Zayıflamak İstiyorum Yardım Lütfen

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve karti04 tarafından 16 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. karti04

karti04 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar 16yaşındayım kilo problemim var.Boyum 167cm kilom 80.3gün önce spora başladım ancak ordaki hoca bana diyet listesi vermedi.Sadece bilindik şeyler söyledi.(Az ye aksam 7den sora yeme vs.)Bana önerebileceğiniz diyet listesi ve sporda yapmam gereken bişeler varsa lütfen yardımcı olun.Şimdiden teşekkürler...

2. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Daha önceki beslenmeni aralıksız belirtirmisin.

3. karti04

karti04 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Daha önce beslenme programı uygulamadım.Kilomdan da belli olucağı gibi kola,makarna gibi şeylere düşkündüm.

Coyote bunu beğendi.
  4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    açık açık anlat çünkü sana cevap vermeden tavsiyede bulunmadan önce herkez bilsin gun icinde nasıl beslendiğini.

açıkçası senin sorunun insulini birdenbire yükseltmek. Rafine gıdalardan zengin beslendin daha doğrusu hayatında hiç doğru beslenmedin.

Detayları daha sonra sana yazarım. Önce dengeli beslenme nedir onu öğrenmelisin doğru beslenme mesela.

Son düzenleme: 16 Eylül 2010
  5. karti04

karti04 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Evet dediğiniz gibi hayatımda hiç doğru beslenmedim biraz anlatayım...
    Günde 2.5lt kola içiyordum.Çoğunlukla makarna,pilav,patates kızartması,şinitzel gibi kızartmalar ve hamurişleriyle besleniyordum ve aşırı derecede ekmeğe düşkündüm.Arada börekti çörekti vs.Yani kısacası sağlıksız besleniyordum.Ama artık bu gidişe dur demek için spora başladım.Amacım hayatım boyunca spor yapmak ve sağlıklı beslenmek geçici diyetler değil.

6. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    o saydıklarını yeme verirsin :D Dicem de bende kiloluyum :D

7. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103
    Merhaba Karti04,

hoca iyiki sana diyet listesi vermemiş. Verilen diyet listelerinde çoğunlukla 1300 kaloriyi hedef olarak belirliyorlar. Bu diyet bir standart olamaz. 130 kilo bir erkek ile 80 kilo bir bayana veya erkeğe aynı diyet uygulanamaz.
    Sen genel olarak beslenmeyle ilgili araştırma yap.
    Aslında bu forumda herkesin (umuyorum) beslendiği gibi beslen. Yani proteyin ( et, yumurta, süt ürünleri, balık) ağırlıklı ve basit karbonhidratlardan kaçın ( şeker, un, aşırı meyve...). Karbonhidratların çok zincirli ( yulaf ezmesi, tam tahıl ekmek, tam tahıl prinç, tam tahıl makarna) olmasına dikkat et ama miktarını az tut.
    Bu bir diyet değil yaşam tarzı olmalı, yoksa çok zor.
    Başaracağına inan. Vücut yapısını beğendiğin bir kişinin resmini her gün görebildiğin yere as. En az 4 litre su iç. Yemekten önce ve yemek esnasında su iç. Öğünlerini planla, yani yarın sabah, öğlen, akşam....ne yiyeceğini önceden bil.
    Zayıflama market alışverişinde başlar. Sana şişmanlatan şeyleri eve sokma. Diğer ayle üyelerinede rica et onlarda seni desteklesin ve seninde bildiğin Cola, çikolata,kek...şeyler almayın.
    Başarılar diliyorum

extreme_sports ve karti04 bunu beğendi.
  8. karti04

karti04 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar tavsiyelerinize uymaya çalışıcam ve inşallah başarıcam..

9. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ilk başta kolayı, patates de dahil olmak üzere her türlü kızartmayı ve hamur işlerini durdur...vücudun şöyle bir kendine gelsin...bir hafta böyle yap...vücudun bunların yokluğuna alışsın...kendine gelsin...

asıl diyete sonra başlarsın...

10. muro-van-kenobi

muro-van-kenobi Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    murat
    Yer:
    ankara

Bunlara ek olarak;
    her 2.5-3 saatte bir birşeyler ye ara öğünlerde 1 er meyve ye....
    3-4 litre vücuduna göre gün içinde su iş kalkar kalkmaz 2 bardak su iç
    sosis salam sucuk pastırma yeme.... :(
    gerisi gelir bunu hayat standardı haline getir moralini yüksek tut. Yakında her gören oo sen kilo mu verdin diyecektir. ;)

11. karti04

karti04 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    çok saolun arkadaşlar tavsiyelerinize uyarak ve spor yaarak 1ayda 7kilo verdim tekrar teşekkürler:) mücadeleye devam:)

extreme_sports bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş