Youtube tekrar kapatıldı...Sansüre devam

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve marthel tarafından 19 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Youtube.com, Ankara 12. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından erişime kapatıldı. Şu anda siteye Türkiye'den ulaşılamıyorken; sitenin kapatılmasına yol açan görüntüler diğer ülkeler tarafından izlenebiliyor.

Görüntü paylaşım sitesi "www.youtube.com"a erişim engellendi.

Ankara 12. Sulh Ceza Mahkemesi, youtube.com sitesine erişimin engellenmesine karar verdi.

Ankara Cumhuriyet Savcısı Kürşat Kayral, Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'ne başvurmuş ve Atatürk'e hakaret edilen siteye erişimin engellenmesini istemişti.

Böylece Türkiye'de ilk kez "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun"a muhalefet edildiği gerekçesiyle bir siteye erişim engellenmiş oldu.

Sitede "T.C. Ankara 12. Sulh Ceza Mahkemesi 17/01/2008 Tarih ve 2008/55 nolu kararı gereği bu siteye erişim engellenmiştir" uyarısı yer alıyor

Kaynak:sondakika.com

Artık işin iyice cılkı çıktı.Youtubetan sonra rapidsharede kapatılıyor.Sansürün abartıldığını düşünüyorum.Bu gidişle sadece güzel hükümetimizin izin verdiği 3-5 siteye girebileceğiz.

2. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    istedikleri kadar kapatsınlar biz girmesini biliriz.

3. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    18 Ocak 2008) Türkiye'de ilk kez internet üzerinden müzik indirerek, başkalarının kullanımına açan kişilere operasyon yapıldı.
    Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturmada, internet kullanıcılarının “LimeWire” isimli programı kullanarak korsan müzik indirdikleri ve yine bu parçaları başkalarının alabilmeleri için kullanıma açtıkları tespit edildi. Polis tarafından adresleri belirlenen korsan müzik dinleyen 112 kişi, gözaltına alındı.
    Soruşturma, MÜYAP'ın (Bağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği), telif hakkına sahip olduğu müzik parçalarının internet üzerinde dağıtımının yapıldığını söyleyerek şikayetçi olması üzerine açıldı. Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturmada, internet kullanıcılarının “LimeWire” isimli programı kullanarak korsan müzik indirdikleri ve yine bu parçaları başkalarının alabilmeleri için kullanıma açtıkları tespit edildi.

Polis tarafından IP numaralarından önce bağlantı için kullandıkları telefon numaraları daha sonra da adresleri belirlenen korsan müzik dinleyen 112 kişi, gözaltına alındı. Savcılık kararı ile bu kişilerin bilgisayarlarına incelenmek üzere el kondu. İfadeleri alınan korsan müzik dinleyicilerinin yaptıklarının suç olduğunu bilmediklerini söyledikleri belirtildi.
    Bilgisayarında korsan müzik parçaları bulunan A.K. (27) ifadesinde, “Birkaç kez sitelerden şarkı indirmiştim. Ancak bunların kullanıma açıldığından ve başkalarının bilgisayarıma girmesine izin verdiğimden haberim yoktu” dedi.

Yarın kapınız çalınıpta hadi emniyete gidiyoruz diyen bir polis görürseniz şaşırmayın

4. NBA

NBA Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    __ NBA ACTİONS__
    glory, serkan1984, RoCk KoPaT ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  5. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Yakinda googlede kapanir. Google ile Youtube´un farki yok zaten. Googlede Atatürke hareket eden bir cok site indexli, o halde google´ide kapatin bitsin bu is.

doggetman bunu beğendi.
  6. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    bence site yerine o sayfayı türkiiye üzerinden erişimi engellense daha mantıklı olacağını düşünüyorum.

7. RoCk KoPaT

RoCk KoPaT Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MérZiF0n PoWéR HoUsE
    Bu kaçıncı oldu sayamadım ama youtube yetkilileri de artık ayaklarını denk alsınlar..ULU ÖNDER ATATÜRK e saygısızlık yapanı böle sileriz iştee...

8. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Klasik türk mantığı..Bas sansürü olsun bitsin di mi?Peki Türkiye hariç bütün ülkelerde Ulu Önder Atatürk'e hakaret içeren bir sürü videonun hala youtube aracılığıyla izlendiğini biliyor musun?Farkında mısın bilmiyorum ama youtube kapanmadı sadece Türkiye üzerinden erişimi engellendi.O videoları toptan yok etmek için o kadar hukuki yol varken sence sansür en etkili olan mı?Videoların hakaret içerdiği apaçık ortada zaten şikayet alanlar kaldırılıyor.Ama yargımız en etkili yol alarak sansürü uygun görmüş elin oğlu hala Atatürke küfür ediyor youtubeta üstelik bu sefer savunamıyoruzda...

9. RoCk KoPaT

RoCk KoPaT Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MérZiF0n PoWéR HoUsE
    dediklerinde haklısın ama youtube un kapanma nedeni o videoların binlerce şikayet almasına rağmen silinmemesidir ;) Bizimkilerde ondan kapattı zaten..

