Zaman geçtikçe yağlarımdan rahatsız oluyorum.

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve europass tarafından 18 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. europass

europass Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar bodyforumtr ailesi. fark ettiğiniz üzere yeniyim. ilk konum ilk mesajım. Fazla yağlarımdan rahatsız olmaya başladım artık. Yağlarım diyip sahiplenmek bile istemiyorum. Ocak ayının başından sonuna kadar diyetle birlikte spor salonuna gidiyordum. Sonra engelliyim bi sorun çıkar diye ailemin baskısı nedeniyle bırakmak zorunda kaldım. Kollarımda sıkıntı yok fakat bacaklarımın ve ayaklarımın hareketi biraz kısıtlı. Ama yürüyüp koşabiliyorum. spor salonunda bana hazırlanan programı hatırlamıyorum ama koşu bandı ve topukla ağırlık kaldırıp indirme dışında herşeyi yaptırıyorlardı. Ay sonunda 80kgdan 79 kiloya düşmüştüm. Şu an spor salonu imkanım yok. 2 ay sonra büyük ihtimal başlayabilirim. sizden isteğim 2 ay süresince günlük uygulayabileceğim yağ yakıcı veya kilo kaybettirici diyet programı. Eksik bilgi verirsem beni uyarın. Çünkü yeniyim bilmiyorum. Kilo:79 boy:168cm göbek ve memede yağ var. Rahatsız oluyorum. Şimdi normal besleniyorum. Yumurtaya alerjim var hele ki beyazına. Diyet yaptığımda sabah kepekli ekmek peynir zeytin domates şekersiz çay akşam ekmeği kesip azar azar ne pişmişse yiyordum. Yardım edin lütfen.

2. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    Hocam merhaba öncellikle ara öğün ve öğlen yemeklerinide aksatma az kalori alırsan metabolizman yavaşlar ve kilo vermekte zorluk çekersin saygılarımla

3. europass

europass Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şu an bir diyette değilim normal besleniyorum. Spor salonunada gitmiyorum. İki ay kadar da gitme imkanım yok. Dolayısıyla iki ay boyunca spor yapmadan kilodan veya yağdan kaybetmek istiyorum. Bu mümkün müdür? Doğru, ara öğün ve öğle yemeği yok. Sabah akşam yemek yiyorum. Ama diyet yapmıyorum. Bir programım olsun istiyorum iki ayda 1 kilo veya 1 kiloya yakın kilo kaybetmemi sağlayacak.

4. kareem said

kareem said Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İnş. Müh.
    Yer:
    İzmir
    sadece şekeri beyaz ekmeği unlu mamülleri vs. kesseniz bile iki ayda 3-4 kilodan az vermezsiniz diye düşünüyorum salon imkanınız yoksa yürüyüş yapın derim

5. europass

europass Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    3-4 kilo vermek mümkün mü ya? Yürüyüş ne kadar süre yapmalıyım. Şekersiz ve unsuz günlük nasıl beslenilir?

6. kareem said

kareem said Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İnş. Müh.
    Yer:
    İzmir
    2 ay uzun bi süre diyet ve spor ile çok rahat verilir bence 3-4 kilo yürüyüş bence 1 saat iyidir şekersizden kastım çay kahveye şeker atmayın tatlı unlu mamuller yemeyin beyaz ekmek yerine tam buğday ekmeği yiyin mesela

7. dhardhar

dhardhar Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    kareem said arkadaşa katılıyorum tamamen. Yağ yakmak ve kilo vermek için spor şart değil. Uzun sürede doğru beslenme ile bakın doğru beslenme diyorum diyet değil zaten vücudunuz eğer başka bir sıkıntısı anormalliği yok kan değerleriniz normal ise sağlıklı beslenerek kolayca kilo verir hatta yağ da yakabilirsiniz güzelce.

sağlıklı beslenme nedir internette onlarca makale bilgi vardır.

Çok temel şeyler:

1-) basit şeker yok
    2-) ekmek tercihi kepekli veya tam buğday
    3-) en az 6 öğün (6 öğün babalar gibi değil tabii ki)
    4-) günde de 1 saat yürüyüş yapın

spor yapmadan güzelce verirsiniz.

Spor işin içine girince beslenme programınız tamamen değişir o zaman almanız gereken besinleri ek olarak almazsanız bu sefer vücut yıkıma uğrayacağı için kaş yapalım derken göz çıkarır sporu bıraktığınız an eskisinden daha kötü olursunuz.

Sayfayı Paylaş