Z bar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Ademaydogan tarafından 8 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Ademaydogan

Ademaydogan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Evde calısarak vg yapmaya çalısıyorum fazla zamanım olmadıgı ıcın damble ıle calısma programım var fakat Xbar aldım bench pres basabılırmıyım zbar ile yada hangı bolgelerde nasıl kullanabılırım yardım edersenız cok sevınırım

2. JohnnyTog

JohnnyTog Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Toghan
    Yer:
    İstanbul
    EZ Bar ile çok çeşitli hareketler yapabilirsin. Bunlara örnek vermek gerekirse Barbell Military Press, Barbell Military Press(Behind Neck), Close Grip Bench Press(Göğüsünün iç kısmını ve arka kollarını çalıştırır), Alna Triceps, Barbell Triceps Extension, Ön omuzlarının üzerine alıp Squat yapabilirsin. Barbell ön omuz kaldırma, Bent over row, Biceps hareketlerini söylemiyorum zaten biliyorsundur. Bunlarla birlikte bir kaç hareket daha yapabilirsin. Şu anda kafamda canlandıramıyorum ama Bench Press ve Incline Bench Press yapamazsın gibime geliyor. Yapsan bile tam randımanlı olmayacaktır. Aşağıya bir link ekleyeceğim burada Barbell'le yapabileceğin bir çok hareket daha var. Bunları sen göz kararı EZ bar ile yapabilip yapamayacağına bakarsın deneme yanılma yöntemiyle, başarılar...

http://www.muscleandstrength.com/workouts/main.html

Son düzenleme: 8 Mayıs 2010
  3. Ademaydogan

Ademaydogan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ben zbar i daha çok gögüslerimi geliştirmek için almıstım gögüs için bi faydası olurmu yoksa normal bar dahamı avantajlı ? bu konudada yardımcı olursanız

4. JohnnyTog

JohnnyTog Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Toghan
    Yer:
    İstanbul
    EZ bar ile göğüslerini zor geliştirirsin. Düz bir bar alsaydın bu dediğim hareketlerle birlikte Bench Press'i ve Incline Bench Press'ide etkili bir şekilde yapabilirdin ama EZ bar ile zor.

5. Ademaydogan

Ademaydogan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler

Sayfayı Paylaş