yumurta hakkında bir sorum olucak?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve 14oguz14 tarafından 27 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. 14oguz14

14oguz14 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    arkadaşlar şimdi ben yumurtayı pişirerek yemekten bıktım direk içmekte zararlı diyorsunuz peki bu yumurtayı sağlıklı bi şekilde içmemizin bi yolu varmıdır yani yumurtayı pişrerek veya başka bir şekilde zararsız hale getirebilirmiyiz (içmek için):confused::confused:

2. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Pastörize likid yumurta akı tüketilebilir. Ancak hem bulunması zor, hem de pastörizasyondan geçtiği için proteinin sindirilip, sindirilemeyeceği muamma.

Yumurtayı içmeyin. Başınıza gelebilecekler için şu başlığı okuyabilirsiniz.

14oguz14 bunu beğendi.
  3. 14oguz14

14oguz14 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    likit yumurtayı araştırdım ama bursada satan bi bayileri yok hiç bi firmanın internttede bulamadım yapıcak bişey yok pişirecez artık :)

4. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Yumurta akı tozları var kilosu 30 TL civarı yanılmıyorsam.

5. desk

desk Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    San Francisco
    kilosu 30 tl mi hangi marka bu :D

6. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Hammadde olarak kilosu 34 tlye satılıyor.

7. emure

emure Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bu salmonella bakterisi firmaların yumurtayı piyasaya sürmeden önce tetkiklerini yaptığı birşeymi acaba yoska piyasaya sürüldükten sonra ortaya çıkabilen birşeymi. Kaliteli markalarda salonella riski %0 olması sözkonusumu acaba. Bende sabahları yumurtayı yapmak ve yemek için vakit harcamak istemiyorum hemde 4 yumurtayı haşlanmış olarak sabah yemek zor.

8. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    bende yeni başlık açmak istemedim burdan sorayım, günde sabah kahvaltıda 3 tam yumurta tüketmek zararlımıdır kolestrol bakımından ?

9. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    emure: Böyle bir şey söz konusu değil. Bunun tetkiği olmaz. Geçen sene Amerika Birleşik Devletleri'nde dahi bir dönem sıkça Salmonella vakası görüldü.

Markalı yumurtada da olur, markasızda da...

Açık sütü kaynatmadan içerseniz yine mikrop kaparsınız.

Sabahları vaktiniz yoksa yumurta yemek mecburiyetinde değilsiniz. Böreklik Lor, Çökelek, light beyaz peynir, light kaşar tüketin, süt için. İnanın 100 gram peynir tüketerek 2-3 yumurta akından daha fazla protein alırsınız.

Vaktiniz olunca yumurtanızı yaparsınız. Allah Aşkına vakit dediğiniz şey en fazla 10 dk pişirmek...

Vaktiniz yoksa o zaman ya paraya kıyın protein tozu alın ya da çevrenizde soğuk hava deposu varsa pastörize sıvı yumurta akı satıp satmadığını öğrenin.

Bugün vakit ayıramam dediğiniz şey yüzünden hastanelerde kusa kusa sürünürsünüz. Daha önce verdiğim başlığı okumanızı tekrar tavsiye ediyorum. Ayrıca bu hastalık ölümcül boyutlara da ulaşabilir.

Knec: Tam yumurtanın kolesterole etkisinin olmadığı son yıllarda kanıtlandı. Günde 1-2 tam yumurtanın sağlık açısından bir sakıncası olmadığı söyleniyor. Ancak yağ bakımından zengin olduğu için yağ düşük diyet yapan arkadaşların dikkat etmesi gerekli.

Son düzenleme: 29 Ocak 2011
    Knec bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş