Zayıflık ve hacim ile ilgili. . .

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve enter33 tarafından 16 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Evet net bir soru soruyorum. 180 61 kg ım. 5. ayım bitmek üzere programımı değistirdim. Ama hocam, ısınmadan sonra tek set gir ağır gir diyor. Bende ağır ama 3-4 set yapmayı düşünüyorum hareketleri. Sizce en uygunu nedir ?weightlifter

2. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Gerçekten benım için çok önemli olacak cevaplarınız yardım edecek olan yokmu :S tek set ağır girmekmi yoksa 3-4 set ağır girmekmi (piramit vs.)

3. tunerboy

tunerboy Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Hocalarımızdan bende cevap bekliyorum bu konuyla ilgili ?

enter33 bunu beğendi.
  4. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşım benim tavsiyem 3 set olarak girmen ve bir bölgeye 2 hareket olarak girmendir. Ve piramit olarak gir ama mesela şöyle yapabilirsin ben bunu uyguluyorum mesela ; mesela bench presste ilk set ısınma amaçlı 8, 2. set 15, 3. set ise maximum giriyorum ve kesinlikle çok sağlam çalıştırıyor bende sende nasıl bir etki yaratır bilmiyorum ama iyi olucağını düşünüyorum.
    Ve arkadaşım hacim için protein ve kaloriyi fazla alman lazım normal öğünlerinde bile yiyebildiğin kadar yemelisin zaten bir süre sonra miden de daha fazla almaya başlıyacaktır. Günde 3 öğün olarak düzenli sabah öğle akşam yemeğini yemelisin ve özellikle öğlen çalışıyorsan (ki öğlen çalışmak en güzelidir) öğlen normalin yanında doyuruculuktan daha çok kalori ve protein içeren şeyler yemelisin. Genel olarak ne yediğinin çok önemi yok kalori ve protein yönünden iyi olduğu sürece ama bunların yanında sadece öğlen çalışmadan 1,5-2 saat öncesinde ek besin almalısın örneğin ton balığı çok güzel bir kaynak ama biraz tuzlu malesef. Daha başka besinlere sayacak olursak kesinlikle pekmez hergün 5 kaşıktan fazla tüketmelisin ne pekmezi olursa olsun ama ben daha çok dut ve keçi boynuzu pekmezinden yanayım :) Kahvaltın için reçel ve krem peynir, marmelat gibi daha özenli bir kahvaltı yapabilirsin (ki kesinlikle yapmalısın çok önem taşıyor bence).
    Arkadaşım bu şekilde doğal olarak çok güzel gelişirsin birazda motive oldun mu tamamdır :) Motivasyon için müzikle birlikte çalışmanı tavsiye ederim özel bir liste yapabilirsin mesela kendine :) Haftada çalışmanda 4 günü geçmesin ve günde çok fazla bölge girme arkadaşım.
    Bildiğim çoğu şeyi aktardım ki çok çok da faydasını göreceğini umuyorum, kolay gelsin arkadaşım şimdiden ;)
    Unutmadan belirtiyim ısınma işinde de abartılı şekilde olmadan yap ve ısındıktan hemen sonra girme en az bi 3-5 dk dinlen derim (zaten sadece gireceğin bölgeleri ısıtman yeterli)

enter33 bunu beğendi.
  5. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    hepinize teşekkürler dmr yardımcı oldun :) . Fakat üstadlarında bi fikrini almak isterim bu konuda. Çünkü sonuçta salondaki hocamda, ben tek set ağır giriyorum sende öyle yapabilirsin demişti o yüzden kafam karıştı biraz

6. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    tek set girmeyi bende bi ara denedim ama tek sette bir seferde gücünün hepsini kullanamıyorsun ölede gelişim alır mısın tabiki alırsın ama 3 setle daha iyi gelişim olduğunu düşünüyorum. Mesela şöle düşünebilirsin bak örneğin ben 10 kg ile tek set girdiğimde kolda atıyorum 30 kaldırıyorsam 3 set girdiğim zaman 45 kaldırıyorum ve zaten daha sonrasında tek set yapınca kolda pek bir yorgunluk hissetmiyorum çünkü son gücüme kadar kullanmış olmuyorum diğer türlü daha bi yanma hissi ve yorgunluk oluyor kasta.

enter33 bunu beğendi.
  7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

enter33 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş