Yurt öğrencisi beslenme programı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve guw3n tarafından 10 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. guw3n

guw3n Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba herkese..ben bir üni. hazırlık öğrencisiym ve yurtta kalıorum..bunun için pek düzenli beslenemiorum.. sabah 9 gibi kalkıyorum ve sabahları haftanın 4 günü salona gidiyorum ve 50dk cardio yapıorum.. bu arada usp oxy elite pro kullanıorum 4 günden beri..çalışma günlerinde sabah 1 , akşam üstü 1 alıorum..boş günlerde ise sabah 1 tane alıorum sadece. Yurttan 12 gibi çıkıorum ve 7 gibi giriorum..üniversitede yemek yemek gibi bir olanağım olmuyor.. sadece yurda gelirken ev yemekleri yeme şansım oluyor ve çoğunlukla böyle yapıorum. Genelde 2 öğün besleniorum ve bunu değiştirmek istiorum..bu arada boyum 1.77 kilom 80. 3 seneden beri devamlı olmasada bu sporla ilgileniorum ve birçok şeyi bu forumda öğrendim sayenizde..kilo vermek için yurt ortamında yapabileceğim beslenme programı hazırlamak istiyorum ve önerilerinizi bekliorum..yardımlarınız için herkese şimdiden teşekkürler..

2. ruthlesss

ruthlesss Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    odanızda buzdolabı vardır,bazı yurtlarda oluyor.buzdolabını ıyı kllanablrsn. artanyurt fişleriyle süt tarzı seyler alablrsn. ev yemegı yenen yerde bı kuru fasulye pılav hem ucuz hem besleyıcı olucaktr. yurt bızler ıcın cok zor.evi olanlarla kanka ol :)

3. guw3n

guw3n Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    seneye eve çıkmayı düşünüorum zaten ama bu dönemi iyi bir şekilde atlatmam lazm öncelikle..onun için ne gibi bi beslenme programı hazırlayabilirm??dediğim gibi 2 öğünü nasıl 3e veya daha fazlasına çıkarabilirim??

4. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Muscle & Fitness dergisi kasım 2010 sayısında bi yazı var yurt odanızdan ayırmayacağınız 10 yiyecek diye.Neler yazmışlar söliyim sana.

- Şişe Su
    - Konserve ton balığı
    - Meyve ( Elma,muz,çilek)
    - Az yağlı süt ve süt ürünleri
    - Çerezler ( Badem,Fındık,Fıstık,Ceviz )
    - Yulaf Ezmesi
    - Fıstık Ezmesi
    - Tam tahıllı ekmek,müsli,kraker
    - Şarküteri ürünleri ( Jambon,Tavuk,Hindi )
    - Whey protein barları

5. guw3n

guw3n Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şöle bi program yapsam nasıl olur acaba??
    Boş Gün
    saat 9.00 : kalkış (1kapsül oxyelite)
    saat 9.30 : 1dilim tam tahıllı ekmek yada 100gr yulaf light süt ile + 3 tam yumurta + 50gr kadar light beyaz peynir + yeşil çay
    saat 12.00 : meyve (1 elma veya portakal)
    saat 15.00 : kepek ekmeğine soğuk sandwich(marul domates salatalık peynir)=okulda olduğum için
    saat 19.00 : ev yemeklerinden (genellikle etli)+pilav
    saat 23.00 : 1/2 avuç çerez
    saat 24.00 : yatış
    Çalıştığım Günler
    Saat 9.00 : kalkış (1kapsül oxyelite)
    Saat 9.30 : : 1dilim tam tahıllı ekmek yada 100gr yulaf light süt ile + 3 tam yumurta + 50gr kadar light beyaz peynir + yeşil çay
    Saat 9.45 : Antreman
    Saat 11.00 : 1 bardak yağsız süt veya ton balığı
    Saat 12.00 : meyve (1 elma veya portakal)
    Saat 17.00 : 1kapsül Oxyelite
    Saat 19.00 : ton balıklı makarna + az yağlı yoğurt
    saat 23.00 : 1/2 avuç çerez
    saat 24.00 : yatış

6. brkkali61

brkkali61 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    diyetine ekleyebilrsen süt ve lor peynirini de eklemelisin bence antremandan sonra lor yatmadan once veya sabah süt
    Ayrıca unutmadan kahvaltıda yumurta

7. precorefx

precorefx Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Çalıştığın gunler 11 ile 17 arasi pek bir sey yemiyorsun bence. O saatlerdeki ogunleri biraz kuvvetlendir (1 yerine 2 bardak sut gibi) ve araya bir protein daha koy (saat 14.30-15.00 gibi bir protein ogunu). Cunku uzun bir sure proteinsiz gecmek iyi degil.

8. guw3n

guw3n Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    haklısınız..12 ile 18 arası okulda oluorum..yurda gelmem 19 oluyor..okuldada sandwich dışında birşey yiyemiyorum tenefüslerden dolayı..we aç olarak almam gereken(gerekiyormuş) oxyelite işi bozuyor..anlatabildim galiba derdimi..nasıl bir çözüm bulabiliriz buna??

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:14 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:06 ----------

teşekkür ederim yardımlarınz için lor peynirini eklicem..kahvaltıda yumurta demişsiniz..daha mı fazla tüketmeliyim??

9. veaN

veaN Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle guw3n kardeşime bu konuyu açtığı için teşekkür ederim.Bende yurtta kalıyorum ve gerçekten beslenme çok sıkıntı.Ocak yok buzdolabı yok. Beslenmem 2 öğün haftaiçi üniversite yemekhanesinde öğle ve akşam yemeğimi yiyorum.Haftasonu yemekhaneler kapalı ve bende ton balığı,tavuk,light yoğurt ve meyve tüketimine ağırlık veriyorum.Ekmek hayatımdan tamamen çıkmış durumda sadece haftada 1 kepekli ekmek yiyorum.Şu an sporumun 4. ayı içerisindeyim ve şimdilik memnunum ilerleyen zamanlarda gelişme kaydeder miyim etmez miyim onu önümüzdeki aylarda koyacağım fotoğraflarımdan göreceğiz :) Teşekkürler

10. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız tasınmıstır.
    tasınma sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyurudan önce günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmaktadır. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

11. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    yurtta genelde işler zordur...stok yapamazsınız ,çıtırtıyı duysalar akadaşlar hemen çöğlenmeye gelirler tahmin ederim...))

bunun yerine 2 öğün üzerinde ve arada olursa bi şeyler atıştırmanız yeterli...

kardiyo yaptığına göre sanırım bayağı kilo problemi mevcut ?...

Sayfayı Paylaş