yumurta

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve sunny077 tarafından 28 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. sunny077

sunny077 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    spa
    Yer:
    antalya
    Herkese iyi forumlar

günlük 15 yumurta yiyorum çok seviyorum, sarılarıyla birlikte zararı ne olur? weightlifter

2. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Yaşınız 35, günde 15 yumurta yiyorsunuz ve bu soruyu sorabiliyor musunuz? Ne zamandır yiyorsunuz? En yakın zamanda doktorunuza görünmenizi tavsiye ederim.
    Günde 15 yumurta ayda 450 yumurta eder yumurtaya 50kr dersek oda 200 lira eder, Onun yerine whey alsanız daha kârlı ve sağlıklı olurdu bence .

Benim yaşım 19 olduğu halde günde 3-4 tam yemekten korkuyorum arada 1-2 beyaz yiyorum ek olarak. Siz 35 yaşında bu cesareti nereden aldınız açıkçası öğrenmek isterim :)

sunny077 bunu beğendi.
  3. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    15 yumurtamı ben günde 1 tanesini zor yiyorum..

4. aphelion

aphelion Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    arada bir kolesterolünüzü ölçtürün. sarıları sıkıntı yaratabilir beyazlarında sorun yok diye biliyorum.

diğer başlıklarınıza baktım. 200 gram protein tozundan iyidir 15 yumurta :D

5. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    konu yeri yanlış ve 15 sarı ortalama 70-75 gram yağ demek kolestrol açısından büyük sıkıntı

sunny077 bunu beğendi.
  6. ertunc93

ertunc93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle herkeze iyi akşamlar.Yeni kayıt oldugum için konu açamıyorum affınız dileyerke burdan sorunumu dile getirmek istiyorum.Kahvaltıda 4-5 yumurta yiyorum öğlenleride tavuk vs. fakat son bir kaç gündür cildimi temiz tuttuğum halde sivilce çıkıyor cildim doğal yağlı zaten bunun yumurta ile çok alakası varmı ?Varsa eğer ne yapmalıyım sadece spora gittigm günler mi yumurta yiyim çünkü ben hergün 4-5 yumurta yiyorum.

7. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0

Günlük 15 yumurta yiyorsan eğer en azından yarısını tüm yarısını sadece beyazı olarak al.

Yumurtanın sarısını yemeyenlere çok kızıyorum. Uzun süredir yüksek kolestrol sorunu yaşamıyorsan ve obez birisi değilsen yumurtanın sarısından kaçmana gerek yok. Eğer günde yumurta alımın 15' i bulmasa, hepsini sarısıyla birlikte ye derdim ancak 15 yumurtayı tüm ve beyazlar şeklinde ayırsak daha iyi olur sanki. Çünkü geri kalan diyetinin ve vücudunun yumurtaya ne tepki verdiğini bilmiyorum.

Normal bir insan için (ve 15 yumurta kadar yiyemeyen kişiler için de) ve yediklerini iyi hesaplayanlar için söylüyorum. Yumurtanın sarısını atmayın, yiyin.

sunny077 bunu beğendi.
  8. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    günlük 3 yumurta sarısı karaciğerinizi bir hayli yorar dikkatli olun.

9. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0

Bu yorumunuzu destekleyecek bir bilimsel referans verirmisiniz ?

10. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    referans bizat benim günde sabah 3 tam yumurta tüketiyorum. bu 4-5 olduğu zaman istisnasız alerjik rekasiyon gösteriyor kırımızı şişlikler başlıyo çıkmaya :)
    sen bana sınırsız yumurta yiyebilrsiniz diyen bir hekim uzman gösterebilir misin? çoğu yumurtadan korkulmaması gerektiğini günde bir haftada 3 yumurtanın faydalı olduğu söyler. ben hiç sınırsız yumurta tüketebilirsiniz 10tane yumurta yiyin gibi bir cümle bir yazı okumadım duymadım.

11. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Herkesin vücut yapısıyla ilgili birşey o letsev sende öyle bi yan etki yapa bilir ben bazen günde 4 5 i buluyorum hiç öyle bi sorunla karşılaşmadım.

12. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0

Bazı vücutların yumurtaya verdiği tepki budur işte. Hiçbir hekim herhangi bir besini sınırsız yemek diye bir kelime kullanmamalı zaten.

Başta Amerikan Karaciğer Vakfı olmak üzere bir yığın kurum, egzersiz yapmayan, bilinçli diyet yapmayan-yapamayan normal insanlara haftada 3-4 tüm yumurtadan fazlasını tüketmeyin diyor. Doğru, ben de olsam öyle derim.

Ancak protein ihtiyacı normal bireyin katı olan, öncesinde herhangi bir karaciğer rahatsızlığı olmayan, obez olmayan, vücudu yumurtaya ters tepki göstermeyen, dengeli bir diyetin içinde olan sporcular için bu öneri gereksiz kalıyor.

Doğru. Hiç bir hekim günde 10-20 tane yiyin dememiştir. Nasıl 4-5 yumurta siz de alerjik reaksiyon gösteriyorsa, günde düzine yumurta yiyen ve verdiği testlerde kolestrol düzeyi ve karaciğer testleri iyi olan kişiler de var.

Direk karaciğer ile ilgili yapılan araştırmalar değiller ancak en azından haftalık 3-4 adet kuralını oldukça çökerten araştırmalar. Dileyen göz atabilir.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/...ez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_RVDocSum

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7124663

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11023006

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7777999

http://jn.nutrition.org/content/134/1/187.full

13. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    demek istediğim şu evet diyelim benm karaciğerim normalden hasas ama bu daha önemli bir kanıt bence çünkü yumurta sarısının etkisini gösteriyor. 5 yumurtayı bütün olarak yiyen birinde gözle görülür bir etki olmasada karaciğerini zorluyordur eminim heleki 15 yumurta. yoksa mide herkesin kendine ait 3 yersin 10 yersin hani özel bir garezim yok sarısını çöpe atınca içim cız eder zaten. dediğim gibi eğer yumuta sarısı kuş gibi hafif olsaydı 3 yumurtadan sonra benm hasas kara ciğerim sinyal vermezdi siz yinede yerken dikkatli olun benim için değil kendiniz için :) gerisi size kalmış. bende 3 te sinyal veren sizde 6 da verir ama sinyal vermedende zorlanması daha tehlikeli.

sunny077 bunu beğendi.
  14. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    15 sarılı çok fazla ve tehlikeli,hemen karaciğerinizi ve kolesterolünüzü ölçtürün bence...
    ben bu aralar 4-5 sarılı yumurta yiyorum.yazın diyetimin ağırlıklı bölümü yumurtaydı 10-12 tane yerdim günlük,ama 4-5 tanesi sarılıydı.

letsev senin söylediklerinden şöyle bir özet çıkar herkes limitlerini bilip ona göre yumurtayı yemelidir,buda doğrudur...

sunny077 bunu beğendi.
  15. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38

kesinlikle katılıyorum bi ara bende 4-5 yumurta yemeye başlamıştım her gün sarısıyla beraber. yüzümde ve vücudumda sivilceler kızarıklıklar lekeler oluşmaya başlamıştı. Doktora gittiğimde yumurtadan olduğunu söyledi. Şuan günde 2 veya 3 yumurta yiyorum sarısıyla beraber.

16. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.
    Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş