Yumurta Akı Tozu ve Peyniraltı Suyu Tozu Satan Bir Mağaza

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Azazel tarafından 3 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Burayı henüz görebildim. Online olarak alışveriş yapabiliyoruz. Peyniraltı Suyu Tozları'nda protein oranı 80% civarında ve amino asit profili çok sağlam. Deneyeniniz var mı acaba hiç? Almayı düşünüyorum şahsen satışları eğer sadece pastane vs... gibi yerlere yapmıyorlarsa...

Son düzenleme: 3 Mart 2009
    Salash ve preston bunu beğendi.
  2. preston

preston Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    bu site sanırım daha önce biri tarafından forumda verilmişti ama yanılıyor olabilirim.siteyi bende inceledim.1,75 kg peynir altı suyu proteini 53 ytl falan.aslında çikolatalı nesquick ile karıştırılıp kullanılabilir.fiyat ve içerik olarak da oldukça makul bence...

3. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Bana gelen mail şu şekilde;

----------------------------------
    Harun Bey merhaba,

Sitemizden kişisel tüketiciler de online alışveriş yapabilmektedir, bu konuda herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

Saygılarımızla,
    ----------------------------------

Verimi konusunda endişeliyim sadece. Bir arkadaşım işlenmemiş toz, yararından çok zararı olur dedi. İyice araştıracağım, duruma göre alacağım. Süt proteini kullanılabilir yatmadan önce ve kahvaltıda. Bakalım artık... Kullananlar varsa ve tecrübelerini bizimle paylaşırsa seviniriz...

4. preston

preston Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Sonuçta buradaki tozlar da işlemden geçmiş.Sitede geçtiği işlemleri yazıyordu.Ham peynir suyunu kurutup vermiyolar ki...Kaldı ki buradaki ürünlerde çeşitli yerlerde hammaddde olarak kullanılıyor.Ayrıca sitede satılan konsantre olanı.Bunun için yine sitede aşağıdaki gibi bir bilgi eklenmiş;

[FONT=verdana,geneva]2. Konsantre peynir altı suyu tozu proteini:[/FONT]
    [FONT=verdana,geneva]
    Daha geniş gözenekli filtreden geçirilen konsantre peynir altı suyu, kalsiyum ve kazein, az miktarda da laktoz, yağ ve kolesterol içerir. %80 civarında saf protein içerir. [/FONT]

Kullanım alanlarında yazan iki yer çok önemli;

[FONT=verdana,geneva]Sporcu beslenmelerinde hızlı sindirilmelerinden dolayı, peynir altı suyu tozu diğer protein içeriklerine göre daha hızlı kana karışır ve peynir altı suyu tozu büyüme hormonu salgısını arttırdığı için vücut yapanlar tarafından tercih edilir.

[/FONT][FONT=verdana,geneva]Gıdaların besin değerini (özellikle protein) zenginleştirmek amacı ile içecek ve yiyecek sanayisinde PAST katkı maddesi olarak kullanılır. Şekercilik, fırıncılık, bisküvi, çikolata, süt ürünleri sektörleri peynir altı suyu tozu kullanan sektörlerdir.[/FONT]

Bu bilgilere göre direkt olarak kullanılabilir gibi geldi bana.Tıbbi bilgisi olan arkadaşlar yorum yaparlarsa süoer olur.İçimiz rahat olsun bari...

5. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Süt Proteini ürününü alacağım, orası kesin. Duruma göre ya yumurta akı tozu ya da peyniraltı suyu proteini tozu alacağım yanına da.

6. preston

preston Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Aldıktan ve kullandıktan sonra görüşlerini buraya yazarsan çok makbule geçer.Böylece protein için yeni bir kaynak bulmuş oluruz.Şimdiden merakla bekliyorum...

7. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Bir süredir ilk mesajda adı geçen siteden Whey protein alıyorum. Karıştırırken biraz topaklanma oluyor ama şimdi aynı sitede topaklanmayan, daha kolay karışan (instant) türü de çıktı.

