Yurtta kalıyorum ve gece yemeği?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve baki_1990 tarafından 2 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. baki_1990

baki_1990 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Konu başlığındanda anlaşılacağı gibi yurtta kalan bir öğrenciyim.Odada buzdolabı mevcut değil bu yüzden saklanacak bişiler yiyemiyorum.Akşam yemeğini 18:00 gibi yediğim için gece çok acıkıyorum.Malum kantinde hep aburcubur mevcut.Şu ana kadar 1 adet muz ve 1 tabak yoğurt+yulaf ezmesini yatmadan 2-3 saat önce yiyodum ama bazı yerlerde yulafın gece alınmasının iyi olmadığını duydum(karbonhidrat yüzünden).Bazıları gece konserve balık ve lor peyniri tarzında şeyler yememi önerdi.Aklım çok karıştı bu konuda, napsam bilemedim.Hem balık ve lor ile doyarmıyım bilemiyorum.Ekmekle tüketsem doyarım ama gece ekmek yemek doğrumudur? Yardım ederseniz çok sevinirim

2. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    saat 19:00-20:00den sonra karbonhidrat alımı kesilmeli. yulafı sabah öğünlerinde yemen yararına olur.
    Gece karbonhidrat alırsan yağlanırsın.Ekmek yemesen daha iyi.Yerine konserve ton balığı ,lor tarzı ürünler seçmen yerinde bir tercih olur..Daha önceki öğünlerindeki miktarı biraz arttır bence gece çok acıkıyorsan.Az yediğin için acıktığını düşünüyorum.Balık,lorlu güzel bir salata yapabilirsin veya marul alıp çiğköfte yer gibi lor peynir götürebilirsin üzerine biraz limon vs. mis gibi bir öğün olur :)

3. bybasel

bybasel Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Kardes bende kyk da kalıyorum esya dolabında ton lor muz eksik olmazmaksamlari yerim süt gibi ürünleri pencereye koyuyor sabah bir bakmıştım donmuş bitlistemokuyorum -2 sunarlar buz dolabından farkı yok aksam ton yemeni tavsiyenederim

Değerli Üyemiz;
    Lütfen üyelere kullanıcı adları dışında kelimeler kullanarak hitap etmeyiniz. (kardeş, usta, abi, dostum vb. )
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Son düzenleyen: Moderatör: 2 Ocak 2013
  4. baki_1990

baki_1990 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    teşekkür ederim arkadaşlar yorumlarınız için.yorum gelmeseydi lor ve ton düşünüyodum zaten.sizinde aynı fikirde olmanızla kesinleştirdim programı.gece yediklerimin yüzünden çok yağlanıyodum.özellikle genetik yüzünden direk göbeğe gidiyor :/ bende kyk da kalıyorum trabzon da.arada koyuyoruz pencerenin oraya ama rüzgardan düşüyor bazen :D

5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bende dediğiniz gibi bazen akşamları acıkıyordum şimdi çözümü buldum antreman sonrası öğünüm var :) ama nasıl var 100 gram lor peyniri , 1 kase yoğurt karışımı ve en son 1 bardak süt içiyorum.
    Gece ekmek tüketimi yağ oranı artımına sebep olur büyük ihtimal bu yüzden sakın yapmayın.Akşam yemeği öğününü yeterli alırsanız üstte yazdığım gibi eğerki benim gibi :D akşam yemeğinden sonra antreman yapıyorsunuz antremandan 3-4 saat sonrada ayakta duruyorsanız :D bu yazdığım öğünle rahat rahat 3 saat duruyorum acıkmadan.Buna benzer öğünler yapabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş