zayıfladım fakat güç kaybım var YARDIM

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mecbur tarafından 2 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mecbur

mecbur Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Herkese iyi günler,
    Yaklaşık 4 senedir kıck boks - muay thai yapıyorum,
    boyum 184
    kilom 94'tü 77 kadar düşürdüm şuan 77 kiloyum yanlız diyet yaparken çok kas kaybı yaşadım gücümde tükendi...
    kilomun 75 olması lasım ve guç toplamam gerekiyor kiloyu yavaş veripte kasta yapabilirmiyim..?
    ben protein tozu ws bişi düşünüyorum ama nasıl olur bilmem hiç kulanmadım hep doğal beslendim.
    yağ yakıcım var ama başka bi ilaç kulandığımdan o yağ yakıcı kulanamıyorum...
    nasıl bir beslenme ve antreman yolu izlemeliyim ???
    şuan her gün 100 üst mekik 100 alt mekik çekiyorum dahada zorlamıyorum
    iyi beslenirsem 300 üst 300 alt yapabilirim
    Önerilerinizi bekliyorum...

2. okko

okko Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Dostum bence beslenmeni artık yoluna koy öğünleriin ayarla ve protein alımını düzenle derim ben yani gün içerisinde tavuk ve balık tüketerek protein ihtiyacını karşılarsın karbonhidrat alımınıda sitedeki bilgilli arkadaşlarımız anlatırlar. Tebrik ederim azmin için bu arada hangi yağ yakıcıyı kullandın

3. mecbur

mecbur Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    yağ yakıcı hiç kullanmadım bi arkdaşta vardı ondan aldım ama kullanmak kısmet olmadı.dediğim gibi bi ilaç kulanıyorum doktor yağ yakıcı içme dedi.
    Teşekkürler....

4. kaptandd

kaptandd Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    korkmaz
    Yer:
    istanbul
    kardeşim dur yavaşla çünkü beslenme ve antreman ikisi bir ikilidir eger cok iyi beslenip cok egzersiz yaparsan kas kaybı olur ve güç kaybı yaşarsın ve bunu toparlamakta cok zor olur egzersizlerini randımana koy ve egzersizden öncede kaslarını korumak amaçlı karbonhidrattan zengin bir besin ye 2-3 saat önce ama abartma tabi :D 1 prosiyon 200gr peynirli makarna olabilir ardından egzersiz yaptıktan sonra 24 gr cıvarında kaliteli protein al bu whey protein yada 150-200 gr tavuk göğsü olabilir bunun yanında beyaz ekmek le ye yağ alma cunku 2 saat içinde protein sentezi maksimumdur ve sen yağlı beslenirsen yağ miğdeden geç boşalır ve kana geç ulaşır onun için doğal yoldan kas yapacaksan bunları iyice araştır yanında yağ yakıcı ne kullanıyorsun birçok yağ yakıcı zaten vucut tarafından sentezleniyor carnitin gibi gerek yok dısarıdan almaya ve yağ yakmak istiyorsan agırlık çalışmakla felen zor verirsin 30 dk ila 1 saat arasında v02 max %70-80 yogunlugunda antreman yapmalısın en iyi boyle yağ yakarsın.
    dahada açarsam vucut ilk kaslarda hazır olarak bulunan glikojenleri tüketir sonrasında karaciğere yüklenir sonrasınında laktik asit yoluna başvurur sonrasında ekzojen kaynaklar ve endejenlere başvurur ki bunlar yağlardır ve araştırmalara göre 2 dk kadar yağ yakımı cok azdır ama 20 dk dan sonra &95 oranında vucut yağ yakar ve 30 dk ve sonrasında &98 ulasır ama unutmaki yağ yakımı için ateşleyici olarak karbonhidrat gerekir onun için cok hızlı koşmak yerine yavaş koşki glikojen depoların azalmasın bitmesin ardındanda proteinli beslenirsen mitokontride yağ taşıyıcı ve yakıçı proteinlerin sentezi artar ve daha cok yağ yakarsın :D daha fazla bilgi istiyorsan teşekkür et butonuna bas ( bu arada bu teşekkür et butonu nerede ? :) )

mecbur ve okko bunu beğendi.
  5. mecbur

mecbur Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    çok teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş