Zaden Osmanlı şerbeti (Gelincik) Yüksek KH

Konusu 'Marka Marka Besin Değerleri' forumundadır ve ADANALI1980 tarafından 22 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    Merhaba Arkadaşlar,

Lor peyniri almaya gittiğim markette 2 adet enerji içeceği ve 1 adet Osmanlı şerbeti dikkatimi çekti. Bu başlıkta şerbetin verilerini paylaşacağım.

Ürün ismi: Zaden Osmanlı şerbeti (Gelincik)

100 gram için;

Enerji : 152,47
    Protein, : 0,50
    Yağ : 0,2
    Karbonhidrat: 37,12
    İçindekiler: su, şeker, gelincik çiçeği püresi (%5), limon suyu, kıvam arttırıcı (guar gam), koruyucu (potasyum sorbat), asitlik düzenleyici (sitrik asit), renklendirici (pancar kökü kırmızısı)
    Üretici Firma: Bilintur İstanbul
    Fiyatı: (Gramıyla beraber) 1 Lt 2,99 TL

Konu açanın notu ve fikri:
    Karbonhidrat değeri yüksek olduğu ve glikoz şurubu içermemesi, şeker içermesi benim ilgimi çekti. Gül suyu gibi kokusu ve hoş bir tadı var. Ben bir bardak soğuk suya 1/3 oranda ekledim ve içtim. Böyle yapınca çok daha hafif ve ferah bir tat bıraktı damağımda..

Özellikle antreman sonrası üzüm suyuna alternatif bir içecek olarak düşünüyorum. Ayrıca karbonhidrat seviyesi benim kullandığım 200ml lik siyah üzüm suyunun KH değerinin 2 katı olduğu için su ile karıştırıp , çok güzel esanslı, hafif ve yüksek KH değerli bir içecek elde edilmiş oluyor..

Olumlu ve olumsuz görüşleri duymak isterim..

Afiyet olsun :)

2. Shredded2

Shredded2 Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Antrenman sonrası glikoz içerikli basit k.hidrat alımı doğru olan değil midir?Üzümde bol miktarda glikoz olduğu için tercih ediliyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin.

Sayfayı Paylaş