Zayıflamada protein ve aminoasit etkileri ??

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve 3gen tarafından 8 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

1. 3gen

3gen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba!

Kilo aldığım için 2 ay önce tekrar salonun yolunu tuttum.Düşündüm taşındım zayıflamak için nasıl bir yol izleyeyim diye.Sonra kas hacmimin eskiye oranla azaldığını gördüm.Baktım ki eskiden olmadığı kadar artık yağlar kalça bölgelerine birikmeye başlamış.

Düşündüm ! Ne kadar kas hacmin varsa vücut o kadar yağ yakar ve metaboliaman hızlanır dedim.Gittim protein tozu ( %80 proteinli olandan ) ve amino asit aldım.Başladım spora.Ki bende bu gidalar çok çabul sonuç veriyor.Bir ay sonra baya bi hacim kazandım.(eskidende bb yaptığım için vucut alışkın ) .

Sonra millet dedi sen ne yapıyorsun.Gittikce gelişiyorsun zayıflıcana.Yağ hacmi almıyordum belden bunu biliyorum ama yağda azalmıyordu belden göbekten .

Sonra tekrar düşündüm ne yapalım diye.Suplementleri bıraktım.
    Bundan sonraki programım şöyle oldu: Normal karın hareketlerini yaptım sonra süper sete definasyona giriyordum.20 tekrar la Örneğin 4 göğüs aletine peş peşe hiç durmadan girdim.
    Bi baktım gerçekten zayıflamaya başladım.

Şimdi esas konu şu: Zayıflarken kas kaybetmek istemiyorum.Şimdi diyorum antramandan sonra amino asit alım diyorum ama sonra ya kilo aldırırsa diye aklıma geliyor.(çünkü önceleri öyle oldu) Protein alsam diyorum ondan da korktum.Yoksa diyorum ki definasyonu bırakayım suplementsiz normak BB yapayım diyorum ama bu seferde ya şu anda iyi giden zayıflama durarsa diye huylanıyorum.

ARKADAŞLAR SİZ NE DERSİNİZ.AMİNO ASİT KİLO ALDIRIRMI.pROGRAMI N ASIL YAPAYIM..

2. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    Önce ne yapmak istediğine tam karar vermelisin. Zayıflamak mı istiyorsun? Hacimlenmek mi? İkisi aynı anda biraz zor. Mesela ben önce yağlı dönemi seçtim, bolca besin değeri yüksek, protein bakımından zengin, seçkin yiyeceklerle azar azar paso yedim..Kilo aldım ama aynı zamanda çalıştığım için hacimlendim.

Sonra tatmin edici seviyeyi yakaladığımı ve kas kütlemin arttığını düşündüğüm zaman programımı performansa çevirip diyetle çalıştım. Metabolizmamı hızlandırmak için öğün sayısını artırıp, Haftanın 2 günü koşu yaptım..

Sonuç ise şimdi oldukça tatmin edici..karın kasları çıkmış, hacimli birvücut..Unutma ne yapmak istediğine önce karar ver sonra ise ne kadar kaslı bir vücut istediğine gel..;)

3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Supplement yağ yapar diye bir kaide yok. Doğru kullanılırsa gainer kullanarak bile yağ yakmaya devam edebilirsin.
    Bulk mantığının temeli zaten yağlanmaya dayanmıyor. Bulkta da amaç yağsız kas kütlesi yapmak. Yalnız orada birincil amacın kütle ve güç artışı olduğu için katı karbonhidrat diyetine girmiyorsun fark bu.
    %80'lik whey eğer vücudun şekeri zor metabolize ediyorsa, içindeki laktozdan dolayı amacına uymayabilir. O da aşırı dozlarda. Ama aminoasitin yağlanmaya sebep olması mümkün değil. Kas kütlemi kaybetmek istemiyorum demişsin. Bunun için kas yıkımını azaltman gerek. Bu noktada kurtarıcın zaten amino asit desteği. Yağ yakmak için yapman gereken yüzlerce mekik ve abartılı tekrarlı setler değil. 20 tekrarlı setler kas kaybına sebep olacaktır. En azından her bölgede bir press hareketini ağır gir. Ve 12-15 tekrarlı setlerde de o tekrarı ancak bitirebileceğin ağırlıklar kullan. Ayrıca mide hareketlerini de boş mekiklerden çok cable crunch gibi gerçek gerilim sağlayan hareketlere çekmeni öneririm.

4. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul

Cable crunch nedir SCHWARZXX ?

5. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Egzersiz bölümümüzde mevcut ;)

https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=291

6. 3gen

3gen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anlaşıldı !

O zaman amino asit kullanımına devam edeyim bir de normal setlerle BB yapayım.

Benim aklıma takılan etraftan duyduklarım var:

1- Amino asit ileride bırakınca yağ yapıyormuş.Doğrumu ??

2- Bir çok yerde bölgesel zayıflamanın mümkün olmadığı anlatılır.Yani sadece karın bölgesinden sadece zayıflama mümkün değil.O zaman niye salonlarda dolu karın haraketi verirler.Karın haraketleri boşa o zaman.Çoğu kişi sıkılaştırdığını söylüyor butür haraketlerin.İyi de karın da zaten 5 kilo yağ varken yağın altı sıkı olsa ne yazar.

Ben ce karın haraketleri zaten göbeği olmayan birinin kaslarını şekillendirmek için kullanabileceği bir sistem.

Esas karın eriten haraketler tecrübelerime göre bol bol koşu bandında koşu yada yürüme , bol bol bisiklet , bol bol diyet ,birazda yağ yakımını hızlandırmak için kas yapma..

SİZ NE DERSİNİZ.YORUMLARINIZI BEKLİYORUM...

7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    aminoasit alımını kestikten sonra vücudun yağ bağlaması bir efsaneden ibaret..
    vücut sadece ve sadece tek bir olaydan sonra kütle artırmaya (yağ birikimi bunun içindededir.. çünkü bütün kütle artışları yağ birikimi demek değildir) başlar: alınan kalorinin verilen kaloriden fazla olması.. daha dogru bir deyişle alınan kalorinin "kullanılan kaloriden" fazla olması..

bölgesel zayıflamanın mümkün olmadığı doğru.. kilo verirken yak yaktığımız bölgeler büyük oranda genetik farktörlerle alakalı.. mesela bazı insanlar göbek bölgesini eritmekte zorlanırken bazıları ise kalçalarının veya bacaklarının çok yağlı olmasından şikayet ederler..

bu durumda verilen karın hareketlerinin amacı bölgesel yağ yakımından ziyade o bölgenin sıkılaştırılması ve daha hoş bir görünüm kazanmasından ibarettir.. kas kütlesi artan ve sıkılaşan bir bölge (özellikle mide) sahip olduğu yağ oranını daha az ve daha şık gösterir..
    tabi bütün bu mide çalışmaları kardio ile eş zamanlı olduğundan vücut bir yandan yağ yakarken (bölgesel değil) mide bölgesi de şekillenmekte, sıkılaşmakta ve daha hoş gözülmektedir.. yani birbirini destekleyen 2 süreç gerçekleşmektedir..

Sayfayı Paylaş