yumurta-sivilce-alerji

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve devilemre tarafından 19 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. devilemre

devilemre Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Arkadaşlar ben günde 4 tane yumurta haşlayıp sarısıyla birlikte yiyorum
    ve yumurta yemeye başladığım zamandan beri sırtımda sivilceler çıkmaya başladı bunların nedeni yumurta mıdır yoksa benim yumurtaya karşı alerjimmi vardır doktora gidemiyorum sigortam yok lise yeni bitti bi kere daha üniversiteye hazırlanıyorum yaş 20
    birde bu sivilcelerden kurtulmanın belli bi yolu var mı mesela keselesem aksine yayılır mı yoksa azalır mı

2. 3duLa

3duLa Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yumurtadan olduğunu sanmıyorum bende hiç etkisi olmadı daha ama alerjin olabilir dediğin gibi bir doktora görünmelisin sivilcelere gelince kopartma öyle yapınca daha çok çıkıyor diye biliyorum bunun için gerekli ilaçlar var yine de etraftan duyma bilgilerle yapma bunu her türlü doktora görün derim :)

devilemre bunu beğendi.
  3. Cydia

Cydia Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Aynı sorun bende'de mevcut sanırım..

Normalde yağlı bol akne'li bir cildim var bu yüzden yaklaşık 3 aydır antibiyotik tedavisi görüyorum, ne zaman yumurta yemeye başlasam'ki bu günde 5 beyaz 1 tam yumurtadır 1 hafta içinde o an için sivilcesiz yüzümde azalan kaybolan sivilceler tekrar çıkmaya başlıyor. Sebebinin sadece tesadüf olup olmamasını iyice kesinleştirmek için, yaklaşık 2.5 hafta yumurtadan uzak kaldım cildim'de bu süre zarfında hiç içi intihap dolu bir sivilce çıkmadı.
    İki gün önce yine yumurtaya başladım ve şuanda nur topu gibi pirinç boyutunda şişkin yüzümün o bölümünü gerdiğim'de ağrı yapan bir sivilce'm oldu. Görece küçük olduğu için çok dikkate almıyorum, yumurtaya devam edeceğim eğer ilerleyen günlerde'de artan bir sıklıkla çıkmaya devam ederlerse ne kadar istemeyerek'de olsa yumurtayı hayatımdan uzunca bir süre elveda demek zorunda kalacağım. Yumurta eksiğini'de protein tozu alıp onunla kapatmayı düşünüyorum, bakalım vücut Protein Shake'e ne tepki verecek..

Sabahları yediklerimi'de yazıyorum;
    5 beyazı 1 tam yumurta.
    100-150 gram süt ile karıştırdığım yulaf.
    150 gram light beyaz peynir veya lor.

4. cihad27

cihad27 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Oncelikle beyazi degil sivilceyi yapan sarisi sarisinda yag var ve genel olarak cogu yagli ciltte sivilce yapiyor bu arada protein tozu kullanmak yumurta yemekten kat kat daha fazla sivilce yapar bu isinde kotu yanlari var ama herkes icin gecerli degil

GT-S7562 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. mecnun12

mecnun12 Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    sivilceden ziyade kabarıklık gibiyse yumurtanın sarısına karşı alerjin vardır kurtulmanın yolu da 1-2 taneye kadar sarıyı azalt,yıkarken tahriş etme direk sabunu sürüp yıka
    not:bendede oluyor( o yüzden emin konuştum )

Sayfayı Paylaş