Yurt Dışından Supplement alımı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve quantumtr tarafından 8 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
 1. quantumtr
  Offline

  quantumtr Üye

  Katılım:
  21 Ocak 2011
  Mesajlar:
  27
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Arkadaşlar biliyorsunuz yurt dışından supplement getirmek yasak türkiye için ama benim getirmek için muafiyetim var, yalnız bu sefer bodybuilding com gibi siteler türkiyeye supplement yollamamaya başalmış yollayanlar da çok yüksek kargo ücretleriyle yolluyor. sorum şu : az kargo ücreti tutacak bir yurt dışı supplement sitesi var mı ?
  mesela rusyadan olabilir ya da bulgaristan romanya olabilir
   
 2. Murat Cenk
  Offline

  Murat Cenk Üye

  Katılım:
  19 Ekim 2010
  Mesajlar:
  136
  Beğenileri:
  70
  Ödül Puanları:
  38
  var ama gumrukte sorun cıkar o kargo parasının fazla olmasının nedeni takibe alman ve urunun nerde ne oldugunu bılmen dıger kargolarda takıp yok urunun kaybolsa bıle kımseye hesap soramazsın yurt dısından tanıdıgın varsa gelırken getirsib zira ben dun almanyadan tanıdık geldı 2 kutu proteinden 2 kutu bcaa getirdim
   
 3. wurtz
  Offline

  wurtz Üye

  Katılım:
  19 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  309
  Beğenileri:
  94
  Ödül Puanları:
  38
  Yer:
  Bergama
  Gümrük ve ticaret Bakanlığının sitesinden alıntıdır;  Takviye edici gıdalar/sporcu gıdaları olarak nitelendirilen bazı ürünlerin posta/hızlı kargo yoluyla getirilmesi mümkün müdür?

  Hayır, 13.06.2010 tarihli ve 27610 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanununun 3 üncü maddesinin birinci fıkrasının 65 nolu alt bendinde tanımlanan "takviye edici gıdalar" ile 06.12.2003 tarihli ve 25308 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Türk Gıda Kodeksi 2003/42 nolu Sporcu Gıdaları Tebliği'nin 4 üncü maddesinde tanımlanan "sporcu gıdaları"nın muaf olarak posta ve hızlı kargo yoluyla getirilmesi mümkün bulunmamaktadır.

  Takviye edici gıdalar/sporcu gıdaları olarak nitelendirilen bazı ürünlerin posta/hızlı kargo yoluyla getirilmesine ilişkin bir istisna var mıdır?

  Evet, bu kapsamdaki ürünleri doktor tavsiyesi ile kullanan kişilerin, hastalıklarına dair resmi hastaneden alınmış bir raporu ve doktorun önerdiğine dair bir reçeteyi, milli sporcuların ise "Milli Sporcu Belgesi"ni gümrük idaresine ibraz etmeleri halinde söz konusu ürünleri posta ve hızlı kargo yoluyla getirmelerine izin verilir.  SONUÇ : Yurtdışından supplement temini mümkün değildir.
   
 4. winermute
  Offline

  winermute Üye

  Katılım:
  17 Şubat 2013
  Mesajlar:
  6
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  11
  BEnde milli sporcuyum ve yurtdışından kargolatmak istiyorum .ürünler gümrükte takılsa benle kim irtibata geçecek benım milli sporcu olduğumu kişilere nasıl ibraz edeceğim bilgi verebilirmisiniz ?
   
 5. ikaya2134
  Offline

  ikaya2134 Üye

  Katılım:
  21 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  95
  Beğenileri:
  26
  Ödül Puanları:
  18
  Cinsiyet:
  Bay
  Merhaba hocam ürün getirttiniz mi acaba?
   

Sayfayı Paylaş