Ürün aromasız, katkısız, orijinal whey... Güzel biçimde paketlenmiş olarak oldukça hızlı kargolanarak elinize ulaşıyor. Aromasız olduğu için sabah müsli yulaf karışımının içinde sütle ya da aralarda bir miktar aromalı, markalı whey ile karıştırarak tüketiyorum. Daha ucuz olduğundan bu şekilde karıştırarak kullanmak protein tozu ile ilgili harcamaları düşürüyor.

Son olarak aynı siteden yumurta akı tozu da aldım. Malum günde en az 5-6 yumurta tüketiyoruz ve bunun yalnız biri ya da en fazla ikisinin sarısını yiyorum. Pratik olur hem de sarıları atmamış olurum düşüncesiyle aldım ancak ilk deneme de pek memnun kalmadım. Sitede belitildiği gibi bir ölçek toza karşılık yedi ölçek suyla hazırladığım karışımı mikserle çırptım oldukça köpürdü. Sonra karışımı tavaya boşalttım, omlet benzeri birşey olacak diye ama su altta kaldı karışım köpürdüğünden tavada suyun üzrinde yüzen bir köpük dağı elde etmiş oldum. Tabii hepsi çöpe ... Bu tozu kullanarak omlet gibi birşeylere ulaşabilen varsa öğrenmek isterim.

Hata mikserle çırpmaktan mı kaynaklandı acaba?
    Bundan sonra karışımı kaynayan suya döküp kaynatmaya devam etsem pişmiş yumurta beyazına ulaşabilir miyim acaba? :)

8. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    ben de ayni siteden 3uncu alisverisim

su ana kadar soya proteini --whey proteini--sut proteini--kazein--yumurta aki tozu--creatin urunlerini duzenli olark kullandim ve halada kullanmaktayim

diyebilcegim tek sey piyasadaki herhangi bir whey proteinden hicbir eksik yani yok buna emin olabilirsiniz

dogal aromasiz ve icinde en onemlisi tadlandirici yok yani kimyevi maddeler yok

eger benim gibi dogal beslenmeye onem veriyorsaniz yukarida saydigim urunlerin tumunu albilirsiniz ve dogal olduguna emin olursunuz

yukarida saydigim urunlerin hepsinin uretici sitelerine baktim ve gercekten cok iyi yerlerde uretildigini anladim

kullanim olarksa

whey proteini ant sonrasi ve sabah

yumurta akini ise sabah kahvaltida ve gun icinde

sut proteinini yatarken ve caniniz sut icmek istedigi zaman

kazeini yatarken

soyayi ise ant sonrasi ve gun icinde alabilirsiniz

****soyanin ant sonrasi alinmasina bircok arkadasimiz muhalefet olucaktir ama bu benim gorusumdur daha detayli bilgi icin forumda soyayla ilgili makleler mevcuttur lutfen buna karsi bu baslik altinda birtavir olusturmayiniz*****

Son düzenleme: 11 Haziran 2009
    zigbog bunu beğendi.
  9. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Yumurta akı tozunu da Whey gibi mi tüketiyorsunuz? Ürün pastörize mi?

10. künefe

künefe Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de almıştım çabuk karışanından;paketlenme gönderim hızı gayet iyi.Normal protein tozu kutuları şeklinde gönderiyorlar ama memnun kalamadım artık psikolojik mi bilmiyorum ertesi günki kas ağrısındaki azalmayı hissettim diyemem(beslenmem de iyiydi).Bir de yağ oranı biraz fazla ayrıca aromasız olduğu için tavsiyem çilekli nesquikle(çikolatalısında yağ var) karıştırmanız.

11. preston

preston Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Bende whey almıştım.Nescafe 3ü1 arada ile karıştırınca köpürme olmuyor.Epey kullandım ancak bitiremedim.Yararını görmeye başlamıştım ama aromasız olduğu için bana pek uymadı.Alışırım dedim ama bi türlü alışamadım tadına.Her seferinde kendimi zorlayarak içtim.Tad konusunda tercihi olmayan arkadaşların çok çok işine yarar bu ürünler.Ekonomik olmaları da çok avantajlı.

