yumurta fiyatları

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ARNOLDschwarzeneggeR tarafından 3 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. solasguitarra

solasguitarra Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    ben mecburen kestim direk. 9.5 lira demek 1 kilo tavuk göğsü demek. tercih ederim yumurta beyazına. yeri ayrı tabiki ama öğrencilik haliyle hem yarım kilo tavuk hem 20 yumurta tüketemiyorum bu zamdan sonra. yazık, üzülüyorum gerçekten.

2. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    Valla bu gidişle salona kümes yapacam bi tane.

3. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    çokta pahalı değilde %50 den fazla zam yapmışlar haberlerde çıktı kurban bayramından önce etlere zam gelicekmiş :((

4. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar,

Malum herkesin ortak kanısı, yumurtanın pahalı olarak raflarda yer alması doğrudur.

Geçen sene bu tarihlerde 30 Yumurta "L" 'i 4.5 TL'ye alıyordum. Şu an itibariyle 9.5 TL. %115 bir zam var. Mecburen alternatif çözümler üretmek kalıyor bizlere. Benim naçizane tavsiyem, Y firması Yumurta akını Litresi 60 yumurta beyazından oluşan 12 adetlik ambaljlı kutularda toptan fiyatına geçen sene 5.25 TL'ye satıyordu. Bu sene de %100 ona da zam gelmiş diyelim ki, sadece beyazını içeren yumurtaya o kadar yapmazlar ama, 10.5 TL yapar. Totalde, yine kâr 4 TL olarak bize dönüyor. Bence önemli bu süreçte. İnternetten ilgili firmaya ulaşabilir ve sipariş verebilirsiniz.

Saygılarımla,

sultanmehmed bunu beğendi.
  5. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    bence ihracaat mı bilmem ama bir vg cinin 10 yumurta tükettiğini düşün azıda var çoğuda günlük adamlar çok satılıyor bizde zam yapalım demişlerdir ama uçmuşlar iyice

6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    bılındıgı gıbı lakto-ovo vejateryenım ve hayvansal sadece yumurta yıyebılıyorum :(

yumrta zamlarından ben etkılenmedım pek :) cunku sadece sabah 3 tam yıyordum zaten onlarda omega-3+selenyum+dha lı yumrtaydı onların fıyatlar zaten ucuktu halada ole :)

benım tavsıyem evet yumurta ıyı ama bu fıyata alınmaz :(

yumrta akı tozu yada paztorıze yumrta akı daha ıyı bır alternatıf su an ıcın :)

sultanmehmed bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş