Yorulma var ağrı yok

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Ogden tarafından 22 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Ogden

Ogden Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar öncelikle selamun aleyküm
    ben 1 sene önce "mühim olan fazla ağırlık değil uygun ağırlık" mantığıyla yola çıkaraktan 4kg'lık dambıllardan aldım

1 senedir bi yapıyor, bi kesiyordum
    son zamanlarda bayağı bi düzenli yaptım ve kendimde ufak bi gelişme farkettim
    ama şöyle bi problemim var:
    artık dambıllar ağır gelmiyor ve beni zorlamıyor bu yüzden 25 tekrara kadar çıkabiliyorum VE kaslarımda ağrı değil yorgunluk oluyor

kaslar antremandan sonra ağrıyınca geliştiği belli olur diye duymuştum
    Az antreman çok tekrarla ben şimdi güç mü yaparım hacim mi ?
    kendimde hacim olarak değişiklik hissediyor gibiyim (psikolojikmi bilmiyorum:))

kaslarımda ağrı olması için tekrarları dahada mı artırmalıyım bi çözüm yolu olan var mıdır ?

2. 1983

1983 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    aleykum selam.

4 kg dambil(sadece dambil) ile hacim bekleme. kaldira bilecen maksimim agirlik ve az set olmali. ever Evde calisiyosan agirlik sehbasi, halter vs ile calisman gerekir.

3. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşım maddi imkanın varsa 20 kglik dumbell seti almanı öneririm eğer biraz daha ucuz bişiler diyorsan 10 kglik dumbell al (tekte alabilirsin sıkıntı olmaz).

4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    az kilo çok tekrar ile siz define bir vücut elde dersiniz,güç olabilir ama hacim söz konusu değildir.Ayrıca tekrar sayısını 25 lere çıkartmak kiloalrın hafif olmasından kaynaklı sizde biliyorsunuz,vücut ister istemez yorgun düşüyor,halbuki ağırlık fazla olsa az tekrar yapacak ve kondisyon fazla harcamadan verim alabileceksiniz.

Bencede diğer arkadaşalrın deidği gibi ilk fırsatta ağır kilo ( barlar) almanız şart.

5. Ogden

Ogden Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    teşekür ediyorum ama 10 kg. demiş hocam 10 biraz fazla olmaz mı :)
    gerçi hiç denemedim ama okuduğum makalelerde önemli olan ağırlık değildir yazıyodu (tabi ağırlığın hiçbir önemi yoktur demek istemiyorum)

ama aldığım karar ağırlığı artırıcam
    şimdi aklıma takılan ise
    max kaldırabildiğim ağırlıkla mı çalışmalıyım ?
    yoksa başka bir alternatif var mı ?

ağırlık seçimini nasıl yapıcam

6. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    tabiki max kaldırabileceğin arğılık ,ile çalışacaksın ancak bu durum sürekli öyle olmayacaktır.Mesela ; bir kol idmanı sonunda (pusdown-hammır yaparken) hafif kilo çok terar yapılır,yani hafif kiloda sana laızm olacaktır.

Okuduğun makaleler'e gelir isek; tabiki doğruluk payı olabilir ancak konuyu direk o şekilde ele almamak lazım.Şimdi ağırlık önemli değil diyemeyiz ,ama çok ağır girip hareketi yapılması gibi yapmadıktan sonra o ağır kilolarında pek bir önemi kalmıyor.Burda dediğiniz mantıklı oluyor ağırlık çokta önemli dğeil diyebiliriz o zman ;)

Ancaak ; Hacim istiyor isen ağır kilo şart.

7. brhmcr

brhmcr Guest

Kendine bir set almani ve seni zorlayacak agirlik (senin tercihin) 6-10 tekrar araliginda setler cikarman iyi olacaktir.

