Yuri Boyka

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve hekırz tarafından 10 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. hekırz

hekırz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    beyler yuri boyka dövüşde gard bile almıyor çoğu zaman böle bir dövüş tarzı varmıdır mma gibi ama yerdede dövüşmüyorlar gerçekden böle dövüşerek sonuc elde edilebilirmi biraz mantıksız geldi ama adam cok hızlı ve güçlü yoksa sadece film diyemi abartı yuri boykanın gerçek dövüşcü oldunu biliorum gerçek mac videoları varmı elinizde izlemek isterim gerçek dövüşdede bölemi davranıyor

2. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    Eller açık davransa saniyede yer darbeyi yığılır yere şov amaçlı

3. hekırz

hekırz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yuri boykanın gerçekdede efsane oldugunu duydum ama tek bır macına denk gelmedim. Ne kadar şow olsada tekmeleri cok hızlı yanı mma sansı yuksek olur diye düşünüyorum.

4. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    ne olursa olsun açık verdiği anda yıldızları sayar.

bestkicker406 ve curtia bunu beğendi.
  5. hekırz

hekırz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Fimle göre söylüyorum açık vermesi birşeyi değiştirmiyor çünkü refleksleride çok iyi :D sizce bu adamın kasları dogalmı streoidmi

6. Erdem Onur

Erdem Onur Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar yuri boyka yani scoot atkins dunyanin en iyi teken atan 5 adamindan biridir ip man ve ceki chan le birlikte çalişmiştir ancak oyle bir dovuş sitili yoktur ve filmdeki sahneler gerçeğe oranla 12 kat hizlandirilmiştir namelesa ya katiliyorum hiç bi insanin suratinda kas yoktur ve vucut ağirliğiyla biri vurduğu zaman yildizlari sayar suratinda kas yoktur dedim diye bazi bilmişler atlayacaktir geliştirilebilen yani biceps gibi şakak kasi olan goremessiniz bu yuzden yuze yediğinde doğrudan allaha bakar sonuç ne olur bilemem sevgiler...

bestkicker406 bunu beğendi.
  7. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    o filmlerde öyle gerçekte olsa gard almadan rakip üzerine gitse duman olurdu

8. Lorethlorien

Lorethlorien Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    63
    gard almadan dövüşen bi mike tyson ı tanırım gerisi yalan

Balboa7 bunu beğendi.
  9. blastfire

blastfire Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Muhammed Alinin boks da ki gardina dikkat et. O da acik dovusuyor. Gardi yok degil ama diger boksorlerden farkli biraz

neverbackdown. ve SemihCebraiL bunu beğendi.
  10. rednose7

rednose7 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Muhammed Ali'yi izlemeni tavsiye ederim.

11. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Floyd Mayweather Jr guard almadan uzun roundlar geçirdiğini canlı tv den ve netten izledim .Scot Atkins in filmlerini izleyip etkilenip burada film sahneleri gerçekmiş gibi konu açıp tartışan arkadaşıma daha fazla araştırma yapmasını öneriyorum,zira konu kirliliği oluyor (Mike Tyson' da en iyi dönemlerinde guard alma gereği duymazdı )
    . Floyd-Mayweather-Jr.jpg

bestkicker406 ve Burako6 bunu beğendi.
  12. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    FİLM SAHNELERİ GERÇEK ROLDÜR ROL ! SPİDER MAN NE KADAR GERÇEKSE O DÖVÜŞ SAHNELERİ DE O KADAR GERÇEK.
    İnternetten Scott Atkind 'i arattır internette gerçekten iyi bir dövüş sanatları sporcusudur ancak gerçekte filmlerdeki gibi dövüşmez tabii

Muhammed Ali'nin tarzıyla YURKİ BOYKA'nın filmlerdeki halinin alakası yok.Ki herşeyi geçtim Muhammed Ali'nin kendi yarattığı bir tekniktir refleksleri sayesinde ip kenarına çekilir ve sırtını ipe dayayarak rakibin yumruklarından kaçar.Ancak bunu genelde son raundlara doğru yapar ki karşısındaki adam yorulmuş olsun.

O adamda gayet gard alıyor.Sadece gard alış şekli sol el aşağıda sağ el yukarda.Tarzı farklı yani yapmasının en büyük nedeni rakibi şaşırtmak,bu tarz gard alış şeklini refleksleri çok sağlam olanlar ve hızlı sporcular kullanır.Bir ağırsikletin bu tarzda iş yapması oldukça zordur çünkü ağırsiklette hızdan çok güç konuşur.Ayrıca yine Floyd ile Yuri karşılaştırılamaz Floyd Yurki boyka gibi gel vur bak ellerim aşağıda dercesine dövüşmüyor

barfiksPro bunu beğendi.
  13. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Guard almadan geçirdiği roundlar var yazmışım .Adam 12 round çıkıpta guard almıyor yazmadım maçlarını izlersen iki eli bel hizasında rakibi ile oynayarak geçirdiği (Rakipleri Dünya klasmanındaki ilk 20 )roundları görebilirsin .(Kendisi yenilgisiz dünya şampiyonluğunu sürdürmektedir) Scott Adkins ile karşılaştırmıyorum dövüş saanatları uzmanı aktör vs vs... diğeri yenilgisiz dünya şampiyonu Film senaryosu değil dünya şampiyonu .

14. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Özür dilerim haklısınız ben tüm maç boyunca gard almıyor dediğinizi sandım.Haklısınız 12 round boyunca yumruk atmayı geçtim gard almak bile inanılmaz yorar.Roundlar ilerledikçe gardı düşüyordur.

15. h3adslay3r

h3adslay3r Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Scott Adkins film gereği öyle bir dövüş sergiliyor önce bunu bi söyleyim. Adamın yaptığı hareketlerin hepsi gerçek yani hızlandırma felan yok biraz araştırırsanız adamın seminerler verdiğini de göreceksiniz. Misal adam Türkiye'ye gelip kickbokscumuz Bahadır Sarı ile birlikte Fatih Usta'ya ders vermiştir. Bir diğer konuysa bu adam bir ring dövüşçüsü değil belli bir yeteneği olduğu kesin ama profesyonel dövüşçülerle dövüşmüşlüğü yok. Bir diğer örnek Jet Lee. Bu adamında yaptığı hareketler gerçek ama hiç ringte dövüştüğünü gören oldu mu ? Benim bildiğim yaşayan ve taekwondo da derecesi olan tek aktrist Michael Jai White bu adamın birçok dövüş sanatında ustalığı vardır.

16. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53

mericboss99 bunu beğendi.
  17. rednose7

rednose7 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Muhammed Ali'nin gard almadan elleri boşta full maçları vardır araştırırsanız bulabilirsiniz.

18. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Çoğu kişi filmleri izleyip gaza geliyor böyle konular açıyor , tabi ki filmleri fazla dikkate almamak lazım ancak Scott Adkins sıradan bir aktör değil.Çok uzun zamandır bu sporların içinde ( Tekvando - Kickboks özellikle ) , seminerler vermiş , başarılara imza atmış.Tutup ta bu adamı sıradan bir adam gibi değerlendirmekte olmaz.Dövüşse herkesi döver denemez ancak dövüşse 1 raund bile ayakta kalamaz demekte emeğine ayıp olur.Özellikle ağırsiklet maçlarında görüyoruz bütün maçı üstün götüren kişi 1 yumrukla yatabiliyor.Sonuçta yerini bulan bir tornado kick bile rakip kim olursa olsun nakavt edebilir.Bunu dövüşmediği sürece kimsede bilemez.Bir diğer konu ise adam neden dövüşme gereği duysun ? Undisputed gibi filmlerde oynayarak zaten çok daha fazla ilgi görüyor , parasını gayette iyi kazanıyor ve suratını boş yere eskitmiyor :D

Profesyonel dövüşçülere zaten bir şey demiyorum artık kendilerini kanıtlamışlar buraya yazmaya gerek yok sanırım.Gard stili olarakta Muhammed Ali derim o kiloda o kadar dayanıklı olmak kolay değildir diye düşünüyorum

Balboa7 bunu beğendi.
  19. pacquiao

pacquiao Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    scott adkins efsane falan değil sadece sporcu altyapısı olan bir aktör. Öyle mma da falan dövüşebilecek biri değil müsabık olmak bambaşka bir olay. akla karayı karıştırmalayım.

tysonda gard almıyorsa hiç kimse almıyordur :)

20. Fithckr

Fithckr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yuri Boyka'nın Yaptığı Dövüş Sanatı Taekwondo'dur Taekwondo'da genellikle gard alınmayabilir.
    İstersen biraz Scott Adkins'in hayatını oku Yuri Boyka'yı canlandıran Aktör
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Temmuz 2015 ---
    Yuri Boyka'nın Yaptığı Dövüş Sanatı Taekwondo'dur Taekwondo'da genellikle gard alınmayabilir.
    İstersen biraz Scott Adkins'in hayatını oku Yuri Boyka'yı canlandıran Aktör

Sayfayı Paylaş