Yorulma problemi ve tavsiyeleriniz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve TripleH tarafından 17 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. TripleH

TripleH Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle İyi günler kolay gelsin. 18 yaşındayım boyum 1.88 civarı kilom 99-100 bir kaç yıldır düzensiz aralıklarla ( 3 ay yapıp bırakıp 1 yıl sonra tekrar başlayarak) vg sporuyla uğraşıyordum. Geçtigimiz yıl ygs lysye girdigim icin sürekli hareketsiz kaldım oturdum çalıştım , 10 kilo civarında aldım . Bu yaz düzenli olarak vgye başlamaya karar verdim şu sıralar 1. ayım dolacak bodybuildingle beraber yağ yakmaya çalışıyorum flexor hocamızın yazdıgı 2. ay programını uyguluyorum . offline günlerde de kardiyo yaparak ve yediklerime dikkat ederek bir yandan yağ eritip bir yandan da bodyye ısınmaya uğraşıyorum . Forumun yeni başlayanlar bölümünün altını üstüne getirdim fakat tam olarak sorunuma çare bulamadım diyebilirim bu yüzden konu açma gereksinimi duydum.Gelelim sorunlarıma , programın göğüs - ön kol - kanat gününde(göğüs hareketlerine bir de barbell bench press ekledim) bicepslerim öylesine yoruluyor ki en hafif kilolarda bile hareketi yapamyacak hale geliyorum yorulmayı açmak gerekirse acı şeklinde değil böyle olsa geliştiğim için olduğunu düşünürdüm fakat gücün bitmesi şeklinde oluyor agırlıgı bir kere daha nizami itecek-çekecek güç bulamıyorum sorunum hareketleri yapma sıramdan kaynaklanıyor gibi geldi ama daha tecrübeli arkadaşların yardımını istemek en iyisi diye düşündüm . Hareket sırasını arka arkaya aynı bölge gelmeyecek sekilde yaptım ( örn: göğüs-kanat-göğüs-biceps x2 son olarak kanat) öğrendiğim kadarıyla önce press daha sonra açma hareketleri daha mantıklıymış böyle uyguluyorum ( örneğin göğüste-bench press - incline bench press-salonda sehpa olmadığı için smith machine ile yapıyorum - dumbell bench press dumbell flyes )4 * 8 set aralarında 25-30 saniye , hareket aralarında 1 dakika civarı dinleniyorum. Ayrıca omuz - triceps-bacak gününde de omuzlarımda problemim var lateral zor bir hareket biliyorum fakat nizami 5 er kilo dumbell ile yapabiliyorum ve bu hareketlerde hadi normal diyelim ama rope attachment ile triceps pushdowns hareketinde bile omuzlarım çıtlıyor bu hareketi hocanın gösterdiği biçimde de yaptım shapefit fotoğraflarında gördügüm gibi de yaptım omzuma daha çok vuruyor gibi duruyor bu konuda kaçırdığım şey nedir ? Ek olarak oruç tutuyorum iftarda çok yavaş yemek yiyip midemi yormuyorum 3 4 hurma ile oruç açıp bazı günler 1 tabak çorba ile iftarı bitiriyorum bazı günler ise çorbadan 15 dakika sonra yemekte çok yağlı birşey yoksa ana yemek yiyorum . yemekten yaklaşık bir buçuk saat sonra salonda oluyorum ve antrenmandan önce başta ve sonda 30 ar saniye yürüme 2 3 dakika -9'da- koşu ile ve gögüs veya omuzda boş bar veya az ağırlıkla makinede 20 tekrar yaparak açma germe yaparak ısınıyorum.. ilk 2 ayım bittikten sonra protein tozuna başlamayı düşünüyorum belki sizi yoracağım ama dikkate alıp yorumlar ve yardım ederseniz çok severim. Bu konular hakkında aramalarda bulabildiğim diğer bilgileri inceleyip bu konuyu açtım umarım kural dışı bulunmaz..

Son düzenleme: 17 Temmuz 2013
  2. TripleH

TripleH Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Günceldir. Lütfen yardımcı olun sadece bir bölümüne bile cevap verseniz yeterli...

3. coke

coke Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir
    ramazan içinde neredeyse hiç beslenmeden böylesine kardio ve vücut geliştirme yapman seni yoran ana etken bana kalırsa.iftarda 1 çorba ile geçiştiriyorum diyorsun sonra kardiyo ve vücut.sence senin bu yaptığın mantıklı mı?

adam gibi yemeğini ye proteinini vs. al öyle git.ramazanda vücut geliştirme olmaz.ramazanda hasar kontrolu önemlidir yani ne kadar az hasar o kadar iyi.ama sen maşallah :)bence senin problemin yemek yememen kaynaklı.ve göğüs-kanat-göğüs-biceps-kanat nedir abi?

göğüsten başlarsın 2-3 temel hareket yapıp kanata geçersin lat pull row derken onuda bitir 1-2 hareket biceps devam edersin öyle karıştırmandaki amacı anlayamadım.

Sayfayı Paylaş