insanın doğasında yatan beslenme çeşidi olduğu içindir.

Loren cordain su an haberlere çıktığında elinde çiğ etle gözüküyor ve öiğ et yiyor. Taş devri diyeti piramidini hazırlayan kişi.

Yani aslında çok pişmiş yiyeceklerin dahil kanser yapma riskleri var ve insanlar kızartmalara bayılıyor :)

ben sayın ahmet aydını tanımadan önce ketojen diyetlere merakım vardı ancak onu tanıdıktan sonra hayatımda herşey değişti.

inanın herşey normale dönecek sadece sabır ve vücudunuzun sesini dinlemek.

ben bu yaşam biçiminin insanlara sıradan yaşam biçimlerinden daha fazla zarar verdıgını iddia eden hiç bir makale goremedim.

zira basit karbohidrat ve früktoz içeren beslenme çeşidi böbreklerde inanılmaz hasar oluşturuyor. Kemiklerden inanılmaz kalsium çekiyor.

Taş devri diyeti karbohidratlı diyetlere göre çok sağlıklı. Dolayısıyla kalsium doymuş yağlar alındığında daha iyi taşınıyor. Omega 3-6 dengesi sağlanmasında kolesterolün önemi büyük.

Böbrekleriniz daha guvende oluyor.

Çünkü asidik yükü çok düşük.

karbohidratı genelliyorum, beyaz makarnanın dahi büyük zararları var ve yanlış beslenme biçimleri hastalıkları çok daha fazla arttiriyor.

Mikrofloradan bahsettik, kepeği alınmamış doğal karbohidratlar insulini çok yavaş yükseltiyor dolayısıyla mikrofloraya hasar vermiyor.

Bu kepek sebebi ile oluyor. beyaz pirinç ve esmer pirinç arasındaki fark inanılmaz.

kaldıki sabahları burada korn flakesler mısır gevrekleri ıvırlar zıvırlar amana allahım dusunmek bile istemiyorum korkunç tavsiyeler.

Bir çok bodybuilderin bu hatalar yüzünden böbreklerinden olduğunu unutmamamız gerekir.

alın size bir ayrıntı daha? İşlenmiş früktoz ve glikoz Böbreklere neden zarar veriyor? işin içinden nasıl çıkıcaz.

metallica ve ugurguven bunu beğendi.
  20. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Dardanelin vardı ancak kalkacaktı piyasadan.Süper freshin vardır migrosta bulursun.

Sayfayı Paylaş