8. Ogden

Ogden Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bayağıdır tekli dambıllarla çalışıyodum ama set almaya karar verdim en kısa zamanda set alıcam teşekür ediyorum hepinize :)

9. simsek157

simsek157 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    eğer dambıl alacak maddi imkanın yoksa veya çözüm olarak bişey bulamadıysan sağda solda bulduğun duvarlara demirlere asıl barfiks çek :D

10. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    dostum yasın 15 yazıyor eger dogruysa cok fazla agırlık calısmanı onermem kesınlıkle boy uzamasını engellıyor. onun yerıne yuzme barfıks sınav mekık yapabılırsın .

o yaslarda takım sporları futbol basketbol.. yapmanı tavsıye ederım . Neden derse spordan baska da katkıları vardır takım olmak ıs bolumu dısıplın gercekten hayata bakısını degıstırır hemde uste yazdıklarımıda yaparda ıyıde beslenırsen 18 21 yasına geldıgın zaman fıt bı vucudun olur o zaman baslarsın bodye mılletın 2 yılda yapamadgı vucudu 6 ayda yaparsın.

dmr bunu beğendi.
  11. NeverBackDownTR

NeverBackDownTR Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer gerçekten bu sporu yapmayı düşünüyorsan !

Eğer gerçekten bu sporu yapmayı düşünüyorsan.
    Gerçekten ciddiysen.Spor salonuna git derim. Zaten ucuz düne 2 tl ye spor salonları var ve birçok fonksiyonu içinde bulunduruyor.
    Evde boşuna kendini yorma . Elbette evdede biraz gelişebilirsin ama spor salonuna göre bu senin için zaman kaybı olur. ;)

Spor salonu , antrenör ve partner şart :)

bench_O

12. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    1.Olarak,ben şuan 12 yaşındayım,4 kg'lik dumbbell ile 34 tekrar yapdım.
    2.Olarak,İllaki spor salonuna gitmek lazım diye birşey yok.Ben 1 haftada evde bicepslerde 1 cm kadar hacim kazandım.
    3.Olarak,Sana en uygun ağırlığı seç ve 6-10 arası tekrarlarla 3 veya 4 set yap.

Benden tavsiyeler:DSaygılarla,

İyi forumlar...

13. R4V

R4V Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    1.olarak burda kimse güç yarıştırmıyor sadece tavsiye istenmiş.
    2.olarak 1 haftada 1 cm alsan bile sonraki aylarda bakalım ne alıcaksın yazarsın.

Ogden , maddi durumun varsa spor salonuna yazılmanı öneririm yoksa da biraz para biriktirip 100-150 liraya güzel ağırlık seti alabilirsin işini görür.Tekrar sayısı olarak da 6-10 tekrar arası idealdir tabii bazı kas grupları hariç.İyi forumlar.

14. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    1.Olarak,Güç yarıştırdığım yok.Sadece ben bile 4 kg ile çalışıyorum.Bu mesajda Kg artırması gerektiği anlaşılıyor.
    2.Olarak,1 ayda 0.1mm dahi gelişme olsa,Yinede gelişme gelişmedir.

15. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    25 tekrarla hacim olmaz.

16. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas

Ben 10 tekrarla hacim yapdım ama?

17. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Zaten 10 tekrar civariyla hacim yapılır :D

18. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Onemlı olan ağırlık degıl demek, 3-5 kılo kaldır demek değildir. 1 yıldır aynı kılo ile çalısmaman lazım zaten, iyi beslenıp ağırlıkları arttırırsan eminim sonuc alırsın

19. Ogden

Ogden Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    7 kg'lık dambıllar aldım
    fakat mâlum ramazan ayındayız, bunun üstüne bide hastalanınca hepten bıraktım, kilo kaybedicem diye korkuyorum.

Ramazan bitince inşallah bi toparlıycam kendimi. 0'dan iyi bi antreman ve beslenme programı bulup tekrar başlıycam yaşım 15 ve ciddi anlamda profesyonel olmak istediğim için daha fazla vakit kaybetmek istemiyorum gidip kick box'a başlıycam

Sayfayı Paylaş