Yumruk Atmak İçin?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve DarkZea tarafından 6 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. DarkZea

DarkZea Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Karabük
    Arkadaşlar yumruk hakkında bir araştırma yaptım fakat sitede tam istediğimi bulamadım.Öncelikle iyi yumruk atmak için dumbelllarla hangi haraketleri yapmalıyım.Birde yumruk atma stillerini ve etkilediği kas bölümlerini paylaşa bilir misiniz? Çok şey istedim ama lütfen yardımcı oldun :D :(

2. beko431

beko431 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    ne şekilde yumruk atıcağına bağlı ama en mantıklısı eline dumbelleri al ve yumruk at ancak bu şekilde tam olarak doğru yeri çalıştırırsın ben bu şekilde yapıyorum

3. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    dogru yumruk atmak için her zaman dedigim gibi yine boks salonuna gitmeniz geriyor diyorum :)

4. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    amaç dövüşmekse adres fitness salonu değil, yöntem vg değil. ama özetle yazıyorum patlayıcı kuvvet veren hareketler, bench press, şınav. patlayıcı kuvvet hareketlerini burdan isimleriyle zikredemeyeceğim çünkü öncesinde tekniği açıklamak gerek çünkü en iler teknik isteyen ağırlık kaldırma hareketleridir. o kısmını da araştırıp öğrenmeyi sana bırakıyorum

5. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Valla body yapıyordum şu sıralar boksa merak sardım. Ve ders almaya başladım. Açıkcası iş cidden teknikde bitiyor. Yani bu forumda boks yapan üyeler bu konuda profesyonel olanlar illa vardır. Fakat ben bile bu kısa süre zarfında dengenin, ayak hareketlerinin ki bu yumruk atarken vb. şeyleri öğrendim. Ben daha önceden arada bir arkadaşın dediği gibi elime dumbell alıp ileri geri sallıyordum ama şu kadar diyeyim. Bu sana ne kazandırır bilemem ama iyi bir yumruk atmak için boks dersi almanı öneririm. Yoksa belli antremanlar da işine yarar ne konuda işine yarar yumruğunu güçlendirebilirsin. Ama doğru teknikle atılan bir yumruk bence daha iş görür.

6. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    elde dumbella yumruk atmak iyi bir yumruk geliştirici değil. yumruk atan kolu aşağı doğru zorlar. normal yumruk esnasında ise böyle bir zorlama yok. küçük ağırlıklarla kondisyon amaçlı uygulanan/uygulanması gereken bir çalışma.

Sayfayı Paylaş