yulaf ezmesi yiyemeyenlere müjde!

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve rapperuzi tarafından 9 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. rapperuzi

rapperuzi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Selamlar değerli üyeler. şimdi size yulaflı menemen tarifi vericem yulaf yiyemeyenlere ve yumurta akı yiyemeyenlere yerken şekilden şekile girenlere kahvaltıyı 10 saatte bitirenlere son! :)

malzemeler:5 yumurta akı 2 sarısı,100 gr yulaf ezmesi,100 gr lor peyniri,2 domates ,2 yeşil biber,1 yemek kaşığı acılı ezme,maydonoz,1 yemek kaşığı zeyting yağı(İSTEĞE GÖRE PARÇALANMIŞ TAVUK GÖĞSÜDE EKLENEBİLİR GAYET GÜZEL OLUOR TAVSİYE EDERİM)

HAZIRLANIŞ:5 yumurta akı 2 sarısını 1 kasenin içine döküp iyice karıştırıoruz daha sonra 100 gr yulaf ezmesini ve lor peynirini üstüne ekliyoruz bütün olana kadar karıştırıoruz daha sonra kabukları soyulmuş domates yeşil biber maydonoz ve acılı ezmeyi yanmaz tavamıza koyuyoruz kıvama gellene kadar pişiriyoruz daha sonra tavanın içine karışımımızı boşaltıyoruz yaklaşık 10-12 dakika pişiriyoruz 2 dakikada bir karıştırırsak tavaya yapışmaz. ve afiyet olsun yanında içicek olarak whey protein önerebilirim güzel gidiyor.

http://i.hizliresim.com/59pvEM.png

sthammer bunu beğendi.
  2. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    İlginç zamanım olunca deneyeceğim :) Ben yulaf ezmesini yarım yağlı veya yağsız süt ve çok azda pekmez ilave ederek tüketiyorum gayette güzel oluyor :)

3. serhat151

serhat151 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Kocaeli-Darıca
    bende yulaf ezmesini süt,bal,badem,fındık,fıstık,elmayla yiyorum çok iyi oluyo :D sabah kahvaltısı etmesini sevmeyen birisiyim ama bunu yiyorum her sabah :)

4. çaylak58

çaylak58 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ben yoğurt ile homojen bi görünüşe sahip olana kadar karıştırıyorum , tavsiye ederim güzel oluyor , sade yiyince sunta gibi geliyor :)

5. namee5

namee5 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Güzel Bir Şeye Benziyor.

Sayfayı Paylaş