Zamanı geldimi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve uayz_alper tarafından 9 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. uayz_alper

uayz_alper Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    bilgisayar teknik servis
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar ben 1.84 boy 72kg 'yum bu sporu 1,5 yıldır yapıyorum başlamadan önce 62 kg dum şu ana kadar hiç bacak antremanı yapmadım hep vücudun üst tarafına çalıştım ve artık bacaklarımın küçük kaldığını gördüm ama büyük kas grubu olduuğundan korkuyorum çünkü proteini fazlalaştırmam gerek ve üst tarafdaki gelişimimi etkiliyecek diye.
    Sizce zamanı geldimi biraz daha bekliyeyim mi?

2. CENTAUR

CENTAUR Guest

Geç bile kalmışsın. Bacak çalışması üst tarafın gelişmesinide olumlu etkiler.
    Vücut sistemi orantılı olarak gelişimi daha çabuk kabul ediyor.
    Ayrıyeten bacak çalışmasında testosteron oranıda arttığından genel gelişimede olumlu etkisi çok.
    Bacağada kalfada derhal başlamanı öneririm hemde bir antrenman gününü bacağa ayıracak şekilde.
    En büyük kas gurubu ve nerdeyse vucudun yarısı olduğu için diğer yardımcı kaslarında çalıştığı squat gibi egzersizler insanı nefes nefese bırakır, bu açıdan interval koşusu gibi metabolizmayı hızlandırır buda yağ yakımı veya yağ bağlamamak için iyidir, vital kapasitenin artması, kondisyonu artırmasıda diğer faydaları. Bu faydalar diğer bölgelerin idmanlarında bizlere avantaj olarak geri döner; set arasında daha az ve hızlı dinlenme süresi, artan testosteronla gelişim, kısalan antrenman süresi artan ağırlıklar gibi.
    Vücudu bina kabul edersek bacağıda temel olarak kabul edebiliriz.
    Vücuda orantılı gelişmiş bacak kasları hoş durur.
    Bu kadar avantaj için alınan protein ve karbonhidratı biraz artırmaya değer diye düşünüyorum.

İyi çalışmalar.

Son düzenleyen: Moderatör: 9 Ekim 2007
    marthel, FleXoR ve jön türk bunu beğendi.
  3. jön türk

jön türk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    süper açıklamışsın centaur....

1 kişi bunu beğeniyor.
  4. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    sana yeterli olacak şekilde vardır protein sen çalıştır kprkma

5. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    madem bu başlık açılmış bende sorayım bende sorayım bende 1.5 yıldır çalışıyorum bacak hiç çalışmadım ağırlık açısından ilginçtir bacak kaslarım bayağı iyi eskiden yüzme yapmıştım sağlam yüzerim birde çok fazla koşuyorum haftada iki kere geçen ısınmada içinde olduğu için çok hızlı değil ama 55 dk altında 10 km koştum kondüsyonum iyi kalflarım soğukken 41.5 cm bacak en 58 şimdi bu ölçüler bana iyi geliyor ve vücutla orantılı acaba ben böyle gitsem ağırlık girmeden kötü mü olur

Sayfayı Paylaş