Zayıf biri kardiyo yapabilir mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve popart12345 tarafından 13 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. popart12345

popart12345 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli arkadaşlar,
    Sorum kimi profesyoneller için belki de çok komik gelebilir. Lakin amatörce dumbell ile yaklaşık 6 yıldır düzenli olarak spor yapan beni mazur görün lütfen:)
    Dediğim gibi planlı programlı bir şekilde hiç aksatmadan evimde sporumu yapıyorum. Boyum 180 kilom 66. Bugüne kadar kilo vermek için spor yapmadım. Hatta belki kilo almam gerekiyor:) Spor yapma amacım fit görüntü ve sağlıklı yaşamak.

Şimdi sorum şudur. Göbeğimi düz yapmak istiyorum. Kaslarım olmasına rağmen göbeğim olduğu için hiç görünmüyor üstelik kaslı olması dahada kötü oluyor. Çok araştırma yaptım tek yol kardiyo yapmak. Ama zaten zayıfım kardiyo metabolizmayı hızlandırdığı için bana kötü olabilir. Göbek eriteceğim deyipte sağlıksız bi şey yapmak istemiyorum. Eğer bu konuda yardım ederseniz çok memnun olurum. Hatta bunun için özel göbek kardiyo varsa belirtirseniz sevinirim.
    Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum. Yazılanlarda hata var ise bilgisizliğime verin:)

2. popart12345

popart12345 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yok mu yardım edebilecek birisi?

3. Volkan26

Volkan26 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Bence kilo alman senin için daha iyi olur tabiki bunu yağ olarak almıycaksın protein olarak alıcaksın karbonhidrat olarak alıcaksın ama ne yiyip ne içtiğine dikkat etmen lazım şuan için iyi beslen kardiyo ve ağırlık kombineli bir program uygula bence gayet başarılı olursun :)

popart12345 bunu beğendi.
  4. popart12345

popart12345 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yani kardiyo yapmamda bir sakınca yok, pekala çok teşekkürler:)

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    180 boy 66 kiloda göbekle uğraşılmaz, kilo alman gerekiyor. Göbekten kurtulmak için kilo vermen lazım ve kilo verirsen fit gözükmeyeceksin, aşırı zayıf gözükeceksin.

eagle45 bunu beğendi.
  6. Volkan26

Volkan26 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Kardio yap ama önceliğin protein ve karbonhidrat alımı olsun yağıda eş zamanlı yakmaya bak kiloyu yağ olarak değil protein+karbonhidrat olarak alman iyi olucaktır önemli değil:)

7. ONURO

ONURO Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben de yeni üyeyim boyum 1.80kilom 76 hafih bi göbeğim var sizce eritmek için kardiyoyu günde kaç dk yapmalıyım

8. Volkan26

Volkan26 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Boya orantılı bir kilon var nerdeyse vg'ye yenimi başladın nasıl besleniyorsun vs. bu bilgileri bize söylersen ona göre yorum yapılacağından eminim.

9. eagle45

eagle45 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Bu dertten ben de muzdaribim. Senden kısa ama kiloca sana yakınım ve resmen bir simit taşıyorum. Doxux hocanın dediği gibi skinny fat sorunu bu.

Cidden ektomorf vücutla uğraşmak çok zormuş. Kilo almak dert, almamak ayrı dert.

Sayfayı Paylaş