Yumurta Yerine Lor Peyniri?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bugradu tarafından 26 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. bugradu

bugradu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar uzun süredir yumurtayla besleniyorum fakat artık yiyemeyecek hale geldim. Yerken midem bulanıyor maalesef. Lor peyniri aldım 2-3 gündür ondan yiyorum günlük 200-300 gr. arası.

Yumurtayı kesip lor peyniri tüketmem aynı etkiyi gösterir mi acaba?

2. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    yumurta en saglıklı proteini kapsar lor peynirininde protein degeri yüksektir dönüsümlü olarak yiyebilirsin yalnız yumurtayı kesmemeni tavsiye ederim

3. PÖTİKARE

PÖTİKARE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de yumurta yiyemiyorum hiç. Küçüklüğümden beri böyle bu durum maalesef. Birkaç formunda bünyeme nadiren de olsa giriyor; tabi devede kulak!

Bir diyeti araştırıyorum o esnada protein için alternatif ararken keşfettim ben de lor peynirini. Yumurta ikamesi olmasa da tam olarak, ben de loru ekleyeceğim yeme planıma.

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yumurta anne sutunden sonra en ıyı besın dıye gecer

yumurta azda olsa gunde yemen gerekıyor ıgrensende ye kaslarını dusunerek ye

loruda tuket tek yumurta veya tek lorla kahvaltı cok zayıf olur

5. by_burak

by_burak Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yumartasız bir body düşünmek bile istemiyorum.Yumurtanın yerini ne protein tozu nede lor peynir tutamaz yumurtayı mideni bulandırmıycak şekilde ye mesala 3 yumurta yemen gerekiyorsa bir tane haslanmıs. gerisini pişirerek veya rafadan yaparak yemeni tavsiye ederim.

6. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Yumurtanın içinde kaliteli esansiyel amino asitler barındırır. Bu esansiyel amino asitler vucut gelişimi için çok önemlidir. Ayrıca lor peynirindeki proteinin yaklasık %80 ini kazein proteinidir. Lorla beraber mutlaka yumurtada tüketmeniz sizin faydanıza olur.

7. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Beachboy'a katılıyorum.
    Ayıptır söylemesi lorpeynirli 3 yumurtayı tavada güzelce pişirmek haftasonu kahvaltılarımın vazgeçilmezidir ve kimseye bırakmam bizzat kendi ellerimle hazırlarım...
    yumurtayı oldum olası haşlama şeklinde yiyememişimdir...

8. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    tabi yenilebilir ama protein olarak yumurta çabuk sindirilir lor peyniri ise casein içerdiginden geç sindirilir

9. bugradu

bugradu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Bu konudaki tarifi denedim cidden çok güzel oluyor. Farklı kombinasyonlar da uygulayabilirsiniz.

Sorunum yumurta yememek değildi, günlük 7-8 tane yiyordum 3-4 aydır ama bir süre sonra artık midem almamaya başlamıştı. Şimdilik bu tarif çok hoşuma gitti sanırım böyle devam edeceğim. Yumurta yiyemeyen arkadaşlara tavsiye ediyorum sade yaparsanız krep tadında oluyor :)

10. FreeMan_x

FreeMan_x Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    orjinal lor peynirinde casein yok denecek kadar azdır büyük çoğunluğu whey'dir lor ; peynir yapıldıktan sonra arta kalan sudan yapılır yani bizim para bunca para döktüğümüz proteinlerle aynı

11. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben yumurtayı tam haşlanmıs yıyemıyorum ama az haslanmıs olunca sarı kısmı sulu kalınca tadı bambaşka gelıyor bana :)

Sayfayı Paylaş