Yumurta bende sanırım alerji yapıyor..

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve xJeamia tarafından 3 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. xJeamia

xJeamia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar göğsümde ve sırtımda feci şekilde sivilce cıkıyor. Öyle böyle degil ama saysak 50-60 tane sayabiliriz belkide. Yüzümde yok sayılır ama göğsüm ve sırtım felaket ötesi. yaklaşık 1 ay önce bu sebepten dolayı doktora gittim bana bir kaç ilaç verdi onları kullandım ve yumurtayı bırakmıştım düzelmiştim. Şimdi tekrar başladım yumurtaya günde 3 tane 2 si beyazıyla biri sarısıyla ve sivilcelerim tekrar alevlendi. Yani yumurtanın bende sivilce yaptıgı kanısına kesin olarak vardım. İnternetten araştırdım yumurta kimilerine fayda saglarken kimilerinde de işte böyle alerji yapıyormuş. Nasıl aşabilirim ben bu durumu? Yumurta yemesem gelişemicem yesem fizik berbat olacak. Çok iğrenc pislik bir durum yardımlarınızı bekliyorum...

2. brhmcr

brhmcr Guest

Yumurta yemezsem gelişemeyeceğim yanlış bir söylem, yarini doldurabilirsin ymurta yerine sabahları tavuk-hindi jambon, 200 gram kadar lor yersin, kimi bunyeye yaramıyor, özel alerji testleri var arzu edersen bir dermatologla görüşüp emin olabilirsin.Bozma moralini bir sürü yemek önerecek şimdi diğer üyeler :)

3. xJeamia

xJeamia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam anladım jambon falan hiç iyi konuşmuyolar hakkında cok pis yapılıyormuş. Lor peyniri desen cok kuru 200 gram nası gecircem bogazımdan :D dert cok :D

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Ağustos 2012
  4. brhmcr

brhmcr Guest

Dert ettikten sonra dert cok :) azimliysen yersin. Kaliteli güvenilir et ürünü muhakka vardır, lor yiyemiyorsan, muzla vs ile kombinele dert çok derman çok arayana :)

5. kaptandd

kaptandd Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    korkmaz
    Yer:
    istanbul
    bazı kişilere yumurta allerji yapıyor dogru ama sivilce sorunu bendede var allerjidende oluyor karaciger rahatsızlıgındanda oluyor eger kesin allerji ise baska ürünlere yönelebilrisin peynir süt gibi süt ve süt ürünlerine bunun yanında kurubaklagiller+tahılları birleştirerek cok zengin protein alabilirsin yumurta eksigini dedigim gibi bir cok besinden sağlarsın yanlız yumurtanın icindeki ne allerji yapıyor öğrenirsen ozman sana güzel bir reçete yazabilrim

6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili kaptandd ;

Yumurtanın için deki hangi madde alerji yapıyor bilsen ne tavsiye edeceksin çok merak ettim ... sanki yumurta 10 farklı bileşende oluşuyor sarı -beyaz işte ne var başka :)

Garip garip konuşmanın anlamı yok , sanki adam buraya şundan dese çözümünü yazacaksın , bir besine karşı reaksiyon var ise yemezsin olur biter ...

Saygılarımla , Danny Boy ...

7. kaptandd

kaptandd Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    korkmaz
    Yer:
    istanbul

sadece gülüyorum ve sunu sana göstermek istiyorum:D

beyazında
    ovalbumin , konalbumin,ovomukoid,ovomusin,lizozim,ovoglobumin g1 ve g2 ,avidin ,flavoprotein ,ovoglikoprotein ,ovoinhibitör ,ovomakroglobumin

neyse bunlar sadece beyazındaki proteinler allerji nedeni genellikle büyük hacimli proteinlerden dolayı oluyor burda bir bilgi cocuk beslenmesinden
    sarısı ve beyazı deyip basite indirgememek gerekir.thums:

8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili kaptandd ;

Bence kime cevap yazdığına dikkat et cevap yazarken yahu ben bunları zaten biliyorum da bunlardan birine adamın alerjisi var ise senin nasıl bir tavsiyen olacak onu merak ediyorum ,

Yani adam dese ki ya benim şuna alerjim var yumurta yeme dışında ki tavsiyen ne olacak onu yaz ,

Sanki içeriği konsantre etme tarifini vereceksin ...

Burası forum basite indirgemek zorundayım kusura bakma burada 2 sayfa içerik saymanın da zaten anlamı yok , basit bir cevap verilir ve konu kapanır i bir besin sana eğer alerji yaptıysa yemezsin olur biter bunu uzatmanın manası yok , içeriğindeki x adlı protein sana alerji yapıyor olduğunu bilsen neye yarar yumurta yemeni sağlar mı hayır o zaman gerek de yok zaten bu tarz basit durumlarda ...

Ünivde yarım yamalak derslerden de buraya bilgi vermeye kalkma , önce bir piş farklı kaynakları oku sonra yorum yaz ( bu konudan bahsetmiyorum diğer mesajlarına itafen ) , öğrenmeye açık bir arkadaşsın ama bu üslupla olmaz önce oku anla sonra cevap ver ne denmiş onu anlaman gerek cevap vermek için , öyle ben gülerim buna tarzı üsluba sahip olan çok beslenme uzmanı gördüm ben ...

Saygılarımla , Danny Boy ...

Son düzenleme: 4 Ağustos 2012
  9. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Emin eğilim ama sanırım bendede çok geci gaz yapıyor, bunu ya yumurta yapıyor yada yulaf ezmesi yapıyor anlamadım.
    zaten çok farklı besinler tüketmiyorum.
    Ha hemen hemen hergün tavuk yiyorum tavukda yapıyormudur bilemiyorum.

10. brhmcr

brhmcr Guest

Birini kesip deneyerek sonuca ulaşabilirsin ben süt toleransı sıkıntımın farkınıa tüm süt içeren öğünleri dietten çıkararak vardım. Daha snra yavas yavas ekleyerek sıkıntını sadece soguk süt içtiiğim zaman kaynaklandığını keşfettim. Aynı örnek yumurta için örneğin deneyerek 6 sarının sivilce yaptığı sonucuna ulaştım, 5 tane sürekli yiyorum tek bir sivilcem yok 6 yiyim akşam üstü tricepslerim sivilce içinde :)

Sayfayı Paylaş