Zayıflama & Kas gelişimi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve toor21 tarafından 21 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. toor21

toor21 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar :) öncelikle iyi forumlar.

Boyum: 1,78 ( daha fazlada olablir 2 , 3 CM tam ölçemedim)

Kilo: 100 ( Fazla Beni Bayağı Terletiyor , Terlemem bu kilolardan oluyor büyük ihtimal , Normalde Bi problem yoktu )

Bu Arada 1996 Kasım doğumluyum. Şuan Lise3 ' e Geçtim.

Fazla Kilolu İnsanlar Gibi Ağır biri değilimdir , Mesela Kavgada Kilolular Ellerini Kaldıramaz , Yani ağırlardır bende pek öyle birşey yok.

Beni otobüs ,metro gibi yerlerde ter basıyor genelde :) , Sanırım kendimi Sıkıyorum . , geriyorum .

Ve Arkadaşlar Evde koşu bandı var ve ben üşeniyorum koşmaya en fazla 20 dk oda bazen tam diyorum zayıflayacağım bi gün 20 dk koşuyorum ve dahası yok :)

Fazla Yemek yemediğim zamanlarda olsa illaki spor şart sporsuz kilo vermek zor sanırım. Hatta verilmez bile diyebiliriz.

Evde 5 kiloluk 1 çift dambıl var ( Tanesi 5 kilo )

Koşu bandı var dediğim gibi.

Ve birde karın kası için bi Alet Var Buyrun resmi.

Bu Aletle Tam olarak nasıl bir hareket yapabilirim ve çok etkili olurmu. hangi bölgeleri geliştirir.

Ve Arkadaşlar Nasıl Kilo Verebilirim , Uygun bi Liste Gibi birşey önericek arkadaşlar varmı Çok gerekli. Terlemekten , Kilodan bıktım.

+ Evdeki Aletler İle Nasıl Kas gelişimi Yapabilirim.

Ve Diğer Bi Soru olarak : Boks Sporunda Burun Kemiğinin Alınması gerekiyor bu şartmıdır ve 1 yıl sonra müsabakalara katılırkenmidir...

+ Kiloma Uygun Hangi Sporları yapabilirim.

şimdiden Teşekkür Ederim Arkadaşlar Umarım Hepsine Güzel Cevaplar Verirsiniz...

bench_O

2. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba bazı sorularına cevap verebilirim. Öncelikle kilo vermek istiyorsan sabırlı olman ve iradeni koruman gerek. Düzenli olarak cardio yapmalısın yanlız cardio süresinin uzun olması gerek minimum 40-45dk... Sağlıklı beslenmeye gayret etmelisin trans yağlardan,karbonhidrat,şeker,un(siyah ekmek yiyebilirsin 1 dilim veya 2 dilim),tuz bunlardan uzak durmalısın bol su içersen daha iyi olacaktır. Acıktığın zamanlar salata,elma senin için iyi bir doyurucudur. Protein ağırlıklı beslenirsen senin için daha iyi olacaktır ayrıyeten kas inşaasında yararı olacaktır. Sabah kalvaltını eksik etmemelisin her zaman vücuduna ilk giren yiyecek hafif bir şey ve protein yüklü bi besin olması gerek.(kahvaltı tarzında) örneğin lor peynir,light beyaz peynir,yumurta beyazı(oldukça tok tutuyor beni) vb. ek olarak her gün yoğurt yiyebilirsin(light) Meyve tüketebilirsin. Karpuz,Şeftali,kayısı bağırsakları çalıştırır, Karpuz vücuttaki suyu atar(fazla olmamak şartıyla tüketilmeli)

Dumbell'larla Flexor hocanın vermiş olduğu idmanları yapabilirsin https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-dumbell-ile-al-ma-t13409.html

Yapabileceğin spor hakkında bir kaç fikir verebilirim.

Body buildingde binevi kilo sana avantaj olabilir ama dezavantajlarıda vardır tabiki. Kısacası benim gibi kilo alma derdin yok yani :). Eğer fit bir vücut sahibi olmak istiyorsan Body Building gerçekten herşeyi halleder başta sölediğim gibi sabır sabır sabır başka bişey değil.

Umarım yazdıklarım ufakta olsa yardımcı olmuştur.Biliyorum konuyu okuyan tüm arkadaşlar yardım etmek isteyecektir ve sölediklerime artı olarak eklemeler yapacaklardır.

3. toor21

toor21 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler :)

Fakat Sabah öğünleri gibi , Öğlen , Akşam'da Ne Yemeliyim.

Ve koşu bandında hangi hızda ne kadar süre ve ne zamanlar koşmalıyım :)

Bunlar gibi yanıtlar alabilirsem güzel olur gerçekten.

Ve Dambıl kaç set kaç kere felan onlarıda yazabilen olursa sevinirim veya ekstra hareket verebilirsiniz.. Hızlı bi şekilde Zayıflamak istiyorum tabi sabır diyorsunuz ama ben dediğim gibi üşeniyorum devamlı yapmam gerek zevkli bi hale getirebilsem iyi olucak :)

4. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
  5. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Koşu bandında düşük seviyeden yüksek seviyeye çıkmalısın örneğin 10dk 5 hızla 10dk 6.5 Hız gibi...ve hızlı zayıflamak sağlıklı değildir. Bence forumu biraz karıştırmalısın sorularına daha sağlıklı cevaplar alıcaksın.

6. toor21

toor21 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Hmm. Peki bu Resmini Koyduğum Alet Pek işe Yararmı , nerelere yarar :)

Ve Boks , Kickbox Gibi Sporlara Başlayabilirmiyim Yani Bu Kilo Bi Engelmidir ve

Bu Sporlarda Burundaki Kemiği Aldırmak Şartmıdır ?

7. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Resmini koyduğun alet sadece karın kasında işe yararkilo vermende v.s işe yaramaz.Evde aletiniz yoksa ya dışarıda koşu,yürüyüş veya oda olmazsa merdivenlerde çıkıp inin.

8. toor21

toor21 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Koşu Bandı Var işte üşenmesem koşucamda :D

Diğer sorularıda Cevaplarsanız anlayan arkadaşlar iyi olur :)

9. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Fit bi görünüme sahip olduktan sonra kickbox/box'a başla derim.. Vücuttaki yağı at.. Vücudunu kas ile inşaa et :) Kickbox/box'ta temelin sağlam olması gerekir değil mi?

10. toor21

toor21 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler Fakat Bu Kilo Şuanda felan başlasam bi Engel olurmu yani Bu sporlarda Belli bir kiloya kadarmı öğreniliyor.

Ve Bu Kickbox/Box da Burun kemiği aldırmak şartmıdır.

11. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Tabi ki ufak tefek dezavantajları olacaktır. Tıkanma,aşırı terleme vs. ayrıca tanıdığım çok insan 100-120KG'da başlayıp 85lere düşerek fit ve adeleli bi vücuda sahip oldular... Kickbox/box'da kemik aldırmak şartmıdır dersen orasını tam bilmiyorum ama 1 saat önce eski boxör bir arkadaşla muhabbet ediyorduk antrenörü ona burun kemiğini aldır demiş ama o 6 sene boyunca burun kemiğiyle maçlara girmiş tabi nekadarı doğru bilemem açıkcası.
    Son olarak Kickbox ve box'un da dezavantajları var kickbox ve box'la ilgilenen arkadaşlar Apaçi Serkanı bilirler. Bugün salonda onla muhabbet ederken kickbox'u neden bıraktığını sordum oda aynen şu cevabı verdi '' Kickbox'ta kafaya aşırı şekilde darbe alıyorsun ve zamanla kulak kristali kaymaya başlıyor kristal kaydığı zaman çok zorluk çekiyorsun kafana ufak darbe bile alsan başın dönüyor bayılıcakmış gibi oluyorsun gibi sözler söledi ''

12. toor21

toor21 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Hmm. Sokakta Savunabilme Düzeyine Gelmek Yeterli olur tabi disiplinle beraber yani kendini kaybetmek yerine düşünerek dövüşmek :)

13. toor21

toor21 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Başka Yorumlarıda Alablirim Günceldir :)

14. violent36

violent36 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    5 para etmez bi ürün bunlar insanları kandırmak ıcın tasarlanmıştır. 80 lıra verıp ab rocket twister aldım bunların en iyi ve en kalitelileri doğal mekik kadar geliştirmiyor.. yani size diyeceğim üşenmeyin doğal mekiğe devam

15. toor21

toor21 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Bana Sabah şunu , öğlen şunu , akşam şunu Yiyeceksin. , şu zaman şu spordan bilmem ne kaç tane yapacaksın boyle bi tarif verecek yokmu yoksa dışına çıkıyorum :)

16. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Biraz forumu araştır derim :)

17. toor21

toor21 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    :) tam istediklerim yok veya bulamadım :)

18. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Dietisyene gidebilirsin :)

19. toor21

toor21 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Onlar Çok uğraştırıyor O Yüzden buradan istiyorum :)

20. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Ozaman bu spora başlamana gerek yok eğer bazı şeylerle uğraşmak istemiyorsan :)

Sayfayı Paylaş