zayıflamak için önerilerinize ihtiyacım var.

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve esdes tarafından 9 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. oirpata

oirpata Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    anne,eş
    Yer:
    prag
    kuzum ekmekler 45 cal ve 75 cal olarak değişiyor ben 45 cal alıyorum toplamda 1500 cal geliyor tam menü :D 107 ile verilen diyet listesi bu sanırım bu ay içinde listeden eksiltmeler yapılacak..

ekmek değişimide var bu arada mesela 5 kaşık kuru fasulye yediğinde 1 et hakkın 1 ekmek hakkın gidiyor :D len çok karısık mevzu bendeki liste diyoz ya eğitimli obezim :D

obez okulunda detaylı şekilde anlattılar değişimler eş değerler gram yüzdeleri falan fisman :/

2. canavar

canavar Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Teknik Ressam
    Yer:
    Karşıyaka
    sana şu puan yönetimini uyguluyorlar sanırım
    Allah yardımcın olsun kuzum çok kafa karıştırıcı çokk
    benim en fazla 1100 kalori öğünlerim onları layıkıyla yediğimde bile patlayacak gibi oluyorumdumbelllls

oirpata bunu beğendi.
  3. oirpata

oirpata Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    anne,eş
    Yer:
    prag
    sağol kuzum bazen fasulye yemeği yerken ulan ben ne yiyom die düşünüyorum :D 1 et çıkar 1 ekmek çıkar yani yediğim yemegin lezzetinden cok hesaplarına takılıyorum :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:23 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:20 ----------

canafar kuzum biz bu siteyi özeLimiz iLan edek kimse duymasın görmesin kapişmi :D kiLocukLar gittikce durum biLgimiz oLsun burada ayruca geberik/e ekLicem seni .. bizim kızlar feyizbuk üzeri yarışıyorlar bi okusan şok olursun bacım

canavar bunu beğendi.
  4. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Kadınların hamilelik döneminde aldığı kilolar maalesef hep sorun olmuştur. Doğa onlara bu haksızlığı yapmamalıydı diye düşünüyorum. Hem işin en zor bölümünü onlar yüklensin hem de kilo kontrolleri bozulsun, kesin bir haksızlık sözkonusu!

Kısaca bir kaç şey belirtmem gerekirse, kilo konusunu takıntı haline getirmeden disiplinli bir şekilde çözmenizi ve böylece psikolojik anlamda da moralinizi yükseltmenizi öneririm. Lakin stres döngüsüne girmemeniz gerekir. Kendi kendinize yaratmış olduğunuz stres yediklerinizin yağ olarak depolanmasına neden olabilir!

Nasıl mı?
    Stres vücutta kortizol hormonu salgılatır, kortizol besin üretimi gerektirir ve böylece vücutta enerji yakma önceliği tersine döner, diğer bir değişle vücutta öncelik enerji yakmaktan çok enerji üretimine verilir. Bunun anlamı uzun vadeli stres vücutta yağ depolar ve varolan yağ rezervlerini ciddi miktarda arttırır.

Aslında vücut stres'le karşılaştığında ilk olarak adranelin salgılar stres devam ederse iş kortizol'e döner...

Kilo vermeye çalışan kişiler önce stresden (çok kolay değil biliyorum) mümkün olduğunca uzak durmalılar.
    --------------------------------------------------------

esdes;
    20 kilo'yu 2 ay'da diyetsiz vermeniz önemli ancak bana göre tehlikeli, 2 ay'da 20 kilo vermek sakıncalıdır... Diyetsiz ve sporsuz da olsa 20 kilo önemlidir. Ama bazı bayanlarda hamilelik sonrası vücudun kendini toplama mekanizması bu tip hızlı sonuçların alınmasına neden olabilir. İdeal olanı ayda 4 kilo'dur. Siz zannedersem yoğun su attınız.

Hedefinizde ki kilo (50-53) oldukça düşük kanımca 55-56 sizin için ideal kilo olabilir ayrıca beden kitle endeksi açısından da 1.66'ya 55-56 normaldir. Çok hareketli sporlar yapmanız gerekmiyor, hafif tempolu yürüyüşler bile kilo vermeniz için idealdir. Karnınız acıktıkça yüzde 1 veya sıfır yağlı yoğurtlar var, istediğiniz öğün veya ara öğünlerde yarım su bardağından biraz fazla, üzerine yarım çay kaşığı tarçın serperek ve ince kesilmiş bir dilim kepekli ekmek de yanına ekleyerek mini bir ara öğün yaratabilirsiniz.

Yoğurt ve üzerine serptiğiniz tarçın iştahınızı kesecek veya frenleyecektir. (Ama yoğurt kesinlikle yüzde 1 veya 0 yağsız olmalı, yarım yağlı olmaz!) Zayıflamak için kullandığınız ürünü (LW6090) tavsiye etmem. Piyasa da buna benzer bir yığın ürün var, bunların hepsi cüzdanınızı inceltir sizi değil!

Yağ yakıcı ürünleri pek tavsiye etmiyorum ancak canavar'ın da kullandığı CLA (Conjugated Linoleic Acid) şimdilik güvenli gibi gözüküyor. Yaptığı iş basitçe, vücut da yağ depolanmasına neden olan bir enzimi bloke ederek var olan yağları vücudun kullanımına sunmasından ibaret. Çok daha karmaşık görevleri var ancak şimdi girmiyorum onlara...

İlla bir takviye kullanmak istiyorsan doktoruna danışarak CLA kullanabilirsin.

Bu arada iştahınızın birden açılıp aşırı yeme isteği duymanız sizde "insülin direnci" olasılığını gündeme getiriyor... İnsülin direnci önemli bir sağlık sorunudur ve ani yeme istekleri ile kendini gösterir. Sonu metabolik sendrom'dur. Bu konu da lütfen Prof. Dr. Osman Müftüoğlu'nun yazdıklarını bir inceleyiniz.

Size tavsiyem bahar geliyor evden çıkıp günlük 45 dakikalık hafif tempolu yürüyüşler yapmanız. Evet çocukla zor ama bir şekilde başarın. Yürüyüş bel bölgenizde ki yağları da eritecektir ama diyete de dikkat ederseniz. Az ve sık yeme kuralını atlamayın. Bir de iki de bir tartıya çıkmayın, bunu haftalık yapın. İşi takıntıya götürmeyin, tartıda gördüğünüz aynı rakamlar sizi strese sokabilir. Gece 11'den sonra egzersiz yapmayın ve yatmadan 1 saat önce yeşil çay içmeyi (şekersiz) ihmal etmeyin. Tadı malüm ama yağları yakmada gösterdiği etki büyük. Yatmadan 1 saat önce yine tarçın serpilmiş yağsız yoğurt ve elma da tüketebilirsiniz.

Muz'u tok tutan bir meyve olarak yazmışsınız tamamiyle yanlış! Muz yapısından dolayı direkt kana karışır ve insülini arttırır. Kilo vermeye çalıştığınız sürece muz'dan uzak durun, geceleri tüketmeyin, canınız çektiğinde gündüz vakitleri ara öğünlerde yarım muz tüketebilirsiniz.
    ----------------------------------------------------

canavar,
    Az ve sık yemek, kilo vermek isteyenlerin kuralı olmalıdır ve gördüğüm kadarıyla siz bu kuralı uyguluyorsunuz. Ayda 4 kilo verme kuralını unutmayın, sağlıklı olan bu...

"Ayda kaç kilo verilmeli?" sorusu beslenme ve diyet uzmanı Hülya Çağatay'a sorulmuş. Herkes izlesin.

---------------------------------------------------

oirpata,
    Bu işi gözetim altında yapıyor olduğunuz için sizi tebrik ederim lakin doğru olan da bu. Ama yazınız da hayatınızda yaptığınız çok önemli bir yanlışı okudum ve üzüldüm. "Ömrümde meyve yemedim" ama şimdi yiyiyorum demektesiniz. Doğru sistemi öğrendiğinize göre bundan sonra hayatınızda meyveyi eksik etmemenizi öneririm. Açıkcası ben meyvesiz geçen bir gün düşünemiyorum. (Tabii fazlası kilo yapar, her şeyi kararın da tüketmeli.)

Verdiğiniz liste de ki süt ve yoğurt yağsızdır umarım. Ayrıca yağ hakkınızı 1 su bardağı yüzde sıfır yağlı yoğurdun içine bir çay kaşığı saf zeytinyağı katarak da çözebilirsiniz. Zeytin oldukça tuzludur ve vücut da su tutar. Günde 4 zeytin hafta da 28, ay'da (30 gün) 120 tane eder! Tekrar düşünün. Saf zeytinyağı'nı hem vücut daha iyi kullanır (çok yararlıdır) hem de gereksiz tuz almamış olursunuz. Tuz'u zaten ekmekten alıyorsunuz.

Ekmeği 45 Kcal olandan yemeniz yerinde bir karar. Paket kepekli ekmeklerin 1 dilim değeri bu. (Markadan markaya fark olabilir) Yani belirttiğiniz rakam doğru...

Size verdikleri programa uyun derim... Ama zeytin konusunda ki çekincelerimi belirttim... Tuz oranı çok yüksek.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Sonuç olarak,
    Kilo konusu, kafaya takmadan uzun vadede çözülebilecek bir konudur, işi uzun vadeye yayın, hızlı değil yavaş ve sağlıklı kilo verin, hızlı verilen kilolar hızla geri gelir, yavaş yavaş verilenler kalıcı olur. Bu kuralı unutmayın.

Sağlıcakla kalın...

Son düzenleme: 13 Mart 2011
    canavar ve oirpata bunu beğendi.
  5. oirpata

oirpata Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    anne,eş
    Yer:
    prag
    çok teşekkür ederim lakin zeytin konusu örnekdi :) meyve konusunda çok haklısınız ömrümün hatasıydı meyve yememek ama yola geldim artık süt ve meyve aynı anda tüketiyorum ki herkes öyk derken ben zevkle tüketiyorum :)

cLa önermesi yapmışsınız ben hardline carnitin siparişi verdim sizce hardline cla da alsam ikisi nasıl olur ve güvenilir bir markamı ..?

6. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    CLA ve L-Carnitin yağ yakımı ve zayıflama konusunda başı çeken popüler olmuş iki önemli takviyedir ancak bu takviyeler diyet ve egzersizle desteklenmediği sürece hiç bir işe yaramaz.

Yani her ikisinin de durduk yerde bedeni inceltmesi sözkonusu değildir. Diyet yapılmazsa ne CLA ne de L-Carnitin herhangi bir işe yaramaz ama diyet ve egzersizle birlikte harikalar yaratabilir.

Sipariş verdiğiniz Hardline (Yerli markadır) diğer ürünlere nazaran nispeten ucuzdur, güvenlidir lakin hammaddeleri yıllarca bu işin içinde olan yurtdışında ki fimalardan temin edilmektedir. Diyet'le birlikte elbette ki yarar sağlar... CLA'da kullanabilirsiniz ancak bana sorarsanız her iki takviyeyi de doktorunuza danışarak kullanmanız da yarar var. CLA ve L-Carnitin güvenli kabul edilen takviyelerdir (Özellikle CLA'nın yüksek dozları bile güvenli bulunmuştur) ancak ben kişisel olarak bu tip takviyelerin doktor tavsiyesi ve kontrolü altında kullanılması taraftarıyım.

oirpata ve canavar bunu beğendi.
  7. oirpata

oirpata Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    anne,eş
    Yer:
    prag
    bugün soracağım doctoruma inş yağ oranımda düşmüstür :) egzersiz yapıyorum hergün ilk 30 la baslamıştım şuan 80dk cıktım 5km/hız yeterlimidir..? ve tesekkürLe çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk teşekkürLer

Bodysoft bunu beğendi.
  8. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    60 dakika 5km/hız da idealdir kendinizi çok fazla zorlamayın.

Sağlık yönünden genel kural hafta da 5'er dakikalık süre arttırımları yapmanızdır.

Örneğin 4 km hız ile başladığınızı varsayarsak ilk hafta 25 dakika, ikinci hafta 30, üçüncü hafta 35, dördüncü hafta 40, 5. hafta ise hızı 4.5 km'ye alıp tekrardan 25 dakikadan başlayıp aynı metodu uygulamak olmalıdır.

6 km hız ve günlük 45 dakikalık performanslara ulaştığınızda koşu bandının eğimini arttırabilir ve bu şekilde sabit bir programa devam edebilirsiniz.

Kendinizi asla koşu bantlarında çok fazla zorlamayın çünkü koşu bantları yürümenin yerini asla tutamayacağı gibi sizin istem dışı zorlanmanıza da neden olabilirler.

Koşu bantlarında kalp sıkışması ve kalp krizleri çok fazla yaşanır bunun nedeni, kişi yorulsa dahi belirli bir dakikayı tamamlamaya çalışmak isteyeceğinden vücudu aşırı strese sokar bu da çeşitli kalp sorunlarına yol açar...

En güzeli doğada hafif tempolu yürüyüşler ve yorulma durumunda dinlenme şeklinde olanıdır...

Ama bu imkanlar yoksa koşu bantları elbette ki idealdir ancak vücudu fazla zorlamamanız gerekir. Yorulma anında dakikayı tamamlamamış olsanız bile bırakın ya da tempoyu düşürün.

oirpata bunu beğendi.
  9. ch@rming

ch@rming Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Benim de doğum sonrası vermem gereken 10 kilom var..ve de bacak ve basenlerden vermem lazım özellikle...Peki ben burdaki tecrübeli arkadaşlara şunu sormak istiyorum..Haftada hergün mü koşmak lazım yoksa gün aşırı 45 dk.lık koşu ve de uygun bi diyetle bu 10 kilodan kurtulabilir miyim..
    Ya da nasıl bi diyet uygun görürsünüz..teşekkür ediyorum şimdiden..

10. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Hafta da her gün koşmanız gerekmiyor (aslında koşmanız da gerekmiyor) ama tabii ki orta düzeyde tempolu bir koşu yapabildiğiniz ölçüde size yarar sağlar... 45 - 60 dakikalık tempolu yürüşler şeklinde başlamanız da kilo kontrolünüz için yeterli olacaktır.

Bu yürüyüş egzersizlerini diyet'le de birleştirince doğal olarak kilo verme sürecine gireceksiniz.

Forum üyeleri arasında diyetisyen var mı bilemiyorum ama ben diyetisyen olmadığım için size bir diyet önerisinde bulunmam mümkün değil, diyetisyen olmayan arkadaşlarında böyle bir liste yapabileceklerini sanmıyorum, ayrıca doğru da değil lakin bu uzmanların işi...

Ancak boyunuz/kilonuz ve günlük beslenme programınızı özet olarak buraya yazarsanız üzerinde tartışır ve en azından bilgimiz dahilinde kabaca bir değerlendirme şansına sahip olabiliriz.

Son düzenleme: 15 Mart 2011
    canavar ve oirpata bunu beğendi.
  11. ch@rming

ch@rming Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim bodysoft..kısaca günlük beslenmem şöle;

çalıştığım için sabah erken kalkıyorum..
    --Kalkar kalkmaz 2 bardak ılık su içiyorum bazen icine elma sirkesi ;)
    -- Domates,salatalık,salam,yeşil biber,beyaz peynir(bazen kaşar)
    --7-8 zeytin, 1 dilim kepek ekmek

Öğle
    -- herhengi bi yemek işte evde kadın ne yaptıysa ;) çorba , salata, etli ya da etsiz yemek ( uzun zamandır pilav yemiorum)

Akşam
    --Salata , gene bi ana yemek,salata yoksa yoğurt..

Ben sabahla öğle arasında okulda olduum için o arada yersem bi elma yiyorm .bazen o da yok ;) sonra ikindi eve gelince aşırı yorgü hissediorum ve şekerli bişeyler yemek istiorum..orası fena işte...

koşu bandım var bir de kondisyon bisikletim,,önce bisikletle mi yokso bantla mı başlamak lazım..mesele 45 dk tempolu yürüyüşü bi kerede mi tamamlamak gerekir? yoksa atıyorum 25 dk yürüyüş (bi ara ver su iç falan) sonre 25 dk yine..bu şekil mi? ben çok çömezim daha yaa..

Bi de günün hangi saati spor tavsiye edersiniz? öğleden sonraları müsait oluorum anca.. bi kere aralıksız 25 dk tempolu yürüdüm ama çok sıkıldım ;) kafaya da taktım ;( bacak eritmem lazım +selülit :( bana bi spor programı yazabilir misiniz? mesela günlük 40 dk tempolu yürüyüş atıorum 15 dk bisiklet gibi ve bunları kacar periyotlarla yapıcağımı..

Çok yazdım kusura bakmayın ama yazınca rahatlıorum ;) şimdiden teşekkürler hepinizehyper_

Son düzenleme: 15 Mart 2011
    Bodysoft bunu beğendi.
  12. esdes

esdes Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Havaların ısınmasıyla kızımı ittirmeli bisikletine oturtup yürüyüşe başladım .Daha önce eklemeyi unuttuğum şeyler oldu.Genetik yapımdan dolayı cildim gergin hiç yumuşacık olmadı yanağımı sıkmak bile zordur.Kolay terleyemem ancak sauna eşorfmanla terliyorum ancak 3 tane eşorfman eskittim hemen yırtılıyor kaliteli sauna eşorfman önerisi yazarsanız sevinirim.
    20 yıldır kırmızı et ve margarin ağzıma sürmedim sevmemde. Gündüz karbonhidrat alımımı arttırdım egzersizlerden sonra acıkmam geçti çok şükür belki vücut alıştı. yaklaşık 2 haftada 2 kilo verdim.Ancak daha yolum uzun hiç olmazsa haziran ayında ince ve birazda kaslı görünmeyi çok istiyorum. En büyük problemim şu belimin yan kısımları kavislerim sezeryanla doğum yaptım oralar çok genişledi.Kalçamdan daha kolay inceliyorum vücudum elma tipi.
    Kalın belliyim göbekten çok şişkinliğim var.Karın şişkinliğini nasıl yokedebilirim.
    Son olarak açtığım konuya bu kadar cevap yazıldığı için çok memnun oldum.

13. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Salam ve kaşar peynir'ini hayatınızdan çıkarın!
    Beyaz peynir'i ise yarım yağlı/mümkünse tuzsuz olanını tüketin. En azından bir süre...

Domates, salatalığı istediğiniz kadar tüketebilirsiniz.

7-8 zeytin çok fazla, 2-3 tane yeter, zeytin çok faydalıdır ama kalori bombasıdır!

Sabahları kepekli ekmeği 4 dilim kadar tüketebilirsiniz, 1 dilim çok az, sabah kahvaltıları günün en kuvvetli öğünü olmalı ama bu kuvvet salam'dan gelmemeli! :)

Sabahları yağsız yoğurt'da tüketebilirsiniz, daha önce ki yazılarımda belirttim üzerine yarım çay kaşığı (fazla değil) tarçın'da serpin, tarçın'ın insülini dengeleyici ve iştahı bastırıcı özelliği vardır... Yararlanın.

Öğlenleri "herhangi bir yemek" olarak tabir ettiğiniz yemeğin ne olduğu ve nasıl yapıldığını (zeytinyağlı/katı yağlı) bilmediğim için bir yorum yapamıyorum.

Pilavı tek başına tükettiğiniz takdirde sorun yok yeter ki ana yemeğin yanında tüketilmesin işte o zaman sorun oluyor :)

Akşam yemeklerinde salata ve yoğurt arasında bir tercihte bulunmayın ikisini de tüketin derim. (Yoğurt yağsız olmalı, salata da ise en fazla bir tatlı kaşığı zeytinyağı bulunmalı, hazır soslar asla kullanılmamalı)

Eve yorgun geldiğinizde şekerli şeylere yönelmeden önce bir bardak yüzde 0 yağlı süt tüketin... Açlığınızı bastırıp şekerinizi dengeleyecektir. Ayrıca 2 dilim kepekli ekmek ve domates/salatalık ile mini öğün yaratabilirsiniz. Bu tip bir beslenme metabolizma hızını arttırır şekerlemelerden uzak durun...

Canınız şekerleme türü bir şey çektiğinde ufak bir parça bitter çikolata da tüketebilirsiniz. Bitter çikolatanın yüzde 70'i kakao'dur.

Koşu bandını kullanabilirsiniz, önce ki mesajlarımda bununla ilgili bir metod verdim ancak nefes nefese kaldığınızda elbette ki dakikayı tamamlamanız gerekmiyor, tempoyu düşürebilir veya ara verebilirsiniz.

Spor programı maalesef yazamam çünkü bu alanda uzman değilim. Ancak evinizde ki koşu bandını ve bisikleti mümkün olduğunca kullanın derim.

canavar bunu beğendi.
  14. canavar

canavar Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Teknik Ressam
    Yer:
    Karşıyaka
    aha aynı ben
    et sevmem
    hazirana kadar incelmem lazım
    kollarım kaslı olsun isterimhyper_
    bende elma tipliyim ve göbek kısmında nefret ediyorumduh

15. esdes

esdes Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    koşu bandı yada eliptik bisiklet almayı düşünüyorum.Hangisiyle yağ yakmam daha mantıklıdır yada hiç almasam mı nasılsa havalar ısındı kızımı hergün dışarı çıkarıcam onun peşinde koştururken yağ yakarmıyımki evdede slim 6 yapıyorum birde callentics,ayrıca birkaç hareketli şarkıda hoplayıp zıplıyorum,örneğin 4 dakikalık bir şarkı süresince belimi sağa sola çeviriyorum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:37 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:23 ----------

forumda egzersizlerle ilgili cd,dvd yada video paylaşımı bulamadım varda benmi göremiyorum ,yararlanmak istiyorum.Yaza kadar fit olmalıyım eşimi kıskandırmalıyım yaşın olmuş 30 zor zayıflarsın diyor zaten beni strese sokanda hep eşim sinirden yedim hep kendisi asker stres bombası.Zayflayarak önce kendimi mutlu etmek sonrada eşime kayınvalideme kayınpederime kendimi ispatlamak istiyorum eşimin memleketine gittiğimizde komşularının aa bu senede zayıflayamamışın demelerini artık duymak istemiyorum ve bir ömür sağlıklı zayıf olarak yaşamak istiyorum

Son düzenleme: 16 Mart 2011
  16. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Yemeklerden sonra ve yatmadan 1 saat önce şekersiz yeşil çay tüketerek metabolizma hızınızı arttırabilir ve biraz da olsa terleyebilirsiniz. Yeşil çay'ın terletme özelliği kişiden kişiye değişir. Günde 3 bardaktan fazla tüketmeyin böbrekleri yorar ve vücudun su dengesini bozabilir.

Ayrıca yeşilçay yerine salatalara ve yoğurda 1 silme çay kaşığı zencefil'de serpebilirsiniz. Bu da yağ yakma sürecinizi hızlandıracaktır. Piyasa da satılan doğal zayıflama kapsüllerinin hemen hemen hepsinde zencefil vardır.

(Sauna eşofmanları hakkında maalesef bir bilgim yok ama bilgisi olan bir forum üyesi varsa size yardımcı olur sanırım...)

Kırmızı et yememeniz büyük hata! Hafta da 1 kez yağsız kırmızı et tüketmelisiniz. Tavuk ve balık da tüketmelisiniz. Ancak diğer arkadaşa da belirttiğim gibi salam, sosis, kavurma, döner, sucuk, pastırma gibi şeyleri istediğiniz kiloya inene kadar tüketmemenizde yarar var...

Belinizin yan kısımları zayıfladıkça incelecektir... Bölgesel eritemezsiniz.

Şişkinliğinizi ara sıra rezene çayı içerek gidermeye çalışın. Hazımsızlık ve şişkinlik için çok kullanılır. Ancak o gün yeşil çay da tüketmişseniz rezene çayı tüketmeyin. Bitki çay'larının fazlası zararlıdır. (Yoğurda kattığınız zencefil'de şişkinliğe iyi gelir.)

Maddi durumunuz elveriyorsa koşu bandı veya bisiklet gibi spor araçları elbette ki alabilirsiniz, kış aylarında da spor yapma olanağınız olur.

Dans etmekte size yoğun kalori harcatabilir ama hemen ardından dolaba saldırmamak koşuluyla :)

Eşinizin sizi motive etmesi gerekir onu bu konuda ikna edin, yapıcı olması gerekir.

Kendinizi kimseye ispatlamak zorunda değilsiniz, hatayı burada yapıyorsunuz, insanlar sizi olduğu gibi sevmeli. Dış görünüşünüzden dolayı sizi kimse yargılayamaz.

Siz kiloları önce kendinizi sevdiğiniz ve sağlığınızı düşündüğünüz için vermelisiniz. Bunu "ispat" konusu haline getirmeyin.

Kilo vermenin en önemli nedeni sağlıklı yaşamak olmalıdır bir başkasına kendini beğendirmek değil, elbette ki o da önemlidir ama öncelik değildir. Bunu kesinlikle unutmayın derim.

canavar bunu beğendi.
  17. oirpata

oirpata Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    anne,eş
    Yer:
    prag
    benim karnitn ve cla geldi az önce allahımmmm iğrenç kokuyolarrrrrrrrr :/ ve hapların büyüklüğü sece parmagım kadar töbe rabbime bune yaaaaa

18. canavar

canavar Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Teknik Ressam
    Yer:
    Karşıyaka
    alla alla benimkiler miski amber kokuyorlar neden acaba:D

oirpata bunu beğendi.
  19. esdes

esdes Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    3 aydır antidepresan paxil kullanıyordum ancak içindeki sodyum kas gelişimini engelliyormuş bende aniden ilacı almayı kestim.2 hafta kadar oldu ilacımı içmiyorum yine çekingenliğim ,asosyalliğim tavan yapıyor. Kullanmaya devam etsemmi karar veremedim

oirpata bunu beğendi.
  20. oirpata

oirpata Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    anne,eş
    Yer:
    prag
    CANAFARRRR len markadan sanırım :) 115 tl baydım kız :( töbe içmemde diemem of of :(

endes antideprsanları birden bırakma derim.. ve unutma seni sosyalleştiren hap değil kendinsin o yoldan benide geçirdiler lakin 1 ay içinde ilacı bıraktım :) drmm kendi kendine atlatıcak yapıdasın dedi :/

Sayfayı Paylaş