10. iscrotix

iscrotix Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    28
    yerel ağ bağlantısından tcp ayarlarına girin.dns lerinizi elle verin
    ilki 4.2.2.1
    ikincisi ise 4.2.2.2

sadece youtube değil bütün yasaklı sitelere ulaşabilirsiniz artık

glory ve sarc4stic bunu beğendi.
  11. p0ntmercy

p0ntmercy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    özel güvenlik
    Yer:
    Adana
    benim makinadan giriyor. kapandığı söylendiğnden beri

12. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    kapandığı zaman kıymeti anlaşılıyor youtube un

13. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    İnternet kullanıcaları yavaş yavaş aboneliklerini iptal ettirdikleri zaman tekrar açarlar,artık herşeyi kısıtlamaya başladılar.

Müzik indirme konusuna geldince; nedir yani, kim giderde orjinal cd'ye 10-15 ytl verir yada verebilir. Yapsınlar bakim 3-5 ytl millet nasılda kapışır,bu şekilde devam ederlerse halkımız daha farklı yollardan çözüm bulacaklardır.,türk insanında çağre tükenmez, bu şekilde müzik piyasasının kaybı daha büyük olacaktır.

1 kişi bunu beğeniyor.
  14. WolfSoN

WolfSoN Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

208.67.222.222
    208.67.220.220

Banlı yerlere bu dns ayarlarını yaparak girebilirsiniz.

RoCk KoPaT, djburakgs ve Excursion bunu beğendi.
  15. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bi yerde katılıyorum fakat 3-5 lirada olsa ben ülkemizdeki albumleri almam..neden mi? çünkü genelde her albümde enfazla 2-3 şarkı dinlenebilecek kalitede oluyor diğerleri album doldurmak için yapılmış oluyor...
    bu durumda 2 şarkı için bir cd almak yerine 5 sanatçının 2şer kaliteli şarkılarına karışık olarak sahip olmak daha mantıklı ve ekonomik geliyor..

yani problem albumlerin kalitesiz oluşunda..
    şarkıcılar artık bunun farkına varmalı ve müzik piyasasının kötü durumda olmasını korsanda değil birazda kendi beceri yoksunluklarında aramalılar..

16. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Zaten şarkıcılar kasetten değil sahneden paraı kazanıyor.
    Ara sıra çıkıp paylaşım siteleri bizi bitiriyor gibi laflar söyleselerde oda reyting kaygılarıdır diye düşünüyorum.
    Ben eminimki şarkıcıların hemen hemen hepsi paylaşım yapmıştır.
    Diez in dediği gibi önce şarkı yapsınlar kaliteli müzik sonra bak bakalım insanlar alıyormu almıyormu?

17. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Çok haklısın Diez; Artık kaliteli albüm yapan 10 parçasından 8'ini dinletebilecek yok denecek kadar az hatta yokta diyebiliriz. Karma müzikler olması gerekli popüler müziklerden oluşan bir albüm yapılmalı ama buda çok zor her dinleyecinin zevki ayrıdır. A şarkısını ben seviyorum B şarkısınıda seviyorum, fakat A şarkısını seven B şarkısını sevmeyebilir. Bu yüzden bu yöntemde biraz zor işler. Ben şu anki yaşadığımız durumu yani kaliteli albümlerin az oluşunu; rekabete ve her önüne gelenin şarkıcı oluşuna yada (şarkıcı yapmalarına) bağlıyorum. Örneğin birisi çıkıyor, maşallah şarkı söylemiyoru resmen nane,maydonoz satıyor. Aslında olayın kaynağı; Onları oraya çıkaranlarda, kısacası bu böyle uzayıp gider. En iyisi biz yine bildiğimizi yapalım,prodüksiyon şirketleri ve şarkıcılar yeni köklü bir çözüm bulana kadarthums:

18. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    open dns engellenmesi yüzünden yeğlenen dns sunucu ve 4.2.2.2 diğer dns sunucu 4.2.2.1 engelenmiş youtube ve diğer engellenmiş siteler acılmıyor

208.67.222.222
    208.67.220.220
    youtube için http://www.beatfiltering.com sitesi üzerinden giriş yapabililrsiniz.

glory bunu beğendi.
  19. WolfSoN

WolfSoN Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evet dnslerden giremiyoruz ip'den banlamışlar

20. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    bo korsan olaylarında plak şirketlerinin parmağı da var bana göre. kendi korsanını kendisi çıkartıp satıyordur. vergi yok algı yok falan falan....youtube engelene gelince daha öncede yazdım deve kuşu politikasından ve gözünü kapatıp kimse bizi görmüyor aptallığından ne zaman vaz geçeceğiz bilemiyorum. milyonlarca web sayfaları var ve bunların içinde dost ya da düşman içerikli, aşşağılayıcı, küçük düşürücü birçok içerik vardır. hangi birisiyle baş edilebilinir ki...yasaklar ile bu işler çözülmez. aksine bu yasaklar ilgiyi arttırıyor. şimdi milyonlarca kişi acaba bu youtubda olan ve türklerin yasakladığı mecra ne diyerek burayı tıklayacak. yani kötü bir olayı bin bilemedin iki bin kişi tıklayacak iken 100 binleri oraya yönlendirmiş olduk....bravo....

burakula01 ve sarc4stic bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş