zıplamak?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve holigan tarafından 25 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. holigan

holigan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 1 aydır kardiyo yapıyorum ısınırken 2-3dk zıplıyorum gecen sağ kaval kemiğim çok ağrıdı sanki biraz zıplasam kırılacakmış gibi geldi asıl konuya geleyim ısınmlaralrda zıplamk yararlımı?zararlımı?
    boy:1,85
    kilo:95

2. vandamme

vandamme Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Bence zararlıdır çünkü zıplamak bi ısınma hareketi değil,asla da olamaz.kaval kemiğinizin ağrıması dışında ondan daha da önemli olan diz bölgenizdeki eklem yerleriniz.bacak ve baldırları ısıtmadan yapılan zıplama belki menüsküse bile yol açabilir.açma germe hareketlerinden vazgeçmemenizi öneririm. eğer ille zıplamak istiyosanız,bunu ısınma hareketlerinden sonra birkaç tekrar yapmanızı öneririm ama şahsi kanaatim hiç zıplamamanız gerektiği.üstelik kilolu da birisiniz,sakatlanmalara yol açabilir.Bi de kardiyoyu ısınmadan önce mi yapıyosunuz sonra mı? bence önce kardiyoda jok temposunda 7-8 dakka koşarak(özellikle de orta tempo koşu diz eklemlerine ve baldırlara çok iyi gelir,iyice ısıtır) iyice ısının.vücudunuz hafif terledikten sonra ısınma hareketlerine geçin ve zıplamak istiyosanız da kardiyo ve ısınma bittikten sonra zıplayın

holigan bunu beğendi.
  3. holigan

holigan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ısınmadan önce zıplıyordum aga ondandır büyük ihtimalle peki ızındıkdan sonra zıplasam bir faydası olurmsu mesela boy uzman gibi bu arad 22 yasındayım ama ne bileyim hoşuma gidiyor zıplamak salonda birde faydası olursa dha cok hoşuma gidecek :D

4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Forum kurallarini okuyun,kisilere nickleri ile hitap edin.

holigan bunu beğendi.
  5. vandamme

vandamme Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    :) Bildiğim kadarıyla erkek boyu 23-24 yaşına kadar uzuyo.ama 20 sinden sonra öyle 7-8 cm uzayacağını sanmam hiçbir erkeğin,anca 2-3 cm uzar heralde.Zıplama evet uzamaya iyidir ama usulüne göre yapılırsa.her gün ısınma hareketlerini yaptıktan sonra zıplayın.yere düşerken tam çökün ve hiç dinlenmeden tekrar zıplayın.böyle yapabildiğiniz tekrar hiç dinlenmeden yapın.bunu 3-4 set tekrarlamak yeter heralde bilmiyorum ben de,aslında zıplama bi ağırlık çalışması olmadığı için bence istediğiniz kadar set ve tekrar yapabilirsiniz,kısaca ne kadar çok zıplarsanız o kadar çabuk uzar heralde boyunuz.ama tekrar diyorum zıplama konusunda bilgili değilim ben.Boy uzaması için barfiks ve yüzmeyi de öneririm.bi de barfiks yaptıktan sonra barfiks sopasında tutunarak bekliyebildiğiniz saniye bekleyin.bunu her gün en az 5 set olmak üzere yapın.asıl barfiks yapmak değil,bu dediğim barfiks sopasında asılı kalma hareketi boy uzamasını daha çok uzatıyo diye duymuştum.bu asılı kalmada önce kollar uzarmış sonra da boy.zaten boyun iyi abi

holigan bunu beğendi.
  6. holigan

holigan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    saol agada vicudum çok dinlenik salona gidince enerji patlması oluyor :) ben 15 yaşımda 2 sene karate yapmıştım ozmanlar hocamız ısınma esnasında zıplama hareketleride yapardı bende salonda biraz deniyim dedim hoşuma gitti belki biraz daha uzarız bir faydası olur diye dedim yoksa şükür fena deil boyum barfix askısınada her kol çalışmalarından sonra biraz asılıyorumki kaslar biraz rahatlasın die onunda ayrı bir faydasını öğrendim saolasın

7. holigan

holigan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    kusura bakma saydam ağız alışkanlığı gene aga yazmısım bir daha olmuyacak

saydam bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş