Zıplama geliştirme antremanları ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve lordmarvel tarafından 22 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba voleybol ve basketbol ile ilgilendiğim için zıplama çalışıyorum bazen ama bu süreci nasıl hızlandırabilirim salonda ne tür hareketleri önerirsiniz ip atlama dışında ?

2. fiko07

fiko07 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Air alert denemişmiydin? yaş kaç tam olarak ve zıplaman kaç cm?

3. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    3.05lik potada panyaya değebiliyorum bilmiyorum ne kadar zıpladığımı.. yaşım henüz 17

1.77 , 70 kiloyum 20ye kadar 180 olabilme ihtimalim var belki o zaman smaç basabilirim (hayalim..)

4. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    zıplayabildiğin en yüksek noktaya kadar zıpla ve bunu hızlı bir şekilde yap zıplamadaki farkı göreceksin

5. excellent

excellent Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hentbol oynuyorum bende zıplama en iyi nasil geliştirilebilir bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim :)

6. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    youtube da DeStorm diye zenci bir arkadaşımızın how to increase your vertical videoları inanılmaz etkili kesinlikle izle derim. kesinlikle önereceğim hareketler ise deep leaps, river dance chops, wall sit, lateral calf jumps. bunlar volume 1 de olan hareketlerden derlediklerim. volume 2 de one leg squat güzel bir hareket. volume 3 te ise box jump öneririm. bütün bacak çalışmalarını patlayıcı güce dayalı yapman da zıplamanı artırır. ben kendimden biliyorum zıplamamı geliştirmeye başlarken evin 2.70 lik tavanına değemezken şimdi çoğu potaya tiplemeler, bazen takip smaçları yapabiliyorum ancak zıplama da en önemli unsur doğru adım almada bunu da bilmek gerekli...

7. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler tavsiye için. air alerti 2 hafta yapabildim ancak. ama programı bitirenler 20-25 cm zıplamayı geliştirmiş ki, bende 10 cm gelişse direk smaç vurabilirim.

Şu adamın videolarına bakayım birde. :)

8. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar programıma leg extension ve oturarak baldırla calısmayı ekledim. olabildiğince çok tekrar yapacağım,

sizin önerileriniz nedir?

9. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    bi güncel tutayım.

leg ext, leg press gibi hareketlerin zıplamaya etkisi olurmu? olmayacaksa bırakıp, sadece calf ve squat çalışmayı düşünüyorum.

10. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    olmaz...)

zıpla ,antrenman günleri dışında da zıpla....ellerde dambıl zıpla...ağırlık yeleği zıpla...

5-7 tekrar aralığı ...

ayrıca, 30 metrelik sprintler de croos olarak faydalı olabilir...)

lordmarvel bunu beğendi.
  11. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    streetball oynadığım için ısınma amaçlı kesinlikle sprint yapıyorum. zira sakatlık yaşamıştım ayak bileğimden, yan bağlarda kopma oldu ve 6 ay basketbola ara verdim. gerçi şuan hala ağrısı devam ediyor ama dikkatliyim o konuda.

ercan hocam tavsiye için teşekkürler. ayak bileğine takılan ağırlıklar var onlarla koşup, zıplamayı düşünüyorum bi nevi de olsa fayda sağlar gibi. siz ne düşünüyosuz risklimidir benim yaşıma göre?

---------- Post added at 20:21 ---------- Previous post was at 19:54 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=6TlbDQUWs0s

https://www.youtube.com/watch?v=_pT_PX0XZMo&feature=related

bu hareket ile birlikte, dumbell squatı programıma ekledim.

ikiside kuvvet antrenmanı. faydası olacağına inanıyorum

tavsiyelerinize açığım her zaman.

Son düzenleme: 29 Aralık 2011
  12. kazaam

kazaam Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    ayak bileğine taktığın ağırlıklar dizlerine baskı yapabilir diye biliyorum yanlışım varsa düzeltebilirsiniz :) air alerti sonuna kadar yapmanı tavsiye ederim 10 15 yıldır basket oynuyorum streetball amatör ligler okul takımı vs.. belinde dizlerinde bir sakatlık varsa air alert konusunda dikkatli ol ama bir engelin yoksa air alertin çok faydasını görürsün ayrıca sıçramak için sırt ve karın kaslarıda oldukça etkilidir

13. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    ayak bileklikleri arkadaşın da belirttiği üzere sakıncalıdır...eklem ve yastıklar üzerinde olumsuz etkiler bırakabilir...

yerine bir yelek yaptır , ya da o ağırlıkları kemerle bele bağla...

veya yer müsait ise omuzundan geçecek bir düzenekle ,yer de düzse oto lastiği bağlayıp koşabilirsin, ya da "atlet kızağı "gibi bi şey...

lordmarvel bunu beğendi.
  14. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    salonum küçük malesef müsait değil. aslında bende o tarz güç antrenmanları düşündüm ve zamanında pınar karşıyakada oynarken bu tür antrenmanlar yaptırıyordu hocamız.

salon değiştirip belediyeye geçicem orda büyük basketbol salonu ve antrenman alanı var, istediğim gibi yapabilirim sanırım. hacim + kuvvet antrenmanı ile en iyisi olmak istiyorum sokaklarda :D

açık bir alan var düz koşu yapabilirim ağırlıklı çanta olabilir ama millet bakarak kafalarında acayip bi izlenim bırakırım diye yapmam sanırım. :D

15. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    ağırlık yeleği basittir :

bir sağlam yele bul ...ceplerine ,özellikle sırta 1 er kilo koyacak şekilde cep yapıver...ya da ,en kötüsü "ayak ağırlıklarını " kollarına bağla ...

ama ,tekar etdiyorum. "sıçrama ve sprint "bu işin temeli ...)

16. oğuzhangölükcü

oğuzhangölükcü Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde Size bi sorum var.
    Bende Bel düzleşmesi var egilip kalkarken acı yapıyor. senin değin yeleği yapıp giysem sorun olurmu ??

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:31 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:29 ----------

Son düzenleme: 28 Ekim 2013
  17. EmRLanD

EmRLanD Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    airalert öneriyorum , birazda kaslarına özen gösterirsen tamamdır airalert calıs

18. oğuzhangölükcü

oğuzhangölükcü Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tamam yapıyım de belim acıyor arasıra ondan yapıyodum 1-2 hafta önce bıraktım

19. oğuzhangölükcü

oğuzhangölükcü Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki sorum var air alert zıplama ve sıcramamızı gelistiriyormu yani smac basabilirmiyim yaparsam programı lutfen cevaplayın

Sayfayı Paylaş