12. Rumi

Rumi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Bende bu siteden alışveriş yapmayı düşünüyorum ancak markalı protein tozları nötralize edilip özel işlemlerden geçiriliyor sporcular için dolayısı ile bunların yararını göremeyebilirsin dedi bir arkadaşım. Bu ürünleri kullananlar pozitif yada negatif etkilerinide yazarlarsa sevinirim. Fiyatlar makul gözüküyor. Benzer bu site ile alakalı başlık açacaktım isabet oldu.:)

13. künefe

künefe Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Bir de karaciğeri daha fazla yorma ihtimali de olabilir.

14. MeTaLLiCaT

MeTaLLiCaT Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    İzmir
    Açıkcası bende bu konu üzerine tartışmak istiyordum.İlk olarak hardline ın %80 whey 4kgluk protein tozunu aldım epey gitti fakat şu an fiyatı uçtu en son ise power pro aldım yarı yarıya soya sanırım bunun fiyatı bile şu an 185TL arkadaşlar.Özel işlem mutlaka vardır ama yani kalkıpda özel işlemden geçen ama yarı whey yarı soy mu yoksa saf wheymi desenizki fiyatı nerdeyse aynı sanırım bende artık hammedeler.com deneme zamanı geldi diyorum.

15. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    evet urun paztorize ve whey gibi tuketili

urunun diger wheylerden eminn olun hicbir farki yok ornegin cok taninmis bir x markasi da ayni hammaddeyi aliyor icine tadlandirici aroma katiyor bu kadar yani ole yok ozel islem yok notralize hikaye bunlar zaten uretilen fabrikada yapilir http://www.agrimarkwheyproteins.com/WPC.php linkide burda

karacigeri emin olun duger markalilardan daha az yorar cunku icinde kimyasal tdladiricilar yok

simdi biri kalkip ben etki gormedim dicek ki mumkun degil eger benim gibi beslenmesi tam bu tur urunleri destek icin kullanan biriyseniz sizin icin markanin pek onemi olmaz cunku bilirsiniz ki hepsi ayni aslinda

whey proteinlerde pek bir islem olmaz fabrikada ne yapilirsa ypilir sonrada onu alan marka icine glutamin-tad;andirici-aroma katar ve urun piyasada iste bu kadar

zigbog, MeTaLLiCaT ve galois91 bunu beğendi.
  16. red_carpet

red_carpet Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ne oldu kullananlardan yokmu ürün için kritikler

17. sevketm

sevketm Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bilgisi olan arkadaşlar biraz daha aydınlatırsa bizleri seviniriz. Malum sınırlı parayla bu işi yapmaya çalışıyoruz...

18. Salash

Salash Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar; bu siteyi bizimle paylaşan arkadaşa çok teşekkür ederim. Malum piyasa GDO'lu ve zararlı içerikli olan tozlardan geçilmiyor. Siteden 5 kg'lık Whey protein ve 700 gr'lık Glutamine sipariş vereceğim. Böylelikle Whey proteinin içine Glutaminden 5 gr koyarak bir içimlik toz hazırlayacağım. Neticede doğal bir ürün ve fiyatları makuldür. Malum doğallık=sağlıktır. Sitede Creatin de mevcut.

Ürünleri aldıktan sonra test edeceğim ve detaylı bir şekilde buraya incelemesini yazacağım Saygılar.

19. red_carpet

red_carpet Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bekliyoruz yorumlarını

20. alexfethiye

alexfethiye Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Turizm
    Yer:
    Fethiye
    Bir aydır Belirtilen yerden aldığım whey protein,Dextroz ve maltodextrin i kullanıyorum
    Boşu boşuna Pahalı markalara para vermişim diyorum,tamamen aynı işi yapıyor arkadaşlar.Ben daha önce Reflex(ingilizlerin önde gelen supplement markası,ayrıca ingilterede üretiliyor ) kullanıyordum,Ayrıca yine ingilteredeki bir fabrikadan bir arkadaşım yine aromasız whey göndermişti ve bunun tadıda belirtilen yerden aldığım aromasız whey le tamamen aynı
    Uzun lafın kısası Evet bu ürün tamamen whey proteindir ve işe diğerleri kadar yaramaktadır diyorum,Bi yanı var Tatsız ve biraz zor karışıyor.ama benim için önemli olan tadı değil yaptığı iş,fiyatıda çok makul
    Maltodextrin ve dextroz da da bir problem yaşamadım...Saygılar

Sayfayı Paylaş