Zayıf ama çok yağlı vücut

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Country-Man tarafından 2 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Country-Man

Country-Man Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhabalar. Ben 19 yaşında, 1.76 boyunda 61 kilo bir erkeğim. Bundan 3 yıl önce 106 kilodan 5 ayda 70e düştüm ve o zamandan beri bu problemi yaşıyorum; vücudum çok yağlı ve sarkık. Bu yıl da üniversiteyi kazandım ve 1 yıl içinde 72den 62ye düştüm. Fakat zayıf olmama karşı kalça-karın ve bacak bölgem çok yağlı hani aşırı kilolu insanlardaki sarkık sarkık yağları düşünün aynen öyle görünüyor biryere oturunca. Özellikle bel-bacak ve kalça bölgem çok yumuşak, oturunca hamur gibi yayılıyor. Hatta hamur bile daha sıkıdır benim vücudumdan. Önerilerinizi bekliyorum ne yapmam gerekir acaba bu konuyla ilgili?

2. lasthunter

lasthunter Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Kiloyu nasıl verdin sporsuz ve ağır diyet yaparak mi eger oyleyse sarkman ve yagli olman cok normal kastan kaybetmissindir bi spor salonuna yazilarak ise başlayabilirsin

3. Country-Man

Country-Man Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hayır spor yaptım 5 ay boyunca ağır diyet de yapmadım açıkçası, sadece okul yüzünden biraz daha az beslendim. Onun dışında genelde protein ağırlıklı beslenmeye çalıştım. 5 ay sonunda kiloyu verince sarkıkları ve yağları görünce spor salonundaki hocam "çok kilo verdin gayet normal zamanla geçer" ded fakat 3 yıl oldu hala aynı durumdayım hatta daha da kilo verim işte daha çok belirginleşti bu sorun

4. dhardhar

dhardhar Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    doktora gidip bir kan tahlili yaptırmanı ve özellikle kandaki kolesterol ve tiroid hormon düzeyini kontrol ettirmeni öneririm.

5. Country-Man

Country-Man Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    diyetisyen'e gitmeyi düşünüyorum acaba yine bir şekilde çözüm olur mu? Çünkü tek yaptıkları artık beslenme programı vermek ve yaklaşık 1 yıldır düzenli bir program kullanmama rağmen bu durumdayım.

6. dhardhar

dhardhar Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    doktora git eline kan tahlillerini al gideceğin diyetisyen "spor diyetisyeni" olsun.

ankarada isen tavsiye ederim birini. spor diyetisyeni sana olması gereken en iyi programı verir. normal diyetisyene gidersen sana termodinamiğin 1. yasasına göre aldığın kalori-yaktığın kalori hesabı yapar eline program verir.

7. Country-Man

Country-Man Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İstanbul'da yaşıyorum, deneyeceğim çünkü diyetisyene gittim geçtiğimiz gün ve aynı şeyleri söyledi. "Zamanla geçecektir" ne zamanmış arkadaş dedim ben de. P90X ya da Insanity tarzı bir programın ne kadar etkisi olur acaba?

8. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli
    Bende de aynı sorun var konumdaki resimlere bakabilirsiniz.https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yag-yakimi-gunlugu/stewartt-yag-yakim-gunlugu-74564.html

Bizim sorunumuz aslında şu,fazla kilo verdiğimiz için kaslarımızı da harcadık bu yüzden yağlı kısımlar da sarktı.Yapılacak tek şey body yapmak vücudu kaslandırıp daha sonra yağ yakımı yapmak.Ben 4 ay body yaptım 4aylık body den bişey olmadı pek tabi de yine toparladı azıcık.Şu an da yağ yakımı yapıyorum özellikle göbek bölgem günden güne toparlıyor.Bence daha fazla kilo vermeden güzel bir salona yazılıp güzel bi beslenme+supplement body +cardio kombinasyonu ile güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.saygılarımla

9. Country-Man

Country-Man Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet dostum senin fotoğraflarına da baktım, benim vücuduma benziyor. Fakat ben de daha sonra fotoğraf eklemeyi düşünüyorum, biraz daha acaip bir durum benimki. Ben de body'e başladım fakat hiçbir etkisini göremeyince 3 ay sonra bıraktım. Sadece kas kütlesini artırmak yağların daha da belirginleşmesine neden oluyordu; şu dönemlerde başlamam zor olacak fakat yaklaşık 1buçuk-2 ay içerisinde ben de düzgün bir diyete başlamayı düşünüyorum. Supplement olayına gelecek olursak, öğrencilik durumundan dolayı para sıkıntım olduğu için supplement yerine elimden geldiğince düzgün beslenmeye çalışıcam umarım aynı şekilde sonuç alabilirim.

10. pasha1050

pasha1050 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul
    ameliyat olmalısın yahut durumu kabullenmelisin olay çok basit vucudu şekil bozuklugu dahi olsa bi şekilde dolu tutan yaglar eridikten sonra deride otomatikmen sarkıyor bunun önüne geçilmesi imkansız gibi birşey yıllar sonra düzelebilir deniyor ama kanımca 5cm aşagıya sarkan kolların yahur bele inen karnın düzelmesi zor açıkçası yinede salondan vazgeçme oldugu kadar düzelt ben buyum bu kadar yaptım arkadaş dersin hiç degilse iyi çalışmalar...

11. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Verdiğin kilo yağ oranından pek gitmemiş gibi ozaman :( öyle bi anda hele sporsuz verdiysen çok kötü vücudunda oluşan çatlaklar oluşmuş olmalı , tavsiyem spora gitmiyorsan çok acil vücut geliştirmeye yazıl..Sorunnu vücut geliştirme yapman çözücek yağ oranınıda , kas kütlenide ve kas kütle artışı vücudun kötü görünümünü unutturup daha ihtişamlı yeni bir görünüm vericek.

12. warcity

warcity Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa
    yapman gereken şey belli daha çok çalışmak.. vucudunun çıkra yağ kısmı kalmış olması gövde bölgesi abdominal bölgeye daha fazla çalışma verip onları toparlaman bence başarı uzakta değil.

Sayfayı Paylaş