Zayıflama Günlüğüm ( Önceki-Sonraki)

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Dr.Science tarafından 30 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Merhaba arkadaşlar
    110 kilo olarak başladığım bu serüvene şimdi 95 kg olarak devam etmekteyim :D Boyum 188.
    Burada günlük beslenmemi,antrenmanlarımı ve İnterval kardiyo çalışmalarımı ve büyük ihtimalle (peder den izin alabilirsek :lol:) kullanmaya başlayacağım weider l carnitine 500 mg hakkındaki görüşlerimi paylaşacağım.

2 yıl önce yaza girdiğimizde 110 kiloydum.Eve koşu bandı aldırttım ve kendimce koşulara yürüyüşlere başladım ve o yaz 100 kiloya kadar indim.Öncelikle 100 kiloya indiğimde kendimle gurur duyuyordum.Okul başladı ve ben farkettim ki 100 kilo da az değil :D verilen 10 kilo olunca kendinizi bir anda filinta hissediyorsunuz.:)Evet okul bitti ve yaz tekrar başladı.Fen Lisesi öğrencisi olduğum için diğer liselere göre biraz daha fazla çalıştığımızdan dolayı bayağı yoruldum.Özellikle matematik olimpiyatları beni ve takım arkadaşlarımı çok yordu.Biraz dinlenmek lazım dedim ama bir şeyi unutmuştum.Yaz için hedeim vardı 85 kiloya inmek.
    Rüyamda gördüm bu hedefimi :D tekrar spora başladım ve siteyle yaptığım araştırmalar sonucu tanıştım.

Özellikle Masteer Hocamızın çevirdiği makaleler (Yağ yakımıyla ilgili) benim bodyle tanışmamı sağladı.Eskiden amacım önce yağ yakıp sonra bodye başlamaktı.Ama sürekli kardiyovasküler çalışma bir süre sonra stres durumuna soktu.

Ardından yaptığım diğer araştırmalar tempolu yürüyüş değil de koşuyu öneriyordu yağ yakımı için.Set set koşu.Çok mantıklı dedim interval koşu için.1 haftadır interval sistemle koşuyorum 4 gün koşu 3 gün body olmak üzere ve geride kalan 5 haftada verdiğim 5 kg var.Belki daha fazla verebilirdim ama yemeğime fazla dikkat etmiyorum galiba. :D

fotoğraflarımı paylaşmak istiyorum.ilk 2 si 100 kilo halindeyken çekilmiş fotolarım.Diğer 3 ü de bodye ve tekrar kardiyoya başladıktan sonraki fotolarım.

Ve önceden giydiğim keten şortum ( 110 kiloyken) bol geliyodu ve 2 küçüğünü aldım.Şimdi de yeni aldığım çok bol geliyor ve üstümden düşüyor hadi hayırlısı.İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.Her gün yazmaya devam edeceğim haftada bir de foto atacağım :)

bench_Obench_O

Bu arada size çalıştığım programı da vereyim.Her türlü öneriye açığım. Bu yüzden açtım bu konuyu.

1.gün
    1)Bench Press 5 set (12-10-8-8-10)
    2)Butterfly 3 set (10-10-10)
    3)Arnold press (10-10-10) 5 er kiloyla
    4)Lateral (10-10-8) 5 er kiloyla
    5)Barbell Curl (10-10-10)
    6)Dumbell Curl (10-10-10)
    7)Hammer Curl (10-10-10)
    8)Triceps Pushdowns(10-10-10)
    9)Wide Grip Lat Pull-Down (10-10-10)
    10)Seated Cable Row(10-10-10)
    11)Leg Extensions ( Canım istediğinde 10-10-10)
    12)Leg Curl (10-10-10)

Karın kasları içinde ısınma sonrası çalışıyorum :D

2. gün off

3.gün aynı program

4. gün off

5.gün aynı

6.off

... ( gün aşırı )

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 30 Temmuz 2010
  2. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Okuduğun okuldan ve düşürdüğün kilondan azimli biri olduğun belli oluyor 110 kgdan 95 kgya düştüğüne göre bu yazki hedefine de ulaşacağına inanıyorum
    iyi çalışmalar..

Dr.Science bunu beğendi.
  3. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    teşekkür. ederim azim ve kararlılık en büyük parçası bu işin:)

hbarin bunu beğendi.
  4. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Pederden weider l carnitine için izin çıkmadı :S :D supplementsiz devam edecez demek ki yolumuza :D zaten supplementlerden aman aman bir etki beklemek yanlış olur.

Az önce 20 dakikalık interval kardiyomu tamamladım nabız bayağı yükseldi.Tepemde ışık olduğu için gücümü tüketti açıkçası.Vücuda yorgunluk çöktü ve bıraktım koşuyu.Ama şimdi kendimi çok enerjik hissediyorum.Yağlar mı yanıyor dersiniz :D

5. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Sadece göğüs ,kol,bacak çalışıyorsun.Hem de aynı gün,hemde haftada 3 kez.1 yıldır foruma üyesin ama pek incelememişsin sanırım.Antrenman bölümündeki programlarla kendininkini karşılaştırmanı tavsiye ederim.

Verdiğin 15 kg için tebrik ederim.Umarım azmin ve hırsın devam eder.

6. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    düşüncen için sağol da yeni başlayanlar için flexor hocam bu programı vermiş.Üstüne sadece hammer curl ve dumbell curl ı ekledim.Bi yanlışlık olduğunu düşünmüyorum.Bugün 12. antrenmanımı bitireceğim ve 2. ay programına başlayacağım.

7. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    2-3 gündür internette bi arıza oldu.Özür dilerim.2 ağustos doğumgünümdü 2 gün önce doğum günümü kutladım bu arada :D tüm arkadaşlarım bu kadar kiloyu nasıl verdiğime şaşırdı.İlk defa hediye gelen t-shirtler oldu.

Bu 2 günde interval koşuya devam ettim.Hele hele dün sabah yaptığım interval koşu ( saat 00.00 ı geçti :D ) müthişti.Isındıktan sonra 6 hızında 1 dk yürüdüm.Sonra 7 de 1 dk 9 dk 1 dk ve bu şekilde 25 dk koştum.Vücudumu alev aldı resmen :D nerdeyse buhar çıkacaktı. :) Koşumu bitirdim. Vücut sıcaklığım o kadar yükselmiş ki duş alırken (soğuk suyla) koluma değen su aşağı inene kadar ateş gibi oluyordu.Koşuyu yaptıktan sonra da bir şey farkettim.Kaslar müthiş bir şekilde görünüyor.Özellikle 1 aylık çalışmam işe yaramış.Göğüs ler müthiş bir görüntü alıyor ve karın kasları çok seksi duruyor.Boyum da uzun olduğu için bu görüntü herkesin hoşuna gidiyor.

Dün ağırlık antrenmanımı da yaptım.Biraz verimsiz geçti karın kasları dışında.Alt karın kaslarım bayağı ağrıyor.Hapşurunca bile.En problemli bölgem alt karındı yavaş yavaş sıkılaşacak demek bu :)

Pederi l- carnitin konusunda ikna ettim.Tecrübelerimi yazacam.

Sormak istediğim bir soru var arkadaşlar.Patlamalı ağırlık çalışmasını anlamadım.Bilenler cevaplarlarsa çok mutlu olurum.

Bugün sabah koşumu yapacam ve akşam tekrar günlüğü yazacam.Yediğim her şeyi de yazacam.Bana beslenme konusunda biraz kızacaksınız galiba.O konuda da önerilerinizi almak istiyorum.Herkese iyi geceler tatlı rüyalar ve bol torpiller :)

8. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    carnitine yağ yakımını arttırıp enerji üretimini destekleyen bir enzimdir, egzersizden 1 saat önce almanı tavsiye ederim.

Dr.Science bunu beğendi.
  9. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Arkadaşlar dün de interval koşumu yaptım ve yine müthiş hissettim kendimi. :D

Dün biraz yorucu geçti.Hem cenazemizden dolayı hem de 3 kuzenim hastaneye kaldırıldı.Onlarla uğraşmak zorunda kaldım.Ama herkes iyileşti çok şükür.

Kilo veremedim arkadaşlar.Hatta yarım kilo filan almış gibi gösteriyor tartı.Demek ki yine set noktasına geldim.Set noktasına geldiğimizde vücut kıtlık olarak algıladığı için yağ miktarını artırıp metabolizma hızını düşürür.Benim yapmam gereken kardiyo miktarını artırıp yediğim yemeği de artırmak.Böylece kıtlık olarak algılamasını önlemiş olurum.

Yeni kardiyo programım: Sabah 25 dakika interval koşu
    Akşam 25 dk tempolu yürüyüş

Bugün ağırlık antrenmanım var ve ilk ay bittiği için Flexor hocamızın yazdığı 2. ve 3. ay programına geçeceğim.Bugün halsiz hissediyoum kendimi dolayısıyla koşu yapmayabilirm yaparsam da hafif tempolu olur.

Şimdiden teşekkür ederim iyi günler :)bench_Obench_O

10. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Sabah 40 dakikalık normal kardiyomu yaptım.335 kalori verdim.

Sabah 3 dilim bülbül yuvası yemiştim :D napiim canım çekti :D

Öğle yemeğinde pataesli etli yemek yedim.Ama küçük tabaklardan 1 tabak :) yanında 1 kase yoğurt

Ağırlık çalışmasına gittim.Koşu ve Kültür fizik çalışmasından sonra 2.ay programına başladım.Kanatlarım bayağı ağrıdı.Demek ki kanat eksiğim varmış :)

Eve geldim bayağı acıktığımı hissettim.Su içtikten sonra Açlığım gitti.Demek ki bazen insan açlıkla susuzluğu karıştırabiliyor ve ara öğün olarak 1 portakal yedim.

Biraz sonra denize yüzmeye gidiyorummmm :)

ve bu cumartesi kilomu tekrardan yazacam.

11. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Azim +carnitine seni forma sokacak bence kısa sürede :)

12. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Yüzmeye gittim.Batak da oynadık.Oynadığım kuzenlerimin 3 ü de doktordu.Bana aferin iyi kilo vermişsin dediler.Şimdi de fıstık fındık yedim.Kalbim çok hızlı atıyor dumbelllls

13. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Fotoğraf ekliyim biraz fırından yeni çıktı sıcak sıcak :D sırt bölgemdeki değişim gayet hoş olmuş :)

Ekli Dosyalar:

14. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    bugün kendimi çok kötü hissediyordum.Vücut çok aç kaldı.Ateşim 39 dereceye çıktı ve şu an çok şükür gayet iyiyim.

Her şeye rağmen sporumu yaptım.401 kalori verdim ve 5 kmlik yorucu bir yürüyüş yaptım.Hızım ilk 4 dakka 6 ydı.son Geri kalanda ise 6.6 ydı.

Ve aldığım kiloları bugüün vermişim.Tartı öyle gösteriyor.Kabızlık vardı galiba.Yeşil çayla boşalttık depoyu affedersiniz :D ve moralim süper zayıflamaya devam kas yapmaya devam.

Sabah (12:00 de :D) menemen yedim.

Öğlen 1 kase sütle cocopops yedim.Çok açtım.Evde bişi bulamadım ve bizimkiler evde değillerdi.( saat 16 da )

Akşam da bi güzel barbekü keyfi yaptık.Ama ben 1 dilim tavuk ve salata yedim.Hastalığımdan dolayı fazla aç hissetmiyordum.

Biraz konuyla ilgilenirse çok hoşuma gidecek.Şİmdiden teşekkürler :)

Ekli Dosyalar:

15. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Arkadaşlar 2 gündür çok feci ateş içindeydim.Zaten Hatay'da havalar 35 derece filan. deniz kenarı olduğu için nemden ötürü hissedilen 50-55 derece :( Benim de ateşim 39-40 arasında gidip geldi.Çok şükür iyileştim.Ağırlık antrenmanımı tamamlayamamıştım dün.Kaslarım çok kötü ağrıyordu ve kemikler desteklemiyordu.Eklemlerde de ağrı vardı çünkü.Bu 1 hafta doğru düzgün egzersiz olmadan geçecek.Biraz dinlenmem lazım.Tam iyileştikten sonra bomba gibi başlayacağım.Bu arada kilom 94 95 arasında gidip geliyor.İyi geceler.

16. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Kışın nasıl bulk yapacağınla ilgili bi fikrin varmı?

Bence ideal kilona ulaşmadan bulka başlama definasyonda çok zorlanırsın..

17. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Bulk la ilgili bir şey dediğimi hatırlamıyorum rambo16.Yediğim şeylere bakıp diyorsan yanlış anlaşılma olmuş herhalde.

Bu arada kilom 94 e indi.Hastalık tamamen atlatıldı.Kardiyo ve ağırlık çalışmalarına tekrar başlayabilirim.

Şu an saat 12.Yeni uyandım ve foruma yazıyorum.Daha hiçbir şey yemedim.Biraz sonra ağırlık antrenmanına gidecem.Ama önce biraz kardiyo yapacam.

18. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    aç aç pekte yüklenme derim..

19. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Haklısın kahvaltımı yaptım 15 dkika sonra kardiyomu yapacam.Ardından salonun yolunu tutacam.Bugün karın kaslarını bayağı zorlayacam.Özellikle alt karını.

20. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    kas kütleni arttırmaya çalışmanı öneririm.
    kardiyoya epey önem veriyorsun anladığım kadarıyla, ama ağırlık çalışmasını da önemse.
    antrenmanların gayet sert geçsin, lay lay lom idman yapma..
    en önemlisi de beslenme, beslenme iyi değilse çok beklentiye girme...

Dr.Science bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş