Zayıflama Çalışmasına Önerisi Olan Var Mı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve chequley tarafından 22 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. chequley

chequley Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar, yaşım 18, geçen yaz 130 kiloydum ve 28 kilo vererek (2 Ayda Yüksek Çalışma Sonucu) 102 kiloya kadar düştüm, sonraları sınavdır felan biraz saldığımdan 11 kilo kadar bi ağırlık artışı oldu. Geçen yaz ki hırsım bu yılda benimle ve son damlasına kadar lakin çalışmalarım geçen yaz olduğu gibi spor salonunda değil evde olacak. Geçen yaz yapığım programda hem kardio hem body vardı (kilo verirken kaslarımdan olmayayım diye) ve hergün çalışıyordum, şimdi ise sadece akşamları 25 şınav 4x30 mekik ve Twist&Shape diye bir alet ile 2500 adım (37-38dk) hızlı tempo çalışıyorum, 15 kiloluk dumbelller ile kol çalışıyorum üstelik çok sıkı bir diyetteyim
    (ekmek, şekerli ve yağlı yiyecekler yok, sabahları bir bardak çay + 1-2 domates dilimi + Salatalık yiyorum. Öğlenleyin artık ne varsa ekmeksiz yoksa elma. Akşam yemeği bir adet salatalık yada elma yiyorum ve bol su içiyorum.)
    Şimdiki ölçtüğüm boy kilo değerlerini vereyim.

Bel: 115 cm (Göbek Dahil)
    Baldır: 75 cm
    Göğüs: 115 cm
    Pazu: 45 cm
    Kalça: 120 cm
    Boy: 189 cm
    Kilo: 113.3 kg

Benim asıl problemim(lerim) pazu üst deride yağ bulunma, baldır, kalça ve jinekomasti(olmayabilir)
    Bunlara yönelik çalışmalar mevcut mu? benim çalışma stilim yanlış mı? Eleştirilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleme: 22 Mart 2010
  2. Kurt_Coban

Kurt_Coban Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    çok genel olacak ama ilk olarak beslenmeni düzenlemelisin. o vücut için kahvaltı zayıf ayrıca ara öğünler yok. bu şekil verdiğin kiloları geri almak kolay olur. 6 öğün beslenme olmalı, şeker krizlerine karşılık her gün meyve olmalı, kahvaltı günün en zengin öğünü olmalı, öğün miktarı akşama doğru kademeli olarak azalmalı...bir de bi kalori hesabı yapıp aşağı yukarı bi kalori miktarı belirleyerek beslenirsen daha sağlıklı olur.

biraz forumun beslenme bölümlerini oku, eminim birçok soruna cevap bulacaksın.

chequley bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş